הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> פסק זמן מאת שלמה קופר 3.12.2013

פסק זמן מאת שלמה קופר 3.12.2013

03-12-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
הקונים ביזבזו פחות בסוף השבוע האחרון של 'חג ההודיה' ועובדה זו הכבידה אתמול על המסחר, ביום הראשון של דצמבר.  אומנם שיא של קונים יצאו החוצה מהבתים ופשטו על החנויות ב-4 הימים שהסתיימו ביום ראשון, אבל הם הוציאו פחות כסף מבשנה שעברה. זוהי הירידה הראשונה בהוצאות הצרכנים על סוף השבוע של 'חג ההודיה' מאז 2006. המשקיעים הגיבו במכירות של כל מניות הקמעונאות, החל מבתי הכלבו ועד לרשתות המתמחות. ג'יי.סי.פני (JCP), טרגט (TGT) וקואץ' (COH) נפלו כל אחת ביותר מ-1%. אורבן אאוטפיטרס (URBN) נפלה ב-3.5%. בסיכום היום מדד ה-S&P 500 ננעל בירידה של 0.3% בעוד מדד הדאו-ג'ונס ירד ב-0.5% והנאסדק סגר בירידה של 0.36%.
המשקיעים צעדו למסחר ביום שני כאשר הם מוכרים מניות בפתיחה. לאחר מכן השוק הצליח להתאושש מעט בעקבות דו"ח הממשלהה כי ההוצאות על הבניה עלו בחודש אוקטובר בקצב הגבוה ביותר מזה 4 שנים. סקר אחר הראה כי פעילות הייצור עלתה בקצב המהיר ביותר מזה שנתיים וחצי.
הפוקוס השבוע הולך לנדוד חזרה לנתונים הכלכליים. המשקיעים כבר סימנו לעצמם ביומנים את פגישת הפד באמצע החודש בתאריכים 17-18 לדצמבר. השאלה שרובצת מעל השוק היא האם הבשורה המרה תצא מפגישה זו והפד יאלץ להתחיל ולסגת מתוכנית התמריצים. במסגרת תוכנית התמריצים שמפעיל הפדרל ריזרב בצורות שונות מאז שנת 2009, הוא רוכש היום אג"ח בשווי 85 מיליארד דולר מדי חודש. זוהי מכונת ההנשמה אליה מחובר השוק ונחשבת למנוע העליות העיקרי בשנת 2013, במסגרתה עלה מדד ה-S&P 500 ב-26%, ונמצא על המסלול לרשום את שנת העליות החזקה ביותר מזה עשור.
במידה והסוחרים לטווח הקצר יפעלו בצורה נכונה, הם יכולים להצית את האש על עסקאות נכונות בכל כיוון. מה שאסור לסוחרים לעשות הוא לנסות ולהמר על מה יהיו החדשות, ולפתוח פוזיציות עוד לפני הפרסומים. לקרוא ורק לאחר-מכן להגיב, זוהי דרך הפעולה הנכונה. ניחושים עלולים להוביל לשברון לב.
המשקיעים מחכים בסוף השבוע לדו"ח התעסוקה הרשמי של הממשלה עבור חודש נובמבר, כדי לקבל רמזים האם תוכנית התמריצים עושה את העבודה והאם הפד יוכל להתחיל ולהתיר את החיבוק הגדול משוק המניות. דצמבר היסטורית הוא חודש חזק לשוק המניות. אך לאחר 8 שבועות של ריצה, יהיה מובן לחלוטין אם השבוע השוק יקח פסק זמן. שום דבר כבר לא יכול לקחת את תואר "שנת המניות" מ-2013.
שלישי: לאחר פתיחה אדומה לחודש דצמבר שידוע היסטורית כאחד החודשים הטובים על לוח השנה למניות, המשקיעים ימשיכו לקחת יום ביומו ולהסתכל על הפרסומים הכלכליים. אנחנו באווירה בה חדשות טובות הן חדשות רעות עבור המניות וחדשות רעות הן חדשות טובות למניות. אתמול פורסמו מספר נתונים כלכליים חזקים ואוטומטית תורגמו לירידות וקיבלו את הלחי הקרה של המשקיעים, שיודעים כי עוצמה בכלכלה יותר מתשכנע את הפד בעוד שבועיים להתחיל ולשחרר את הרסן על תוכנית התמריצים.
היומן הכלכלי ביום שלישי צפוי להיות דליל עם מכירות כלי הרכב והמשאיות בשעה 14:00 שעון ניו-יורק.

אחרי הנעילה: חנוכה או לא, יצרנית הסופגניות קריספי קרים דונאטס (KKD) צנחה ב-13.8% אחרי הנעילה, לאחר שדיווחה על דוחות רווח טובים גם בשורת ההכנסות וגם בשורת המכירות. העוקץ המר הגיע בתחזיות שסיפקה לשנה הפיסקאלית הבאה, בה היא צופה רווחים נמוכים מהרווחים להם ציפו האנליסטים. המשקיעים מיהרו למכור ולצאת מהמניה שצפויה לרכז עניין רב היום.
מניית קבוצת הקמעונאות אסנה (ASNA) זינקה ב-4.17% בשעות המאוחרות, לאחר שדוחות הרווח שפורסמו הראו על רווח של 36 סנט למניה, 4 סנטים מעל לתחזית האנליסטים. 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.