הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הזרזים שדחפו את מדד הדאו-ג'ונס מאת שלמה קופר 3.2.2014

הזרזים שדחפו את מדד הדאו-ג'ונס מאת שלמה קופר 3.2.2014

מדדי מסחר וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המשקיעים היו מוכנים בהחלט לחתום על שוק שקט בשבוע הקרוב בכדי לקחת את הזמן ולעכל את התנודתיות הגדולה במניות וכן לתת זמן להתאושש מההאנג אובר של הסופר בול שייערך ביום ראשון בלילה וירתק למסכים אוהדי ספורט בארה"ב ומחוצה לה. הסיכוי לכך קלוש.
הזרזים שדחפו את מדד הדאו-ג'ונס ואת ה-S&P 500 לרשום את החודש הגרוע ביותר מאז מאי 2012 לא נעלמו מהשטח. נראה כי יש עוד מקום רב לתיקון האחרון בשווקי המניות, כאשר הפקטורים שעזרו לשוק להגיע לשיא היסטורי באמצע ינואר, אינם מספקים עוד תמיכה.
אם תקשיבו, הקריאה לתיקון מחירים בשוק נעשית יותר ויותר רמה, בהתחשב בכך שמדד ה-S&P 500  נסחר 3.6% מתחת לשיא הסגירה של כל הזמנים והודעת הפדרל ריזרב ביום רביעי בשבוע שעבר כי ימשיך בנסיגה מתוכנית רכישות האג"ח.
יותר מ-80 חברות במדד ה-S&P 500 צפויות לשחרר את דוחותיהן הכספיים לרבעון האחרון בשבוע הקרוב, אך הסוגיות הסובבות את השווקים המתעוררים ימשיכו להישאר בקידמת הבמה עבור המשקיעים. בעוד מדינות כמו טורקיה ודרום אפריקה לקחו צעדים משמעותיים כדי לייצב את המטבעות שלהן ע"י העלאת ריבית בשבוע שעבר, המגמה נשארה שלילית עבור המטבעות הללו.
מדד התנודתיות של בורסת שיקגו, ה-VIX, הנחשב גם ל'מדד הפחד' הטוב ביותר, זינק ב-34.2% במהלך חודש ינואר וסיים ברמה של 18.41 נק', לאחר שסיים את שנת 2013 ברמה של 13.72 נק'. מדד ה-VIX נותר ברמות הנמוכות מממוצע הטווח הארוך שעומד על 20 נק' ולא נסחר מעל לרמה של 19 נק' מאז אוקטובר האחרון.
בסיכום חודש ינואר, מדד הדאו נופל 5.3% ומדד ה-S&P 500 מאבד 3.6% כאשר שניהם רושמים את הירידה החודשית הגרועה ביותר שלהם מאז מאי 2012. הנאסדק הסתפק בירידה קטנה של 1.7% בינואר.
מפתה להאמין כי מניות ארה"ב משמשות מזור לכאב. אך המציאות היא שכאשר השווקים המתעוררים נופלים, מניות ארה"ב נופלות גם הן, רק לא באותה עוצמה. בהקשר זה כתבו האנליסטים של גולדמן זאקס בשבוע שעבר כאשר מדד השווקים המתעוררים נופל בלפחות 5%, מדד ה-S&P 500 נופל בלפחות מחצית מכך. מדד השווקים המתעוררים נפל ב-11% מאז הגיע לשיא באמצע חודש אוקטובר. עוד כתבו בגולדמן כי "האנליסטים שלנו לשווקים המתעוררים מאמינים כי חלק מהמניות בשווקים אלו צריכים עוד להמשיך ליפול, וכי תידרש תקופה לפני שהן יוכלו להתייצב ולרשום תחתית משמעותית". ההשפעה על חברות אמריקניות קשה יותר להערכה. גודלמן מעריכה כי חברות ה-S&P 500 מקבלות כ-5% מהרווחים שלהן מהשווקים המתעוררים, כאשר חלק מהסקטורים רגישים יותר מאחרים.
בין החברות עם חשיפה גדולה לשווקים המתעוררים שצפויות לדווח בשבוע הקרוב נמצא את ג'נרל מוטורס (GM), ו-יום בראנדס (YUM). למעשה YUM, רשת האם של פיצה האט, KFC וטאקו בל מייצרת יותר ממחצית מהמכירות שלה למדינות ה-BRIC – הכינוי לרבעיית המדינות: ברזיל, רוסיה, הודו וסין. מניית YUM איבדה 11.2% בחודש ינואר, בעוד GM איבדה 11.7%. מניות אלו, יחד עם מניות אחרות בעלות חשיפה בינלאומית, רשמו ביצועי חסר ניכרים לעומת מדד ה-S&P 500 מאז הפד אמר לראשונה כי הוא יתחיל בקיצוץ בתוכנית התמריצים ב-18 לדצמבר.
הביקושים בסין היו חלשים במיוחד ופגעו בתוצאות של חברות כמו אפל (AAPL), שדיווחה בשבוע שעבר על מכירות חלשות מהצפוי של מכשיר האייפון. גם וול-מארט (WMT) דיווחה כי סגרה לאחרונה מספר חנויות של הרשת בסין כמו גם בברזיל.
בשורה התחתונה: להערכתנו הירידות בבורסות ארה"ב יהיו מתונות ומהוות נקודת התרעננות למניות לאחר ריצה ארוכה ומתמשכת. זהו חלק חיוני בתהליך העליות ארוך הטווח. איננו רואים חיסול של תיקי השקעות, פאניקה או ירידות דרמטיות באופק. המשקיעים הורגלו למחשבה המפנקת כי השוק הולך רק בכיוון אחד ולומדים כעת כי השוק גם יודע ללכת בכיוון השני. העובדה כי גם בשבוע שעבר הופקדו לקרנות נאמנות מנייתיות בארה"ב 10.24 מיליארד דולר נטו, מלמדת כי הטעם לסיכון אצל המשקיעים עדיין נושם ובועט.
בסיכום שבועי: המדדים הגדולים בוול-סטריט מסיימים עוד שבוע אדום.מדד הדאו-ג'ונס נפל  ב-1.1%, מדד ה-S&P 500 השיל 0.4% ומדד הנאסדק ירד 0.6%.
מבט טכני SPY
תבנית ה-'M' עליה שמנו דגש בניתוח הטכני של השוק בשבוע שעבר בנתיים מוכיחה את עצמה. זוהי תבנית מסוג 'פסגה כפולה' ומאותת על ירידות בסבירות גבוהה בטווח הקצר.  זה רק אירוני כי השוק חזר למטה להיסחר עד להודעת הפד ביום רביעי האחרון באזור התמיכה שנוצר ב-18 לדצמבר – יום הודעת הפד הקודם. השוק מתחיל לאבד אחיזה בתמיכות שהשאיר מאחוריו במירוץ למעלה. חוסר יכולת לחזור מהר מעל לממוצע נע 50, לאחר שבשבוע הקודם ה-SPY סגר מתחת לרמה זו לראשונה מזה מספר חודשים משדרגאת  רמת התמיכה באזור 177 נק' לחשובה ביותר. שבירה שלה תאותת על נפילה נוספת לרמת התמיכה הבאה 174.76 נק'. בכל חזרה למעלה השוק יצטרך להתמודד עם רמת ה-180 הנק' העגולה וממוצע נע 50 שיתחיל את השבוע ברמת 180.40 נק'

 

מסחר בוול סטריט 


בשבוע הקרוב:
מבול של דוחות רווח צפוי לשטוף את וול-סטריט בשבוע הקרוב, שיתחיל עם דו"ח ה-ISM, קריאה חשובה על פעילות הייצור ביום שני. אך יותר מכל השוק יביט לעבר דו"ח התעסוקה הקרוב שיתפרסם ביום שישי. השוק מצפה לתוספת של 175 אלף משרות בשוק התעסוקה האמריקני בחודש ינואר וליציבות ברמת האבטלה שצפויה להישאר ברמת 6.7%.
עשרות חברות צפויות לדווח בשבוע הקרוב על תוצאותיהן הכספיים ברבעון אחרון, בינהן: יום בראנדס (YUM) וטייק טו (TTWO) ביום שני, מייקל קורס (KORS) ואפלאק (AFL) ביום שלישי, דיסני (DIS) וטוויטר (TWTR) ביום רביעי, ג'נרל מוטורס (GM) ואיי.או.אל (AOL) ביום חמישי וסיגנה (CI) ומודיס (MCO) ביום שישי.
שבוע מסחר מוצלח!

 

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.