הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> נסיון סרק נוסף!

נסיון סרק נוסף!

03-07-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


ביום שלישי המניות ניסו בפעם השלישית ברציפות לפרוץ מעל לממוצע נע ל-50 יום ברמת 1,620 נק' על מדד ה-S&P 500. למעשה, מרבית היום השוק נסחר אתמול מעל לרמה זו ואף הצליח להגיע עד ל-1,624 נק' בגבוה היומי, לפני שאיבד מומנטום והחזיר את כל העליות המוקדמות שצבר. מדד ה-S&P 500 לא הצליח לסגור מעל לממוצע נע ל-50 יום בשבועיים האחרונים. יום רביעי יהיה נקודת "לעשות או לחדול" עבור השוק, עם שחרור של 2 דוחות מפתח: סקר ה-ADP על כמות המשרות שנוצרו במשק הפרטי בחודש יוני ומדד מנהלי הרכש ISM למגזר השירותים.
בין 10 הסקטורים שמרכיבים את מדד ה-S&P 500, סקטור האנרגיה עלה ב-0.2% לאחר שמחירי הנפט השיגו שיא של 14 חודשים, בעוד המהומות במצרים מדאיגות את הסוחרים. בלילה הנפט חצה את רמת ה-100$ ונסחר כעת ברמה של 101.82$ לחבית. מצרים בהחלט הופכת להיות קלף הג'וקר. הצבא שם הוציא אולטימטום למשטר, כך שהשעון דופק. דאגות גאופוליטיות אוטומטית מתורגמות לאפקט על היצע הנפט וזוהי השפעה שלילית בטווח הקצר.
את תבנית המסחר של ה-S&P 500 ראינו במהלך השבועות האחרונים בהם השוק מתחיל בבוקר עם עוצמה, אך מאוחר יותר נסחף למטה עם מכירות אחה"צ. ללא חדשות כלכליות משמעותיות אתמול והעובדה שהמסחר יתנהל רק מחצית היום ביום רביעי וללא מסחר כלל ביום חמישי לרגל יום העצמאות בארה"ב, הסוחרים מכווננים את הפוזיציות שלהם לפני הדו"ח הכלכלי החשוב ביותר בכל החודש – דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש יוני. הכלכלנים מצפים לעליה של 165,000 משרות בחודש שעבר.
מניית פורד (F) בלטה במסחר של יום שלישי והשיגה שיא 52 שבועות חדש ברמה של 16.21$, לאחר שהחברה והמתחרה ג'נרל מוטורס (GM) דיווחו על מכירות רכב חזקות בחודש שעבר. פורד אמרה כי תעשיית הרכב בארה"ב כולה תרשום את קצב המכירות החודשיות החזקות ביותר מאז דצמבר 2007. מניית פורד זינקה ב-2.8% וסגרה ברמה של 16.18$ בעוד GM עלתה ב-0.3% וסיימה ברמה של 34.10$.
מדד ה-S&P 500 נסחר כעת 3.3% מתחת לשיא כל הזמנים שהשיג ב-21 למאי בסגירה ברמה של 1,669.16 נק'. נקודה אחת מעניינת לציון היא שבעוד מדד ה-S&P 500 מתקשה לעבור את ממוצע נע 50, אזור אחד בשוק שאיננו מתקשה הוא מדד המיקרוקאפ. אתמול מדד המיקרוקאפ הצליח לחלוף מעבר להתנגדות האחרונה ולהשיג שיא של כל הזמנים. סמולקאפס ומיקרוקאפס נתפסים ע"י הסוחרים כמובילי שוק, כך שזהו סימן חיובי שהם מתפקדים כל-כך טוב. תעודת הסל על המיקרוקאפ IWC סגרה ברמה של 62.36$.

רביעי: הסוחרים יעכלו היום מקבץ של דוחות כלכליים הקשורים לשוק התעסוקה כדי לקבל כל סימן אפשרי לגבי העתיד להיחשף בדו"ח התעסוקה הרשמי שיתפרסם לפני פתיחת המסחר ביום שישי. המסחר יסתיים היום בשעה 13:00 שעון ניו-יורק וצפוי להיות דליל לאחר השעה הראשונה. מחר לא יתקיים מסחר לרגל יום העצמאות.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.