הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> אחרי הנעילה: פייסבוק מזנקת 12% ! מאת שלמה קופר 30.1.2014

אחרי הנעילה: פייסבוק מזנקת 12% ! מאת שלמה קופר 30.1.2014

30-01-2014

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט נפלו ביותר מ-1% ביום רביעי, כאשר המדדים הגדולים מסיימים בנמוך היומי לאחר שהפדרל ריזרב דבק בעמדתו לצמצום תוכנית התמריצים. בהתחשב בירידות אתמול, מדד ה-S&P 500 כבר רושם ירידות של 4% החודש, הירידה החודשית הגדולה ביותר מאז מאי 2012. חלק מהמשקיעים המתינו לתיקון מתבקש לאחר עליות רצופות של 30% בשנה שעברה במדד ה-S&P 500. בסיכום יומי מדד ה-S&P 500 נופל ב-1.02% בעוד מדד הנאסדק מסיים בירידות של 1.14%.
המסחר התאפיין אתמול בתנודתיות רבה לאחר המהלך של הפד, אשר הקטין את תוכנית רכישת האג"ח החודשית בעוד 10 מיליארד דולר. הירידות היו רחבות ותפסו את מרבית הסקטורים, כאשר 9 מתוך 10 הסקטורים בשוק מסיימים באדום. מניית בואינג (BA) דורגה כמניה הגרועה ביותר במדד הדאו-ג'ונס ובמדד ה-S&P 500.
בסה"כ השיפור הכלכלי שנצפה לאחרונה בכלכלת ארה"ב רמז כי הבנק המרכזי ימשיך לקצץב בתוכנית התמריצים. אך חלק מהמשקיעים קיוו בימים האחרונים כי הפד יחשוב מחדש על הקיצוצים בהתחשב בבעיות בשווקים המתעוררים שעלו אל מעבר לפני השטח.
בהודעתו בצהריים אמר הפד כי הוא ימשיך לרכוש 65 מיליארד דולר של אג"ח מדי חודש החל מפברואר, ירידה מקצב של 75 מיליארד דולר בינואר. בישיבתו האחרונה של יו"ר הפד ברננקי, הבנק המרכזי גם שמר על מדיניות הריבית האפסית ארוכת הטווח.
מדד ה-S&P 500 איבד גובה ב-4 מתוך 5 ימי המסחר האחרונים, בעוד החששות הולכים וגואים בנוגע לצמיחה איטית מסין. מדד התנודתיות VIX, הנחשב ל'מדד הפחד' הטוב ביותר, זינק ב-9.81% וסיים ברמה של 17.35 נק'.
מוקדם יותר במסחר, המניות נסחרו בירידות חרף המאמצים הנועזים של טורקיה ודרום אפריקה לייצב את המטבעות שלהן. הבנק המרכזי של דרום אפריקה העלה את רמת הריבית בפעם הראשונה ב-6 שנים. המהלך שלו מגיע לאחר העלאת ריבית דרמטית של הבנק המרכזי של טורקיה, שהעלה את הריבית מ-7.75% ל-12% בלילה אחד, במטרה להגן על קריסת הלירה הטורקית.
מניית בואינג (BA) נפלה ב-5.3% וסגרה ברמה של 129.78$, לאחר שיצרנית המטוסים הוציאה תחזיות פושרות לרווחיה ותזרים המזומנים שלה. המשקיעים התמקדו בתחזיות, למרות שהחברה דיווחה על זינוק ברווח הרבעוני. מניית יאהו (YHOO) צללה 8.7% לרמה של 34.89$, יום לאחר שחברת האינטרנט דיווחה כי צניחה במחירי הפרסום באון-ליין פגעה בשורת ההכנסות ברבעון הרביעי.
חמישי: הפוקוס יחזור היום לשווקים המתפתחים, יום לאחר שהפד הודיע על קיצוץ שני בתוכנית התמריצים ואישר את העובדה כי הימים של כסף קל הגיעו לסיומם. המהלך של הפד לקיצוץ 10 מיליארד דולר בתוכנית התמריצים, היתה צפויה, אך השווקים המתעוררים מנסים להסתגל כעת לעולם חדש עם נזילות נמוכה יותר מהפד שיצרה כאב במטבעות שסובלים מכלכלות גרעוניות ואינפלציה.
הסוחרים יתמקדו היום בנתוני תביעות האבטלה השבועיים ובקריאה על הצמיחה לרבעון הרביעי, בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. הכלכלנים מצפים כי הצמיחה תעמוד על 3.2% בתיאום שנתי. מאוחר יותר במסחר בשעה 10:00 יתפרסמו מכירות הבתים בהמתנה.
הסוחרים יפנו את תשומת ליבם לדוחות רווח בפרופיל גבוה מאקסון מובייל (XOM), 3m (MMM), ויזה (V), סלג'ין (CELG), קולגייט פלמוליב (CL), פולט הומס (PHM), טיים וורנר כייבל (TWC), ביזר הומס (BZH) ועשרות דוחות נוספים כולם לפני הפתיחה. אמזון (AMZN) וגוגל (GOOG) צפויות לדווח אחרי הנעילה.
אחרי הנעילה:   ענקית הרשת החברתית פייסבוק (FB) זינקה בשעות המאוחרות ב-12.09% במחזורי מסחר כבדים לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 31 סנט למניה והיכתה את תחזית האנליסטים ב-4 סנט. המניה היתה הסחירה ביותר במסחר שלאחר הסגירה עם יותר מ-26 מיליון מניות שהחליפו ידיים. המסחר הכבד במניה הצליח אף לעלות מעבר למחזורי המסחר בתעודת הסל SPY, שבדר"כ תופסת את המקום הראשון בפעילות, שם נסחרו אתמול קצת יותר מ-16 מיליון מניות. מניות הרשתות החברתיות צפויות להינות היום מהעליות בפייסבוק. כבר לאחר הנעילה רשת המיקרו בלוגים טוויטר (TWTR) הגיבה בקפיצה של 5.89%.
קוואלקום (QCOM) זינקה ב-3.14% לאחר שיצרנית השבבים דיווחה על דוחות רווח לרבעון האחרון שעקפו את תחזיות האנליסטים. מוקדם יותר השבוע מניית QCOM נפלה על רקע מכירות חלשות מהצפוי של האייפון עליהן דיווחה אפל (AAPL). השבבים של QCOM נמצאים במכשירי האייפון.
גוגל (GOOG) זינקה ב-2.18% במסחר המאוחר לאחר שדיווחה כי תמכור את מוטורולה מוביליטי לחברת לנובו בעסקה המשקפת שווי של 2.91 מיליארד דולר.
סיטריקס סיסטמם (CTXS) נפלה 4.83% במחזורי מסחר בינוניים לאחר שהחברה דיווח על תוצאותיה לרבעון האחרון והודיעה על קיצוץ במצבת העובדים של החברה.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.