הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> שנת המניות הטובה ביותר מאז 1997! מאת שלמה קופר 30.12.2013

שנת המניות הטובה ביותר מאז 1997! מאת שלמה קופר 30.12.2013

30-12-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
ראלי סנטה קלאוס הגיע בדיוק בזמן ושלח מתנות למשקיעים עם שיאים היסטוריים חדשים במדד ה-S&P  ומדד הדאו-ג'ונס. מחזורי המסחר היו דלילים ורצו ברמות הנמוכות ב-30%-40% מהממוצע היומי. בעוד וול-סטריט מתקרבת לסיום שנת המניות הטובה ביותר מזה 15 שנים, מעטים הם אלו שמצפים לחזרה של ביצועים דומים בשנת 2014. יחד עם זאת לסוחרים יש הרבה סיבות להישאר אופטימיים. למרות שסביר להניח שהשוק יכנס לחודש ינואר בצורה שקטה, כאשר הרבה מהסוחרים עדיין עסוקים בחגים והשוק עם מעט זרזים כדי לדחוף אותו לאף כיוון, המגמה העולה צפויה להימשך בשבוע הקרוב, בייחוד בחלק מהמניות המעופפות הגדולות של שנת 2013.
הצמיחה הכלכלית צפויה להאיץ בשנה הבאה ולדחוף את כמות המועסקים ואת כוח הקניה של הצרכנים למעלה. אך כאשר השוק שוב ושוב קובע שיאים חדשים של כל הזמנים, יתכן וזה לא יתורגם לעליות דרמטיות בשוק כמו בשנת 2013.
ישנה תחושה הולכת ומתפשטת כי הכלכלה נעשית יותר ויותר טובה וכי הפד נמצא עדיין בצד של השוק לאחר שהבטיח כי ישמור על ריבית נמוכה לפרק זמן ארוך מהמשוער. יחד עם זאת, למרות שכסף חדש יזרום למניות בשנה הבאה, ככל הנראה נצפה בפחות כסף נכנס פנימה למערכת מבשנה האחרונה. יש סיכוי קטן לשיחזור של 30% נוספים כלפי מעלה. ע"פ סקר רויטרס קונצנזוס האנליסטים מצפה כי ה-S&P 500 יעלה לרמה של 1,925 נק' עד סוף שנת 2014, תנועה המייצגת עליה של 4.5% מהרמות הנוכחיות.
מדד ה-S&P 500 זינק ב-29% עד כה ב-2013, ביצועי השנה הטובים ביותר מאז 1997. מדד הדאו-ג'ונס נסק ב-26% בעוד הנאסדק קפץ ב-38%. העליות היו רחבות, כאשר כל 10 הסקטורים עלו למעלה בשנה האחרונה. הסקטור החלש ביותר היה סקטור הטלקומוניקציה, שרשם עליה של 6.5% בלבד. סקטור צריכת המותרות היה החזק ביותר על זינוק של 40%.
אחד ממנועי העליות החזקים ביותר של שנת 2013 – תוכנית התמריצים של הפדרל ריזרב – לא תהיה פקטור חזק בשנת 2014, לאחר שהבנק המרכזי הודיע כי יחל להאט את קצב הרכישות מיד בחודש ינואר. בחודש הבא הפד ירכוש 75 מיליארד דולר של אג"ח, ירידה מקצב של 85 מיליארד דולר בשנה האחרונה. כהונתו של יו"ר הפד המכהן בן ברננקי תסתיים ב-31 בינואר, מה שאומר שהבנק המרכזי צפוי להמשיך בהאטה הדרגתית של קצב הרכישות במהלך 2014.
נטפליקס (NFLX) שעוסקת בהזרמת סרטי הוידאו על גבי רשת האינטרנט, היתה המניה החזקה ביותר ב-S&P במהלך 2013, עם עליה של 300%, לאחריה רשת האלקטרוניקה בסט ביי (BBY) ויצרנית השבבים מיקרון (MU) שזינקו כל אחת בכמעט 240%. טסלה מוטורס (TSLA), היתה מניה מרשימה נוספת שזינקה ב-346% בעוד פייסבוק (FB) יותר מהכפילה את ערכה.
מניות אלו עשויות לראות עליות נוספות בשבוע הקרוב הודות לאפקט "חלון הראווה". זוהי תופעה בה מנהלי הכספים קונים מניות שרשמו כבר עליות מצטיינות בשנה האחרונה, במטרה לשפר את תצוגת האחזקות בתיקים, רגע לפני שהם מציגים את התוצאות ללקוחות שלהם. שנת 2013 תינעל ביום שלישי. השוק יהיה סגור למסחר ביום רביעי לרגל חגיגות השנה החדשה.
בסיכום שבועי: מדד הדאו-ג'ונס עלה ב-1.6%. מדד ה-S&P 500 רשם עליות של 1.3% ומדד הנאסדק טיפס ב-1.3%.
מבט טכני
ימים אחרונים של סוף השנה, והמדדים מחפשים למתוח את אחת התנועות היפות ביותר בשוק המניות בעשור האחרון. ה-SPY, תעודת הסל על מדד ה-S&P 500, הצליחה לפרוץ את תבנית ה-Cup שהשלימה בשבוע הקודם. נר ה-Engulfing מיום הודעת הפד ביום רביעי ה-18/12 עשה את הקסם ובדיוק כמו בספר נתן לשוק דחיפה נוספת למעלה. תנועת המחירים הינה מחזורית ובימים בהם מחיר השוק בורח למעלה לממוצעים הנעים, בדר"כ נצפה לחזרה לאמצע. ממוצע נע ל-20 יום יתחיל את השבוע ברמת 181 נק' ועשוי לשמש רמה ראשונה לתיקון מחירים.
 

SPY

 

בשבוע הקרוב:
רווחי הרבעון הרביעי לא יחלו לזרום בצורה רצינית לשוק עד לשבוע השני של ינואר, אך עדיין יהיו לסוחרים מספר רמזים השבוע בנוגע לעוצמה של הכלכלה, עם נתונים על בטחון הצרכנים וכוח הייצור.
בשבוע הקרוב נקבל גם קריאה על מכירות הבתים בהמתנה לחודש נובמבר ביום שני ומדד קייס-שילר למדידת מחירי הדיור ביום שלישי. סקטור הנדל"ן נמצא בפוקוס לאחר שהריבית ל-10 שנים עלתה לשיא של כמעט שנתיים, ועשויה ללחוץ כלפי מעלה את הריביות על המשכנתא.

שבוע מסחר מוצלח!

 

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.