הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> המשקיעים מתעייפים?

המשקיעים מתעייפים?

מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


המניות נפלו ביום רביעי. המדדים ניסו לטפס מרמתם הנמוכה ביותר בשפל היומי, אך עדיין סיימו באדום עם  מדד ה-S&P 500 שמסיים בירידות של 0.7%.  קבוצת המניות שמניבות דיבידנד גבוה איבדו חלק מהזוהר שלהן לאחר עליות בתשואות האג"ח הממשלתיות. תשואת האג"ח הממשלתית הגיעה לרמה של 2.235% - הרמה הגבוהה ביותר מזה שנה – כאשר היא עולה בהתמדה מאז שבוע שעבר בו יו"ר הפד בן ברננקי העלה את מפלס החששות כי הפד עשוי לרסן את קצב תוכנית רכישות האג"ח מוקדם מכפי שהמשקיעים ציפו.
קבוצת מניות מוצרי הצריכה, הבריאות, התקשורת והשירותים, בדר"כ כוללות הרבה מניות שמשלמות דיבידנדים גבוהים. כולם ירדו ביותר מ-1.5%. ג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ) רשמה ירידות של 2.2% לרמה של 85.65$ והיוותה את המשקולת הכבדה ביותר על מדד ה-S&P 500.
הסקטורים הדפנסיביים הצליחו להוביל את העליות בראלי השוק השנה, בעוד המשקיעים העדיפו מניות נושאות דיבידנדים גבוהים, על-פני אג"ח הנושאות תשואות נמוכות בסביבת ריבית אפסית. הפער בין תשואת הדיבידנד של מדד ה-S&P 500 לבין תשואת אג"ח ממשלתית ל-10 שנים נמצא ברמתו הצרה ביותר מזה שנה. תשואת הדיבידנד של ה-S&P 500 עומדת על 2.39% לשנה.
למרות שאנחנו מצפים כי ה-S&P 500 ינוע בטווח של בין 1,600-1,700 נק' בתקופה הקרובה, אפשר לצפות ליותר ימים מהיומיים האחרונים. השוורים עצבניים, הם לא רוצים לוותר על יותר מדי מהרווחים שצברו, בעוד אלו שפיספסו את הספינה או שנמצאים בפוזיציית שורט, מנסים לעלות על הסיפון. אם אתם לא זריזים בסביבה כזו, קל מאוד להיות מובס בכל כיוון. השוק היה ברמות של קניות יתר, לכן התיקון של היומיים האחרונים הוא מרמתו המתוחה הוא דבר שניתן לקבלו, אך איננו צופים כי התיקון ימשך הרבה יותר. אנחנו ממליצים למשקיעים להכנס בהדרגה ברמות האלו.
בין המניות שתפסו את אור הזרקורים, סמית'פילד פודס (SFD 33.35$) זינקה ביותר מ-25% לאחר ששונחואי אינטרנציונל הסכימה לרכוש את יצרנית הבשר תמורת 4.7 מיליארד דולר במזומן. אפל (AAPL 444.95$) סיימה בעליות של 0.8% לאחר שמנכ"ל יצרנית האייפון אמר כי החברה עומדת לשחרר מספר מוצרים "משני משחק", אך לא הבהיר אם החברה מפתחת את "השעון החכם" שחלק מהמשקיעים מצפים לו.
אחרי הנעילה: AVGO חברת הסמיקונדטורס הסינגפורית, קפצה ביותר מ-4% בשעות המאוחרות, ,לאחר שפירסמה דוחות רווח טובים ב-9 סנט למניה מתחזית האנליסטים. נוסף על כך החברה אמרה כי היא מצפה לראות צמיחה של בין 6-9 אחוזים בהכנסות שלה במהלך השנה.
חמישי: נתוני דרישות האבטלה בפעם הראשונה ונתוני הצמיחה לרבעון הראשון ישוחררו בשעה 8:30 לפני הפתיחה ויהיו הכותרות של היום. מכירות הבתים התלויים ועומדים יפורסמו בשעה 10:00

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.