הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> חגיגה בוול-סטריט! מאת שלמה קופר 31.1.2014

חגיגה בוול-סטריט! מאת שלמה קופר 31.1.2014

31-01-2014

חגיגה בוול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 רשם את יום העליות החזק ביותר שלו מזה חודש ביום חמישי, בעוד פייסבוק (FB) מובילה את הריצה בסקטור הטכנולוגיה ונתונים שמראים כי כלכלת ארה"ב נמצאת יציבה על 2 רגליים ברבעון הרביעי של 2013. הריבאונד היומי דחף את מדד ה-S&P 500 חזרה לטריטוריה חיובית מתחילת השבוע, אך עדיין המדד רושם ירידות של 2.9% במהלך החודש. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בעליות של 1.13%, העליה החדה ביותר מאז ה-18 לדצמבר. הנאסדק זינק ב-1.77%, העליה היומית הטובה ביותר מאז ה-10 לאוקטובר.
פייסבוק (FB) זינקה ב-14.1% וסיימה ברמת 61.08$, כאשר היא משיגה את שיא כל הזמנים בפסגה היומית ברמת 62.50$. הזינוק במניה הזריק אופטימיות רבה למדד ה-S&P 500 ולמדד הנאסדק. הרשת החברתית הגדולה בעולם העבירה את צמיחת ההכנסות הטובה ביותר שלה מזה שנתיים ביום רביעי, והיכתה את תחזית האנליסטים.
האופטימיות מפייסבוק זלגה לעבר מניות רשתות חברתיות אחרות. המשקיעים שאהבו את תוצאותיה של פייסבוק רצו לרכוש מיד את מניות פנדורה (P), שהיתה אחת מהמניות החזקות בחדר המסחר היומי של מגמות. המניה נקראה לקניה במחיר של 35$, כאשר בשיא היומי רשמה זינוק של 15.3%.
עוד כיכבה בחדר המסחר האינטרנטי של מגמות רשת האופנה אנדר ארמור (UA). החברה פירסמה לפני פתיחת המסחר נתונים אופטימיים על מכירותיה לחגים. החברה דיווחה על תוצאותיה לרבעון האחרון והרימה את תחזית ההכנסות שלה לשנה הבאה. המניה השיגה שיא 52 שבועות חדש כאשר נסחרה במהלך היום ברמת 106.65$ לפני שסגרה את היום ברמת 104.76$ בעליות של 22.93%. המניה נקראה רשמית למסחר בחדר המסחר האינטרנטי בדקות הראשונות של היום ברמת 97$.
מניית גוגל (GOOG) רצה 2.6% למעלה לרמת 1,135.39$, יום לאחר שחברת לנובו הודיעה כי תרכוש את מוטורולה מוביליטי מגוגל בעסקה המשקפת שווי של 2.91 מיליארד דולר לחברה.
ביום רביעי נפל מדד ה-S&P 500 ב-1% לאחר שהפדרל ריזרב הודיע כי יפחית את קצב רכישות האג"ח החודשי ב-10 מיליארד דולר נוספים. המהומות בשווקים המתעוררים נרגעו מעט ביום חמישי לאחר שהלירה הטורקית החבוטה והראנד הדרום אפריקאי זינקו למעלה. עוד הוסיפו לאופטימיות בשווקים אתמול היו הנתונים על הצמיחה לרבעון הרביעי בארה"ב שהראו כי הכלכלה צומחת בקצב של 3.2% ברבעון הרביעי בתיאום שנתי. הוצאות חזקות של משקי הבית יחד עם נתוני ייצוא חזקים תמכו בצמיחה.
שישי: חודש ינואר מגיע ליומו האחרון היום, ושוק המניות האמריקאי רושם ירידות של כ-3% במהלכו ומכין את המשקיעים לשנה מאתגרת בשוק המניות. "בכיוון שהולך ינואר הולכת כל השנה", אומר הפתגם האלמותי בוול-סטריט. הוא צדק ב-62 מהמקרים ב-85 השנים האחרונות או ב-73% מהזמן. מאז מלחמת העולם השניהה, בכל פעם ששוק המניות רשם ירידה בחודש ינואר, השוק נשאר שטוח במהלך 11 החודשים הבאים. בממוצע השוק רשם עליה זניחה של 0.1% עד סוף דצמבר. אם ברומטר ינואר יצלצל נכון השנה, המניות עשויות לרשום ירידות עד לסוף השנה.
אם יש משהו שאפשר כבר להסכים עליו בשנת 2014, המסחר תנודתי יותר וצפוי להישאר כך בחודשים הקרובים. חודש ינואר בהחלט הרים את מפלס הגלים למעלה. מדד ה-VIX, המודד את רמת התנודתיות על אופציות סביב מדד ה-S&P 500, זינק ב-26% במהלך החודש האחרון, במקביל לירידה של 3% במדד ה-S&P 500.
המניות יסחרו ביום שישי סביב סיבוב נוסף גדול של דוחות רווח ויגיבו לתנועות החדות אחרי הנעילה במניות אמזון (AMZN) וגוגל (GOOG). גוגל פיספסה את תחזית האנליסטים בשורה התחתונה, אך המניה זינקה אחרי הנעילה ב-4.11%, בעיקר במקביל לסשן השאלות והתשובות בשיחת הועידה של החברה. כמו-כן החברה הודיעה על ספליט במניה לקלאס A וקלאס C לאחר אישור מועצת המנהלים.
אמזון נפלה ב-4.47% לאחר שבשלב מסויים רשמה ירידות של 12% במסחר המאוחר. החברה דיווחה על רווח של 51 סנט למניה ופיספסה בגדול את תחזית האנליסטים שעמדה על 74 סנט למניה. אמזון הודיעה גם היא עשויה להעלות את מחירי המשלוחים שלה לאור עליה במחירי הדלק. הציפיות מאמזון היו גדולות בעיקר לאחר שהחברה דיווחה לאחרונה על "שיא מכירות" בעונת החגים. כגודל הציפיות כך הביעו המשקיעים את גודל האכזבה מהמספרים.
עוד בין החברות שתדווחנה ביום שישי: שברון (CVX), מאסטרקארד (MA), AON, פאקאר (PCAR) ו-וויירהאוסר (WY).
היומן הכלכלי יכלול היום את נתוני הצריכה וההוצאה הפרטית בשעה 8:30 ומדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן בשעה 9:55.
אחרי הנעילה:  רשת המזון המקסיקני המהיר שיפוטל (CMG) היכתה את תחזית האנליסטים בסנט אחד שהיה מספיק לזינוק של 13.27% במחיר המניה אחרי הנעילה.
זינגה (ZNGA) זינקה ב-17.42% לאחר שחברת משחקי האון-ליין אמרה כי תחתוך 15% מכוח העבודה בחברה. עוד החברה דיווחה אחרי הנעילה כי תרכוש את חברת המשחקים נטורל מושן תמורת 527 מיליון דולר. המניה היתה הפעילה ביותר במסחר המאוחר עם יותר מ-11.3 מיליון מניות שהחליפו ידיים.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.