הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הפד ממחזר הודעות, השוק קוטע רצף עליות! מאת שלמה קופר 31.10.2013

הפד ממחזר הודעות, השוק קוטע רצף עליות! מאת שלמה קופר 31.10.2013

31-10-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
וול-סטריט סיימה בירידות שערים ביום רביעי, כאשר ה-S&P 500 קוטע רצף של 4 ימי עליות, לאחר שהפדרל ריזרב העביר את תחזיתו לצמיחה חלשה עבור כלכלת ארה"ב. המסחר היה תנודתי לאחר שחרור הצהרת המדיניות של הבנק המרכזי, עם המדדים הגדולים שבתחילה קיזזו את הירידות ועברו להיסחר שטוח רק כדי לרדת לשפל יומי חדש מאוחר יותר. כמעט 70% מהמניות גם בבורסת ניו-יורק וגם בבורסת הנאסדק סיימו באדום. מדד ה-S&P 500 נעל את היום בירידות של 0.49% כאשר כל 10 הסקטורים המרכיבים אותו סיימו בטריטוריה שלילית.
לאחר רצף של שיאים חדשים וטריים במדד ה-S&P 500 בכל אחד מהימים השבוע, השוק לא רק שסיים בירידות, אלא הותיר רישום טכני חמור של 'נר בולען'  - Engulfing. זהו נר שעוטף את המחירים של יום המסחר הקודם, ונחשב לאיתות טכני שלילי בעל רמת אמינות גבוהה. השוק עשוי לסגת עתה אחורה עד לרמת 174 נק' על תעודת הסל SPY  בכדי לבחון את הפריצה האחרונה של חודש ספטמבר.
בעוד שהיה צפוי בצורה נרחבת כי הבנק המרכזי לא יודיע על אף שינוי בתוכנית רכישות האג"ח, ההצהרה לא היתה מספיקה על מנת להרחיב את ראלי העליות שדחף גם את מדד הדאו-ג'ונס וגם את ה-S&P 500 לסדרה רצופה של שיאים חדשים לאחרונה, לרבות בתחילת המסחר של יום רביעי. נראה כי הפד ממחזר את ההודעות שלו, מאחר והסטטוס קוו נשאר במקומו, ללא רמז בודד מתי הוא צפוי להתחיל ולסגת מתוכנית התמריצים. ברור כי הזרז שנדרש לפד בכלל להעלות לדיון את מועד תחילת הנסיגה פעם נוספת, יהיה חייב להגיע לאחר שיפור משמעותי בשוק התעסוקה. דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש אוקטובר יתפרסם לפני פתיחת המסחר ביום שישי.
אנליסטים רבים מאמינים כי הפד ידחה כל נסיגה בתוכנית התמריצים עד לפחות מרץ 2014, בכדי לעודד את המשקיעים לקנות נכסי סיכון, כמו מניות, מדיניות שדחפה את מדד ה-S&P 500 להשיג עליות של יותר מ-20% השנה. הבנק המרכזי שומר על שיעור ריבית קרוב לאפס מאז סוף 2008, במקביל הוא הגדיל את כמות האג"ח שהוא מחזיק במאזן שלו לסכום דמיוני של 3.7 טריליון דולר באמצעות תוכנית התמריצים במסגרתה הוא רוכש היום אג"ח בשווי של 85 מיליארד דולר מדי חודש.
בסבב דוחות הרווח האחרונים, ג'נרל מוטורס (GM) עלתה ב-3.2% לרמה של 37.23$ לאחר שיצרנית הרכב האמריקאית דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי, על רקע עוצמה בשוק הליבה שלה בצפון אמריקה והפסדים נמוכים מהצפוי באירופה.
בצד השלילי, ילפ (YELP) נפלה 2.6% לרמה של 67.05$, יום לאחר שדיווחה על הפסד גדול מהצפוי לרבעון השלישי, בעוד מניית ווסטרן יוניון (WU) צללה 12.4% לרמה של 16.85$ לאחר שהחברה דיווחה על נפילה חדה ברווחים לרבעון השלישי.
הרווחים עד כה לא היו מדהימים, אך הם כן היו עקביים. השוק מעריך זאת מספיק כדי לשמור על עצמו בשיא כל הזמנים. כאשר עונת הרווחים תסתיים, המשקיעים יחזרו להתמקד חזרה בנתוני המאקרו, וזה ככל הנראה לא הולך להיות טוב עבור השוק.
מבין 313 המניות שכבר דיווחו על הרווחים הרבעוניים במדד ה-S&P 500, 68.4% מהן היכו את תחזיות וול-סטריט בשורת הרווח, מעל שיעור ההפתעה שעומד על 63% מאז 1994 ושיעור של 66% במהלך 4 הרבעונים האחרונים.
חמישי: לאחר הצהרת המדיניות של הפד, המשקיעים יעבירו את תשומת ליבם חזרה לנתוני המאקרו. ההתרגשות לקראת פרסום דו"ח התעסוקה ביום שישי הולכת ונבנית, אך עוד קודם לכך למשקיעים תהיה הזדמנות לקבל תחושה לגבי הנתונים ממספרי דרישות האבטלה בפעם הראשונה שיפורסמו לפני הפתיחה בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. עוד ביומן הכלכלי השיקגו PMI בשעה 9:45.
שוק ההנפקות רותח כאשר היום צפויות להיפתח למסחר 3 הנפקות חדשות. המשקיעים יתמקדו במהלך היום בישיבת בעלי המניות שתקיים אורקל (ORCL). בין דוחות הרווח המרכזיים: COP, XOM, MA ו-AIG.

אחרי הנעילה: אקספדיה (EXPE) זינקה ב-18.8% בשעות המאוחרות במחזורי מסחר כבדים, לאחר שחברת הזמנת הנסיעות באינטרנט שיחררה את מספרי הרווח האחרונים שלה לרבעון השלישי

תנודתיות רבה נרשמה במניית פייסבוק (FB) שלאחר הנעילה זינקה ביותר מ-15% רק כדי לעבור ולהיסחר בטריטוריה שלילית של 3% כדי מאוחר יותר לסגור סשן תנודתי במיוחד בקו האפס. הרשת החברתית הגדולה בעולם דיווחה אחרי הנעילה על רווח נהדר של 25 סנט למניה או 425 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 59 מיליון דולר בתקופה הזו אשתקד. הכנסות פייסבוק זינקו ל-2.02 מיליארד דולר מרמה של 1.26 מיליארד דולר בתקופה המקבילה. יחד עם זאת במהלך ועידת האנליסטים, המניה החלה לקזז את העליות הנהדרות שרשמה, לאחר שהחברה אמרה כי השימוש בפייסבוק בקרב מתבגרים ירד. מחזורי המסחר במניה היו כבדים והגיעו ל-37 מיליון מניות שהחליפו ידיים, יותר מכפול מתעודת הסל SPY שעוקבת אחרי מדד ה-S&P 500.

ויזה (V) ירדה ב-2.85% במחזורי מסחר בינוניים לאחר שחברת כרטיסי האשראי דיווחה על הכנסות שהיו מעט חלשות מציפיות האנליסטים. זהו הדו"ח הכספי הראשון שהחברה משחררת כחברה מן המנין במדד הדאו-ג'ונס אלו הצטרפה בספטמבר.

סטארבאקס (SBUX) רשת הקפה הגדולה בעולם דיווח על תחזית רווחים מאכזבת ל-2014 מה שגרר את המשקיעים למכור את המניה שסיימה בירידות של 2.5% את המסחר המאוחר.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.