הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> יום המסחר האחרון בשנת 2013! מאת שלמה קופר 31.12.2013

יום המסחר האחרון בשנת 2013! מאת שלמה קופר 31.12.2013

31-12-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט סגרו שטוח את יום שני, כאשר הדאו מצליח לחלץ עליות לעבר שיא היסטורי נוסף. מדד ה-S&P 500 התנהל במסחר הפכפך וללא כיוון ברור על רקע ירידה במחזורי המסחר. המסחר מתנהל לפרוטוקול בלבד. הכסף הגדול בוול-סטריט כבר עבר בקופה לאחר עליות שיא של 30% בשנת 2013 ומחכה לחזור בתחילת השנה הבאה שתתחיל ביום חמישי. קשה לדמיין מישהו שמוכן לסכן את העליות הנהדרות שנצברו השנה בזמן הקצר שנותר עד לסיום 2013.
המסחר התנהל בטווח מסחר צר במיוחד ביום שני, כאשר ה-S&P 500 נסחר בטווח של 3.7 נק' בלבד בין הגבוה והנמוך. במקביל תעודת הסל SPY נסחרה בטווח מצומצם של 44 סנט בלבד בין השיא והשפל היומי, טווח המסחר היומי הצר ביותר מאז דצמבר 2010.
מדד ה-S&P 500 זינק ב-3.7% במהלך השבועיים האחרונים, תקופת הביצועים הטובה ביותר מאז יולי. העליות הגיעו לאחר סימנים מצטברים לכך שהכלכלה צוברת מומנטום, עובדה שהובילה את הפד להודעה כי הוא יחל בצמצום תוכנית התמריצים.
מחזורי המסחר המשיכו להיות דלילים על רקע עונת החגים, כאשר רק 4 מיליארד מניות החליפו ידיים בבורסות ארה"ב, מתחת למחזור ממוצע של 6 מיליארד דולר עד כה החודש. שוק המניות ביום רביעי יהיה סגור לרגל חגיגות השנה החדשה.
טוויטר (TWTR) היתה בין המניות הפעילות במסחר בבורסת ניו-יורק. המניה המשיכה לצלול ביום שני, כאשר היא נופלת עוד 5.1% ונועלת את היום ברמה של 60.51$. הנפילה ביום שני ממשיכה צלילה של 13% ביום שישי, משיא הסגירה של כל הזמנים ברמת 73.31$ ביום חמישי. במקביל, ענקית המדיה החברתית פייסבוק (FB), תפסה את המקום ה-2 הלא מחמיא של ברשימת הביצועים הגרועים במדד ה-S&P 500 אתמול. המניה נפלה ב-3.12% ונעלה את היום ברמת 53.71$. יחד עם זאת ולמרות הירידה ביום שני, FB עדיין שומרת על מקומה ברשימת המניות שהכפילו את מחירן בשנה האחרונה עם זינוק נהדר של 101.77% מתחילת השנה
קרוס (CROX) שנסחרה בחדר המסחר האינטרנטי של מכללת מגמות זינקה ב-21.1% לרמה של 16.14$ לאחר חדשות כי קרן הגידור הגדולה בעולם בלאקסטון תשקיע 200 מיליון דולר ותקבל לידיה 13% מניות מועדפות של החברה. נוסף על כך מועצת המנהלים של החברה אישרה תוכנית רכישה בחזרה של המניה בגובה של 350 מיליון דולר.
דיסני (DIS) זינקה ב-2.5% לרמה של 76.23$ ודורגה כמניית הביצועים הטובה ביותר גם במדד הדאו-ג'ונס וגם במדד ה-S&P 500, לאחר שגוגנהיים העלתה את הדירוג על ענקית המדיה ל"קניה" מדירוג קודם של "נייטרלי". החברה אף העלתה את יעד המחיר לרמה של 87$.
שלישי: המשקיעים בשנה החדשה יחפשו למצוא עליה בצמיחת הרווחים אצל פירמות אמריקה בד בבד עם עליה ברמות הריבית, בעוד אלו שפיספסו את רכבת העליות הנהדרת של שנת 2013 יחפשו לפעול מהר בתחילת השנה. כאשר הספרים יסגרו היום על שנת 2013, זו תהיה השנה הראשונה מאז 2007 בה שוק המניות ראה צבירה חיובית של כסף מתחילת השנה בקרנות הנאמנות. זו היתה שנה מדהימה למניות ואנחנו מצפים להמשך התנועה החיובית גם בשנה הבאה.

יום המסחר האחרון של שנת 2013 צפוי להיות הפכפך ללא תנועה ברורה. בדר"כ יום המסחר שסוגר שנה הוא מאופק על רקע מחזורי מסחר נמוכים במיוחד. לא פעם המניות נסחרות למטה ביום האחרון על רקע מכירות לצורך מס. זוהי ההזדמנות האחרונה של המשקיעים לקזז הפסדים במניות כנגד רווחים במניות אחרות. אלא שכאשר 50% ממניות ה-S&P 500 נסחרות בשיא כל הזמנים, יהיה קשה למשקיעים למצוא מניות למכור. הגאות בשנת 2013 הרימה את כל הספינות.

היומן הכלכלי יביא איתו ביום האחרון לשנה את מדד קייס-שילר למדידת מחירי הדיור שיתפרסם בשעה 9:00 שעון ניו-יורק, השיקגו PMI בשעה 9:45. הנתון החשוב ביותר של היום יהיה מדד בטחון הצרכנים שישוחרר בשעה 10:00. ביום רביעי השוק יהיה סגור.

אחרי הנעילה: מניית חברת השכרת הרכב הרץ (HTZ) עלתה 2.28% במסחר המאוחר לאחר שהודיעה כי מועצת המנהלים אימצה תוכנית זכויות לבעלי המניות.

פדקס (FDX) עשויה למשוך עניין שלילי במסחר לאחר שעיריית ניו-יורק הגישה תביעה כנגד חברת המשלוחים, בהאשמה כי החברה העבירה מליוני חפיסות סיגריות מוברחות באופן בלתי חוקי לתושבי העיר והפרה בכך את החוק. FDX לא הגיבה לידיעות הללו במסחר המאוחר.

 

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.