הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מניות הטכנולוגיה מובילות את וול-סטריט לעליות

מניות הטכנולוגיה מובילות את וול-סטריט לעליות

31-05-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


המשקיעים עיכלו בתחילת יום המסחר 3 דוחות כלכליים משמעותיים: נתוני דרישות האבטלה השבועיים, הצמיחה (GDP) לרבעון הראשון ומכירות הבתים בהמתנה. נתוני דרישות האבטלה עמדו על 354 אלף אמריקניים שמילאו בקשות לקצבאות אבטלה בפעם הראשונה, גבוה מהתחזית ל-340 אלף שמרבית הכלכלנים ציפו ו-10,000 דרישות גבוהות יותר מהקריאה של השבוע שעבר. הקונצנזוס לצמיחה GDP לרבעון הראשון עמד על 2.5%, אך משרד המסחר שיחרר את הנתון שהיה נמוך במקצת כאשר עמד על 2.4% עבור 3 החודשים מתחילת השנה. ולבסוף, המספרים על מכירות הבתים בהמתנה עלו ב-0.3% במהלך חודש אפריל. זהו סימן נהדר, מאחר ואנחנו יודעים כי המחירים והמלאים שניהם במגמת ירידה. כך שאם המכירות ממשיכות לעלות, בסופו של דבר בנייה של בתים חדשים יתפסו תאוצה והצמיחה בתעסוקה תעלה.
נראה כי המשקיעים אהבו את צבר החדשות ושלחו את המניות למעלה, כאשר מדד הדאו-ג'ונס מצליח להתאושש מיום הירידות הגרוע ביותר בכמעט 4 שבועות ומסיים בעליה קלה של 0.14%. מדד ה-S&P 500 הציג עליות של 0.37% בסיום. 6 מתוך 10 הסקטורים סיימו בירוק, כאשר סקטור הטכנולוגיה וסקטור הפיננסים מובילים את העליות.
לאחר היסוס קל בפתיחה, השוק העביר הילוך למעלה עם הובלה ממניות הפיננסים והטכנולוגיה, סוג ההובלה שתאהבו לראות במידה ואתה שוורים. ובנתיים, במהלך הימים האחרונים, הרבה שמות דפנסיביים נלחצו למטה כאשר הכסף יוצא החוצה מהם ונכנס למניות המחזוריות. הזרז לכך הוא התשואה על אג"ח ל-10 שנים שעומדת על מעל 2% ומייצרת אלטרנטיבה למניות הדפנסיביות בעלות הדיבידנדים וצפי כי הכלכלה הולכת ומתחזקת.
מרבית מניות הפיננסים הגדולות הציגו עליות של לפחות 1%, בעוד מורגן סטאנלי (MS 25.82$) מטפסת 3.4% ומצליחה לרשום ביצועי יתר על המתחרות שלה. סקטור הפיננסים סיים בעליות של 1.1% והרחיב את העליות שרושם בחודש מאי ל-7.6%.
בקצה השני של העיר, מניות הטכנולוגיה זכו לתמיכה רחבה ממניות כמו אפל (AAPL 451.58$) ומיקרוסופט (MSFT 35.03$) שטיפסו ב-1.49% ו-0.43% בהתאמה. מדד הסמיקונדטורס סיים את היום בעליות של 1.5%.
להערכתנו הראלי בשוק יכול להמשיך והסוחרים צריכים להמשיך ולחפש עסקאות לונג בשוק, אך לגדר אותן מפני ירידות. השוק עדיין זוכה לתמיכה רחבה וחסרת תקדים מהפדרל ריזרב ואין אף סימן כי תמיכה זו הולכת להשתנות בכל זמן בעתיד הקרוב. כל עוד הפד ממשיך לקנות אג"ח, יש הרבה סיבות להמשיך ולהיות שוורי על השוק.
שישי: המשקיעים יחכו לפני הפתיחה לנתונים על ההכנסה וההוצאה הפרטית. תוך כדי המסחר יפורסם מדד מנהלי הרכש של שיקגו PMI בשעה 9:45 שעון ניו-יורק, ולאחר מכן בשעה 9:55 מדד בטחון הצרכנים.
אחרי הנעילה: מניית הטכנולוגיה ספלאנק (SPLK) דיווחה על הפסד של 6 סנט למניה ברבעון האחרון. בתגובה, המשקיעים שלחו את המניה לירידות במסחר המאוחר. המניה סיימה עם ירידה של יותר מ-4%. מניית רשת האופנה גס (GES) זינקה ביותר מ-10% בשעות המאוחרות לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 14 סנט למניה ובקלות היכתה את קונצנזוס האנליסטים שציפה לרווח של 8 סנט למניה. מניית אומניויז'ן (OVTI) זינקה ביותר מ-22% לאחר שיצרני המוצרים לתמונות דיגיטליות דיווחה על רווח של 56 סנט והשאירה הרחק מאחור את צפי האנליסטים שעמד על רווח של 21 סנט. החברה גם העבירה תחזית אופטימית להמשך השנה. חברת אבטחת התוכנה פאלו אלטו (PANW) נפלה בכמעט 15% לאחר שהחברה דיווחה על הפסד של 6 סנט למניה. החברה אף העבירה תחזית להמשך השנה שהיתה מאכזבת ומתחת לקונצנזוס.

 

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.