הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירה שבועית של שוק ההון 31.5.2013 - מערכת Best Trader

סקירה שבועית של שוק ההון 31.5.2013 - מערכת Best Trader

31-05-2013

מדד ת"א 25

ושוב נחתם שבוע. ושוב אין בשורות בעלות תוכן ממשי במדד המעוף. אם היו למישהו תקוות שווא לתנועה משמעותית אחרי הורדת הריבית הנוספת של סטנלי פישר השבוע הרי שגם זה הפך בשוק הרדום שלנו לידיעה כמעט חסרת משמעות. מבט מהיר על שווקי העולם מלמד שהשבוע המדדים בוול סטריט עברו לרגיעה / מנוחה מסויימת (אולי רגעית) אך הניקיי ביפן ממשיך לייצר כותרות שליליות ומלחיץ מעט את הסוחרים בעולם. כאמור, מדד ת"א 25 סיים עוד שבוע מסחר ללא בשורה משמעותית. הדשדוש הארוך שהחל אי שם באוקטובר 2012 נמשך "במלוא עוצמתו" ומתעלם לגמרי מכל ההתרחשויות. 
התחושה היא שהמדד המקומי פשוט "תקוע", טפלון, הכל עובד "על יד" מחליק כאילו לא היה ושום דבר לא נדבק: לא המהלכים של פישר להורדת הריבית המפתיעה, לא רכישות המטבע, לא החדשות המקומיות מהגזרה הצפונית ולא החדשות מהשווקים הפיננסיים בעולם ! בסוף השבוע הקודם ננעל המסחר על 1215.40 נקודות ואת השבוע הזה שבו התרחשה גם פקיעה והיתה אולי ציפיה לתזוזה מסויימת הוא סגר על 1232 נקודות. שינוי בשיעור של 1.36% בלבד. לא משהו שמישהו ירגיש. בסופו של דבר עוד שבוע חלף ונותרנו בתוך תחומי הדשדוש. הסוחרים במעוף חייבים להישאר קשובים למדד משום שעל אף שזה מתקשה לעת עתה לפרוץ ולהדביק את הפערים העצומים מהעולם - סביר מאוד להניח שפריצה, כשתהיה, אם תהיה, עלולה להוביל למהלך חד מאוד וזאת בין היתר בגלל שהשילוב של דשדוש עפ"י טווח יחסית רחב (כ-85 נקודות) יחד עם פרק הזמן הארוך מאוד שעליו הוא פרוס הם מתכונת לתנועה חדה ביותר. תוסיפו על כך את העובדה שהיקפי עסקאות השורט על המעוף גבוהות מאוד ופריצה עשויה להוביל לסגירה של חלק ניכר מעסקאות אלו וקיבלתם חבית שממנה דולפי אדי דלק. שוב נאמר, כמו בכל השבועות האחרונים כי כל עוד נע מדד המעוף בתוך רצועת הדשדוש הברורה - כל תנועה היא אקראית לחלוטין ולסוחרי מגמה פשוט אין בשלב הזה מה לעשות בשוק עד לפריצה ברורה לאחד הכיוונים.
אנו מזכירים כבר שבועות רבים ונציין זאת גם הפעם, מדד המעוף ממשיך בדשדוש. כל עוד לא יפרצו (פריצה ברורה) אחד מגבולות הדשדוש 1165-1248 לא יתקבל כל איתות חשוב בנוגע למדד וכי המדד ימשיך להתל בסוחרים פעם אחר פעם.
 

מדד המעוף

 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.