הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> פייסבוק מתקרבת למחיר ההנפקה

פייסבוק מתקרבת למחיר ההנפקה

31-07-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 והנאסדק עלו ביום שלישי למעלה, בעוד העליות זוכות לתמיכה מסקטור הטכנולוגיה. מניות הדשנים היו תחת מכירות חיסול כבדות.
סקטור הטכנולוגיה עלה ב-0.7% והוביל את העליות בשוק. מניית פייסבוק (FB) זינקה ב-6.2% וסגרה ברמה של 37.63$, מרחק זריקת אבן ממחיר ההנפקה בשנה שעברה שעמד על 38$. המניה, שהיתה גם הסחירה ביותר בבורסת הנאסדק, עלתה בשיא בשיעור של 7% לשיא יומי של 37.96$. מניית פייסבוק רשמה עליות של 42% מאז החברה רשמה תוצאות רבעוניות מסחררות ביום רביעי שעבר. עוד בסקטור הטכנולוגיה, אפל (AAPL) המשיכה לעלות וחצתה את רמת 450$ בפעם הראשונה מזה יותר מחודש. המניה נסקה ב-14% עד כה החודש ורושמת את הביצועים החודשיים הטובים ביותר מאז פברואר האחרון.
אך החגיגות בפייסבוק לא התפשטו לכל השוק. סקטור הדשנים היה תחת מתקפת מכירות, בעוד מניית מוסיאק (MOS) החלשה ביותר בכל מדד ה-S&P 500, לאחר שצללה ב-17.3% לרמה של 43.81$ בעקבות פירוק אחת משותפויות הדשנים הגדולות ביותר בעולם ברוסיה, מהלך שצפוי לדרדר את מחירי הדשנים בכל העולם ב-25%.
גל ההדף בסקטור הדשנים דחף את מניית אינטרפיד פוטאש (IPI) לצלילה של 28.6% לרמה של 13.89$ ואת מניית פוטאש (POT) ב-16.5% לרמה של 31.63$.
המשקיעים היו זהירים לפני הצהרת הפד ביום רביעי, שצפויה בתום פגישת מדיניות בת יומיים. המשקיעים יבחנו בקפידה כל רמז שיאותת על הנקודה בזמן בה הבנק עשוי לסגת מתוכנית רכישות האג"ח, במסגרתה הוא רוכש היום 85 מיליארד דולר של אג"ח מגובות משכנתאות.
מניית קואצ' (COH) נפלה ב-7.9% לרמה של 53.30$ לאחר שיצרנית מוצרי העור היוקרתית דיווחה על מכירות חלשות בחנויותיה בצפון אמריקה וחשפה עזיבה של 2 מנהלים נוספים על רקע מהומה של שינויים שנעשו לאחרונה בצמרת ההנהלה. בניגוד ל-COH, מניית גודטייר (GT) זינקה ב-8.9% לרמה של 18.56$ לאחר שרשמה שיא תוך יומי של כמעט 5 שנים ברמת 19.60$. החברה דיווחה על דוחותיה הכספיים שהצביעו על רווח כמעט כפול ברבעון האחרון. החברה ייחסה את השיפור בתוצאותיה לירידה במחירי הסחורות והתייצבות במכירות באירופה.
יותר ויותר חברות מצליחות להכות את תחזית הרווחים בהשוואה לציפיות המוקדמות. עם תוצאות של יותר מ-60% מחברות ה-S&P 500, 67.4% הצליחו להביס את הציפיות, מה שמעמיד אותן בקו ישר עם ממוצע ההפתעה במהלך 4 הרבעונים האחרונים. כ-55% מהחברות הצליחו לעקוף את הציפיות בשורת ההכנסות.
רביעי: יום עסוק בוול-סטריט ביום שמסיים את חודש יולי. נתוני הצמיחה GDP לרבעון השני צפויים היום לשלוט ביומן הכלכלי ולהראות כלכלה שמתאוששת בקצב איטי. מרבית הכלכלנים מצפים לראות את הצמיחה בארה"ב רושמת עליה חסרת ערך של פחות מ-1%, וחלקם מאמינים כי הנתונים עשויים לעצב את החשיבה של הפד בעיקר אם הנתונים יהיו חלשים מהצפוי. ברבעון הראשון כלכלת ארה"ב צמחה ב-1.8%. הפד צפוי להוציא את הצהרת המדיניות בשעה 14:00. עוד לפני הפתיחה ישוחרר סקר ה-ADP לבחינת התעסוקה במגזר הפרטי.

מניות על הרדאר: אמג'ן (AMGN), חברת הביוטכנולוגיה דיווחה אחרי הנעילה על רווח של 1.89$ למניה והצליחה להכות את תחזית האנליסטים גם בשורת הרווח וגם בשורת המכירות. נוסף על כך החברה אמרה כי היא צופה מכירות לשנה כולה שיעמדו ביעד התחזיות הגבוה של 17.8$-18.2$ מיליארד.  למרות הדוחות הטובים המניה ירדה ב-2% במסחר המאוחר.

ריברבד טכנולוג'יס (RVBD) צללה ביותר מ-15% באפטרמרקט לאחר שיצרנית החומרה לרשתות דיוחה על רווח של 22 סנט למניה ועמדה בציפיות המוקדמות של וול-סטריט. יחד עם זאת ההכנסות נפלו ועמדו מתחת לתחזיות ברמה של 255 מיליון דולר, לעומת הצפי המוקדם ל-258 מיליארד דולר. המשקיעים התאכזבו לאחר שהחברה הגישה הנחיות חלשות לרבעון הנוכחי ותחזית חלשה לשנה כולה.

סימנטק (SYMC), המייצרת את תוכנות האבטחה למחשב, קפצה ב-3.70% לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 44 סנט למניה לעומת צפי האנליסטים לרווח של 36 סנט למניה.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.