הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השיתוק בושינגטון נכנס ליומו ה-4!

השיתוק בושינגטון נכנס ליומו ה-4!

04-10-2013

מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות סיימו למטה ביום חמישי, כאשר הדאו-ג'ונס סוגר מתחת לרמת המפתח הפסיכולוגית 15,000 נק', לאחר שיריות נורות מחוץ לבניין בגבעת הקפיטול בוושינגטון ובמקביל לשיתוק הממשלה שנגרר ליומו השלישי.
אשה חשודה נורתה לאחר שניסתה קודם לכן לפרוץ עם הרכב שלה מבעד לשער של הבית הלבן. מרדף שלאחר מכן התקיים ע"י השירות החשאי לאורך 12 בלוקים בסמוך לגבעת הקפיטול תוך כדי חילופי אש עם המשטרה. החשודה החזיקה ילד ברכב. לפחות שוטר אחד נפצע בתקרית.
מדד ה-VIX, שנחשב ע"י רבים למכשיר למדידת הפחד הטוב ביותר, זינק מעל לרמה של 17 נק'. המדד מודד את הציפיות עבור תנועות המניות העתידיות בהתבסס על המחירים שהמשקיעים מוכנים לשלם על אופציות הקשורות למדד ה-S&P 500. מדד ה-VIX משלים זינוק של כמעט 15% השבוע.
כל המדדים ב-S&P נסחרו אתמול באדום, כאשר סקטור השירותים והתעשייה מובילים את הירידות.
הנשיא אובאמה חזר על דבריו כי הוא לא יענה על הדרישות של הרפובליקנים בתמורה להפעלת הממשלה. ביום רביעי בערב, נפגש אובאמה עם מנהיגי הרפובליקנים והדמוקרטים בקונגרס במאמץ לפתור את המבוי הסתום בהעברת התקציב. נכנסו לשיתוק הממשלתי עם ההנחה כי הוא יסתיים בתוך הממוצע של 3 ימים של שיתוק בעבר. אנחנו לא נמצאים קרוב יותר לפתרון ביום ה-3 יותר מאשר בתחילת השבוע. ככל שעובר יותר זמן ופחות פשרה נראית באופק, כך השוק יהפוך ליותר ויותר עצבני. המשקיעים מתחילים לחשוב על הסנאריו הגרוע ביותר, שהוא הכרזת פשיטת רגל של ארה"ב.
סביב אמצע יום המסחר, המניות הגיעו לשפל היומי והחלו להתאושש לאחר שהניו-יורק טיימס דיווח כי דובר הקונגרס, ג'ון בוהנר, אמר לקולגות שלו כי הוא נחוש למנוע פשיטת רגל פדרלית. משרד האוצר כבר הודיע כי הוא יגיע לגבול אפשרויות המשיכה שלו עד ל-17 באוקטובר. מבלי הצבעה בקונגרס על העלאת תקרת האשראי, ארה"ב תכריז על שמיטת חובות בפעם הראשונה מאז ומעולם.
בין המניות הבולטות אנג'לס ליסט (ANGI) קרסה ב-17.53% לרמה של 17.31$ לאחר דיווח ב'וול-סטריט ג'ורנל' כי שירות הסיקורים המקוון חותך מחירים במאמץ להשיג לקוחות חדשים.
בלאקברי (BBRY) נפלה 2.89% לרמה של 7.73$ למרות העלאת המלצה של סיטיגרופ, שאמרה כי מניית יצרנית הסמארטפון נענשה מספיק. מניית בלאקברי צללה ביותר מ-30% מתחילת השנה.
חברת התרופות אלי לילי (LLY) צללה ב-3.34% לרמה של 48.80$, למרות חדשות מחברת התרופות כי היא מתכננת להשיק מספר תרופות השנה שמיועדות לפגוש את הצרכים של הלקוחות.LLY נסחרה בשורט מוצלח בחדר המסחר הוירטואלי של מכללת מגמות-טריידנט.
קונסטליישן בראנדס (STZ) מעט איזנה את הירידות לאחר שזינקה ב-3.24% לרמה של 60.15$, לאחר שיצרנית המשקאות שיחררה דוחות רווח טובים.
שישי:  ללא דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש ספטמבר שהיה אמור להתפרסם היום, אך יתעכב לאור השיתוק בממשלה בוושינגטון, המניות ימשיכו להיות נתונות לטלטלה הנשלטת ע"פ מוצא מילותיהם של הפוליטיקאים. יום שישי מציין את היום ה-4 של השיתוק בוושינגטון. היעדר דו"ח התעסוקה, ישאיר סימן שאלה אצל הסוחרים, שמסתכלים לעבר דו"ח התעסקוה כפיסת אינפורמציה נוספת כדי לעזור להם להבין מתי הפד עלול ללחוץ על כפתור הנסיגה מתוכנית התמריצים.
יום שישי עשוי להביא איתו גל של התרגשות, לאחר שטוויטר הגישה את המסמכים להנפקה של 1 מיליארד דולר, אתמול אחרי הנעילה. שוק ההנפקות זוכה לתחייה, עם 160 הנפקות עד סיום הרבעון השלישי, בהשוואה ל-142 הנפקות עבור כל שנה שעברה.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.