הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק מצייץ לטוויטר! מאת שלמה קופר 4.11.2013

השוק מצייץ לטוויטר! מאת שלמה קופר 4.11.2013

04-11-2013 

 מדדי וול סטריט


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
השוורים יכולים לזכות ביד העליונה שלהם גם בשבוע הקרוב, למרות חששות גוברים כי השוק מתחיל להגיע לרמות גבוהות מדי. טוויטר הולכת להיות שיחת השבוע בוול-סטריט, כאשר חברת המדיה החברתית הפופולארית, תונפק לציבור בהנפקה המסקרנת ביותר מאז הנפקתה של פייסבוק (FB) ב-2012. עוד במוקד של וול-סטריט יהיו נתוני הצמיחה החשובים לרבעון השלישי ודו"ח התעסוקה לחודש אוקטובר. המסחר בשבוע שעבר היה מעורב, כאשר מדד הדאו-ג'ונס וה-S&P 500 הצליחו לחלץ עליות, אך הנאסדק והראסל 2000 רשמו ירידות.
מלך האג"ח ביל גרוס מחברת פימקו ולארי פינק מחברת ניהול קרנות הגידור בלאקרוק, היו באותו צד בשבוע האחרון, כאשר שניהם הזהירו משוק שנראה קצת בועתי. אך האנליסטים בשוק צופים המשך עליות עד לסוף השנה אפילו כאשר ה-S&P 500 כבר רושם עליות יפות של 23.5% מתחילת 2013. להערכתנו השוק נראה קצת עייף והגיע הזמן לנוח, אבל מנוחה בשוק שוורים בדר"כ מתורגם לתנועה צידית בשוק ולא לירידות. איננו בטוחים שהדבר יתבטא בנסיגת מחירים. הכיוון בטווח הקצר והארוך ממשיך להיות למעלה. להערכתנו השוק ימשיך לעלות כל עוד הפרדל ריזרב שומר על תוכנית תמריצים המאפשרת אשראי זול בשוק.
טוויטר צפויה לתמחר את מחיר המניה בהנפקה בערב של ה-6 בנובמבר ולהתחיל להיסחר בבורסת ניו-יורק ב-7 לנובמבר תחת הסימול: TWTR. ההנפקה איננה רק לגבי המניה. הנפקת טוויטר תשמש כמדד לבחינה כמה נזילות יש שם בחוץ. טוויטר מתכוונת למכור 70 מיליון מניות בטווח המחירים של $17-$20, מה שמעניק ערך מקסימלי של 11 מיליארד דולר, מתחת ל-15 מיליארד דולר שמספר אנליסטים ציפו.
השוק יהיה דרוך לראות האם טוויטר תיסחר בעקבות הגורל של הנפקת פייסבוק בשנה שעבר, אז המניה הונפקה בנאסדק במאי 2012 וצללה בחודשים האחרונים. פייסבוק לא התאוששה רק שנה לאחר-מכן. אך נראה כי הנהלת טוויטר נוקטת בגישה קונסרבטיבית יותר מאשר יריבתה פייסבוק. ההנפקה של פייסבוק בשנה שעברה סבבה סביב התלהבות והגזמה ששלטו בנוף. תנאי השוק עבור טוויטר הרבה יותר מעודדים לבטח, אך גם התמחור שונה מאוד. הם לא מנסים להוציא כל סנט שהם יכולים מההנפקה. הנהלת טוויטר מאוד מודעת לכך ומשאירה חלק מהאפשרות להרוויח למשקיעים. הם לא מתכוונים לקחת הכל לעצמם, מה שיעזור למניה בטווח הארוך.
הדעות חלוקות מהי אסטרטגיית ההשקעה הטובה ביותר בהנפקת טוויטר. ע"פ סקר של רויטרס שהקיף 29 סוחרים ויועצים פרטיים, 23 מהם אמרו כי הם לא ממליצים לקנות את טוויטר בהנפקה. רק אחד הצהיר כי הוא ימליץ על ההנפקה ללקוחותיו ורק ללקוח מסויים אחד. 5 אחרים אמרו כי הם מתכננים לחטוף ולקנות מניות רק אם היא תצלול לאחר פתיחת המסחר.
אך למרות שהעניין של הלקוחות הקמעונאיים בהנפקה עשוי להיות נמוך, אנליסטים בתחום הטכנולוגיה אומרים כי צפוי להיות להנפקה תאבון בריא להנפקת טוויטר אצל המשקיעים המוסדיים תחת התמחור הנוכחי. ביום שישי הצטרפה מורנינג סטאר ל-3 ברוקרים אחרים שהציבו יעד מחירים לטוויטר שניצב ברמה משמעותית גבוהה יותר מטווח המחירים של ההנפקה הצפויה, מה שנותן למניה מקום לעלות ב-30%. בחודש שעבר Pivotal Research קבעה את יעד המחירים ברמה של 29$ למניה. SunTrust קבעה את היעד ברמה של 50$ למניה ו-Topeka Capital ברמה של 54$ למניה.
אירוע נוסף שיתפוס את תשומת הלב של וול-סטריט בשבוע הקרוב יהיה נתוני התעסוקה הרשמיים לחודש אוקטובר שיתפרסמו ביום שישי 8 לנובמבר. ההודעה נדחתה בשבוע עקב השיתוק בממשלה בוושינגטון שנמתח על פני 16 ימים בתחילת אוקטובר. חלק משחקני השוק כבר מזהירים כי המספרים עלולים להיות משובשים בעקבות השיתוק.
נראה כי לפחות במקום אחד השיתוק הממשלתי אכן עמעם את תאבון המשקיעים למכוניות חדשות בחודש שעבר. 7 מתוך 8 יצרניות הרכב הגדולות בארה"ב שדיווחו על המכירות החודשיות ביום שישי, פיספסו את תחזית האנליסטים.
עונת הרווחים עברה את מרכז הכובד שלה. עד כה 74% מחברות ה-S&P  דיווחו, 68.5% מהן הצליחו להכות את תחזית הרווחים, מעל הממוצע ארוך הטווח העומד על רמה של 63% אך במקביל רק 53.3% מהן הצליחו לעקוף את תחזית ההכנסות, מתחת לממוצע של 61% מאז 2002.
בסיכום שבועי: מדד ה- S&P 500 רשם עליות של 0.1% מדד הדאו-ג'ונס התקדם ב- 0.3% ומדד הנאסדק סיים את השבוע בירידה של 0.5%.
מבט טכני
השוק ממשיך להיסחר מעלה, למרות שהמשך העליות מבטאות ברובן עייפות ולאות. המגמה הינה ידידתו הטובה ביותר של הסוחר. אלו שנשמעים לתיזה זו זוכים בכל הקופה. קו המגמה העולה מאז נובמבר נותר ללא פגע, כאשר הוא מחבר בין מספר נקודות שפל לאורך השנה האחרונה. בנקודת הזמן הנוכחית השוק בורח לממוצע נע ל-20 יום למעלה. בדר"כ בריחה כזו לא נשארת לאורך זמן והממוצע נע משחק תופסת כאשר התיקון הראשון מגיע. תיקון מחירים עשוי להוביל את השוק חזרה לאזור 173.70 נק', שם עובר הממוצע נע הקצר. בחפיפה לרמה זו שוכנת הרמה שמסמנת את פריצת השיא מספטמבר אשר עשויה להיבדק.

 

 


בשבוע הקרוב
שני: דוחות רווח מ: K, APC, MPC.
10:00 הזמנות המפעלים, מוצרים בני קיימא
שלישי: דוחות רווח מ: DTV, DLPH, TSLA, AOL, CVS, Z.
10:00 מדד מנהלי הרכש ISM למגזר הלא יצרני
רביעי: הנפקת טוויטר
דוחות רווח מ: RL, WFM, CBS, TWX, CHK, PRU, RIG, HUM, QCOM.
10:00 האינדיקטורים המובילים
10:30 מלאי הנפט
חמישי: טוויטר (TWTR) נפתחת למסחר בבורסת ניו-יורק
דוחות רווח מ: DIS, PCLN, GRPN, APC, BZH, NVDA, ANN.
8:30 דרישות האבטלה בפעם הראשונה, נתוני הצמיחה GDP לרבעון השלישי.
שישי: דוחות רווח מ: LEAP, COV.
8:30 דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש אוקטובר, שיעור האבטלה, ההכנסה וההוצאה הפרטית (ספטמבר)
9:55 מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן.
שבוע מסחר מוצלח!

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.