הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> לוקחים אוויר מאת שלמה קופר 4.12.2013

לוקחים אוויר מאת שלמה קופר 4.12.2013

04-12-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד הדאו-ג'ונס וה-S&P 500 ירדו זה היום ה-3 ברציפות ביום שלישי, כאשר הם נסוגים מרמות שיא, בעוד המשקיעים נועלים רווחים על רקע סימנים לחולשה בעונת הקניות לחגים. מניות הקמעונאות וצריכת המותרות היו בין החלשות במהלך יום המסחר. אמזון (AMZN) נפלה 2% לרמה של 384.66$ והיתה אחת המשקולות הגדולות על מדד ה-S&P 500. סקטור הקמעונאות ירד 0.8%.
נתונים ראשונים מ"הסייבר מונדיי" שמתייחס להנחות ענק שמוציאות רשתות השיווק באינטרנט כדי למשוך לקוחות במהלך עונת הקניות לחגים, מצביעים על פדיון שיא ומכירות שיגיעו ל-2 מיליארד דולר ביום אחד בלבד, אך כעת המשקיעים מחפשים תירוצים למכור לאחר תשואות מדהימות שקצרו במהלך השבועות האחרונים. מדד ה-S&P 500 רשם עליות במשך 8 שבועות רצופים כאשר הוא משיג רצף של שיאים היסטורים בזה אחר זה. המדד רושם עליות של 26% מתחילת השנה.
סקטור מוצרי המותרות רשם ירידה של 0.9%, למרות נתוני מכירות טובים מהצפוי של כלי רכב. פורד (F) רשמה ירידה חדה של 2.9% לרמה של 16.56$ בעוד ג'נרל מוטורס (GM) נפלה 2.5% לרמה של 38.14$. האנליסטים אומרים כי הירידות אתמול במניות יצרניות הרכב קשורים לחששות כי הביקושים המאופקים לא יצליחו לתמוך בעליה בקצב המכירות מעבר לשנת 2014.
מתריסה כנגד המגמה השלילית בבורסה, טסלה מוטורס (TSLA) זינקה ב-16.5% לרמה של 144.70$ במחזורי מסחר כבדים, לאחר שמורגן סטאנלי נקבה במניה כ"מניית צמרת". טסלה אמרה ביום שני כי רשות התחבורה בגרמניה איננה מתכננת צעדים נוספים כנגד החברה, לאחר שחקרה את השריפות האחרונות שפרצו ברכבי החברה בארה"ב ובמקסיקו.
יום בראנדס (YUM) נפלה 2.7% לרמה של 75.61$ לאחר שאמרה כי המכירות לחודש נובמבר ברשת המסעדות KFC בסין לא הצליחו לצמוח למרות קידום מכירות מוצלח. היא צופה חזרה לצמיחה בשנת 2014.
אפל (AAPL) זינקה ב-2.7% לרמה של 566.32$ לאחר שיו.בי.אס העלה את המלצתו למניה ל"קניה".
רביעי: סקר ה-ADP לבחינת מצב התעסוקה במגזר הפרטי יהיה במרכז העניינים בוול-סטריט ביום רביעי, כאשר הוא ישמש כחימום לקראת  דו"ח התעסוקה הרשמי של ממשלת ארה"ב הכה חשוב שיפורסם בבוקר יום שישי. ה-ADP בועט את בעיטת הפתיחה למה שיהיה יום עמוס בנתונים כלכליים שעשוי להשפיע על התנודתיות במסחר. 173 אלף משרות חדשות נוצרו בחודש נובמבר ע"פ התחזיות במגזר הפרטי, עליה מרמה של 130 אלף בחודש אוקטובר. דו"ח ה-ADP ישוחרר בשעה 8:15 שעון ניו-יורק, לאחריו יפורסמו נתוני הסחר הבינלאומי בשעה 8:30. מאוחר יותר בתוך המסחר יפורסמו נתוני מדד מנהלי הרכש ISM למגזר השירותים בשעה 10:00 יחד עם מכירות הבתים החדשים. ספר הבז' של הפד על הכלכלה יפורסם בשעה 14:00.
אחרי הנעילה: אומניויז'ן (OVTI) נפלה ב-12.4% אחרי הנעילה במחזורי מסחר כבדים לאחר שהחברה הוציאה אזהרת רווח לרבעון השלישי, כאשר היא צופה רווח בטווח של בין 28 סנט ל-44 סנט למניה על הכנסות בטווח של בין 310 מיליון דולר ל-340 מיליון דולר. האנליסטים בוול-סטריט ציפו לרווח של 43 סנט למניה והכנסות של 400 מיליון דולר.

מניית רשת הכלבו המתקשה ג'יי.סי.פני (JCP) זינקה בשעות המאוחרות ב-3.56% במחזורים ערים לאחר שאמרה כי היא מרוצה מביצועי הרשת במהלך סוף השבוע האחרון של 'חג ההודיה'. החברה אמרה כי היא רשמה עליה דו ספרתית במכירות הרשת בחודש נובמבר. JCP היתה המניה הפעילה ביותר במסחר של השעות המאוחרות, עם יותר מ-5 מיליון מניות שהחליפו ידיים.

מניית גיידוויר (GWRE) זינקה ב-5.2% במחזורי מסחר בינוניים, לאחר שיצרנית התוכנה לחברות הביטוח עקפה את תחזיות האנאליסטים בדוחותיה לרבעון האחרון.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.