הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> טוויטר מעלה את מחיר ההנפקה! מאת שלמה קופר 5.11.2013

טוויטר מעלה את מחיר ההנפקה! מאת שלמה קופר 5.11.2013

05-11-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט סיימו בעליות ביום שני במחזורי מסחר צרים, בעוד המשקיעים היו היססו לעשות הימורים גדולים כאשר ה-S&P 500 נמצא בדיוק מתחת לשיא כל הזמנים. חוסר הפעילות היומית היתה בחלקה הודות למדד הדאו ג'ונס וה-S&P 500 שסיימו בשבוע שעבר 4 שבועות רצופים של עליות. נוסף לכך המשקיעים מחכים לדו"ח התעסוקה החשוב שצפוי להתפרסם ביום שישי, על-מנת לשאוב רמזים נוספים מתי הפדרל ריזרב עשוי להתחיל לצמצם את תוכנית התמריצים. מדד ה-S&P 500 סיים בעליות של 0.36%. מחזורי המסחר בבורסת ניו-יורק והנאסדק הסתכמו ב-5.1 מיליון מניות בלבד, מתחת לממוצע השנתי שעומד על 6.2 מיליון.
העליות היו רחבות והקיפו מספר גדול של סקטורים. לא רק שהמדדים הגדולים נעו אתמול למעלה, אלא גם מדדי הסמולקאפ והמידקאפ עשו את דרכן למעלה. נוסף לכך מדד התחבורה סיים בשיא כל הזמנים ברמת 7,129, אחד האינדיקטורים עבור משקיעים שמאשרים את התנועה האחרונה. העליה במדד התחבורה הגיעה הודות למספר גדול של חברות תעופה ושילוח שהשיגו את שיא כל הזמנים לרבות אלסקה (ALK), דלתא איירליינס (DAL) פדקס (FDX) ויו.פי.אס (UPS). חברות התעופה נעו למעלה בתגובה למחירי הנפט שנופלים מאז תחילת ספטמבר. מחיר הנפט נסגר אתמול על רמה של 94.62$ לחבית, ירידה של 13.5% מאז הגיע לשיא של 110.53$ לחבית ב-6 לספטמבר.
בין המניות שריכזו עניין, בלאקברי (BBRY) צללה ב-16.4% לרמה של 6.50$ לאחר שפגעה בשפל 52 שבועות ברמת 6.40$. יצרנית הסמארטפונים הודיעה לפני פתיחת המסחר כי היא מתכננת לנטוש את התוכנית למכור עצמה ולהפוך לחברה פרטית. בהתחשב בירידה ביום שני, המניה כרגע נסחרת ברמות שלא ראתה מאז אוקטובר 2003.
בנתיים, טוויטר העלתה אתמול את הטווח העליון של מחיר ההנפקה שתגיע מאוחר יותר השבוע, סימן מעודד לביקושים עבור חברת המדיה החברתית. כעת טווח המחירים צפוי להיות בין $23-$25 עם 70 מיליון מניות שצפויות להיות מונפקות, עליה מטווח מחירים קודם שעמד על $17-$20. מחיר ההנפקה של טוויטר יסגר ביום רביעי בלילה, כאשר המניה תחל להיסחר בבורסת ניו-יורק ביום חמישי.
הריבאונד במניות בחודש אוקטובר דחף את ה-S&P 500 לעליות של 4.5% בחודש שעבר ולזינוק של 24% מתחילת השנה. השוורים הם בעלי הבית בשוק כזה ולמרות העליות המשמעותיות מתחילת השנה, במרבית המקרים השוק רץ אפילו רחוק יותר בחודשיים האחרונים לשנה. חלק מהאנליסטים מדברים עכשיו על יעד של 1,850 נק' עבור ה-S&P 500 עד סוף השנה.

שלישי: המסחר ביום שלישי צפוי להישלט ע"י תגובת הסוחרים למדד מנהלי הרכש ISM למגזר היצרני לחודש אוקטובר, שצפוי לנחות בשעה 10:00 שעון ניו-יורק, חצי שעה בתוך המסחר החי. המשקיעים ימשיכו להסס לעשות הימורים גדולים על הכיוון של השוק, בהתחשב בעליות של 25% מתחילת השנה. יחד עם זאת ההיסטוריה מראה כי החודשיים האחרונים לשנה, הם גם החודשיים הטובים ביותר.
אחרי הנעילה: ברודסופט (BSFT) צללה ביותר מ-18% אחרי הנעילה לאחר שהחברה דיווחה על דוחותיה הכספיים לרבעון האחרון. החברה הציגה עליה של 7% בהכנסות לרמה של 42.9 מיליון דולר ורווח שעמד על 29 סנט למניה. אך האנליסטים ציפו לרווח של 30 סנט למניה והכנסות של 45.2 מיליון דולר.
פוליפור (PPO) צנחה ב-13.4% בשעות המאוחרות, לאחר שתוצאות הרבעון השלישי היו רחוקות מלהשביע את רצון המשקיעים. החברה דיווחה על רווח של 24 סנט למניה כאשר היא מפספסת בגדול את תחזית האנליסטים לרווח של 31 סנט למניה. המשקיעים גם התאכזבו משורת ההכנסות שהיתה נמוכה מהציפיות המוקדמות.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.