הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> כלכלה חזקה צובעת את השוק באדום מאת שלמה קופר 5.12.2013

כלכלה חזקה צובעת את השוק באדום מאת שלמה קופר 5.12.2013

05-12-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה-S&P 500 סיימו בירידות זה היום ה-4 ברציפות ברביעי, לאחר שהמשקיעים מצאו מספר סיבות למכור מניות, בעוד חוסר הוודאות נשארת בנוגע לתזמון בו הפדרל ריזרב יחל בנסיגה מתוכנית התמריצים. המניות ירדו במשך כל יום המסחר, אך ניסו לחזור לקו האפס בשעה האחרונה של המסחר. עדיין, הירידות היו נרחבות, עם 8 מתוך 10 מהסקטורים ב-S&P 500 שרושמים ירידות ביום המסחר על רקע חששות כי ראלי העליות בשבועות האחרונים שהביא את השוק לרמות היסטוריות איננו מוצדק. כ-60% ממניות בורסת ניו-יורק נסחרו בירידות, בעוד 56% ממניות הנאסדק נצבעו באדום. מדד ה-S&P 500 סיים בירידה קלה של 0.13%.
שחקנים רבים בשוק מצפים כי הפד יכריז על קיצוץ בתוכנית החודשית לרכישת 85 מיליארד דולר של אג"ח בחודש מרץ, אך הנתונים הכלכליים האחרונים מעלים את הציפוית כי המהלך עשוי להיות מוקדם יותר. הפד אמר כי הוא יאט את תוכנית התמריצים כאשר מדדים כלכליים מסויימים יגיעו למטרות שקבע, לרבות ירידות בשיעור האבטלה בארה"ב.
סקר ה-ADP המודד את כמות המשרות החדשות שנוספו במשק האמריקני במגזר הפרטי, הצביע על יצירה של 215 אלף משרות חדשות בחודש נובמבר האחרון, יותר מהצפוי. זה היה דו"ח נוסף בשרשרת של דוחות שרומזים כי המצב הכלכלי הולך ומשתפר. תחזית ורודה יותר לכלכלה שווה הקדמה בנסיגה מתוכנית התמריצים.
ספר הבז' של הפדרל ריזרב, הכולל אוסף של אנקדוטות על מצב הכלכלה במדינות שונות בארה"ב, פורסם אתמול בשעה 14:00 ארה"ב. הפד אמר במסגרתו כי המעסיקים לקחו צעד אחד קדימה בדיוס עובדים בחלק מהמדינות באוקטובר ותחילת נובמבר, וכי הכלכלה התרחבה בקצב איטי עד בינוני.
נתונים אחרים על עוצמה בכלכלה הגיעו ממספרים על הגרעון בתקציב ארה"ב שהוצר באוקטובר ומכירות הבתים החדשים שהגיעו לשיא של כמעט 33 שנים באוקטובר האחרון. דו"ח מכירות הבתים הראה כי ההתאוששות בשוק הנדל"ן נותרה ללא שינוי למרות עליה בשיעורי הרבית על המשכנתאות. מניית KBH עלתה ב-1.1% לרמה של 17.26$.
מחירה של חבית נפט המשיכה להתקדם למעלה הפעם ב-1.2%, כאשר היא רושמת עליות ביום ה-4 ברציפות, לאחר שנתונים מהממשלה הצביעו על ירידה ברמות המלאי בארה"ב. הנפט רושם עליה של 5.3% במהלך 4 ימי המסחר האחרונים. בין מניות האנרגיה, מניית HES הוסיפה 1.3% לרמה של 82.21$.
חמישי: הסוחרים יתמקדו היום בשפע נתונים כלכליים שיאכלסו את היומן הכלכלי ויכללו בין השאר את נתוני דרישות האבטלה השבועיים וקצב הצמיחה (GDP) שניהם יפורסמו לפני פתיחת המסחר בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. הצמיחה בארה"ב צפויה להראות עליה לרמה של 3.2% לאחר הקריאה הקודמת שעמדה על רמה של 2.8%. הזמנות המפעלים בשעה 10:00 ודו"ח מכירות רשתות השיווק לחודש נובמבר יתפרסם מוקדם בבוקר וצפוי להשפיע נקודתית על מניות הקמעונאות.
אחרי הנעילה: דיסני (DIS), חברת הבידור ומפעילת פארקי השעשועים נסחרה בעליות של 0.53% במסחר המאוחר לאחר שהודיעה על העלאת הדיבידנד למשקיעים ב-15% לרמה של 86 סנט למניה.

מניית אפל (AAPL) נסחרה בירידה קלה של 0.1% לאחר שהמשקיע הפעיל קארל אייקן הודיע בציוץ בטוויטר כי הודיע ליצרנית האייפון כי הוא מתכנן לדחוף את החברה להרים את תוכנית הרכישות בחזרה של המניה לרמת שיא של 50 מיליארד דולר. אייקן מתכנן להגיש את ההצעה שלו בפני בעלי המניות של אפל באסיפה השנתית של החברה.

ארוסטייפלס (ARO) צנחה ב-6% בשעות המאוחרות לאחר שהחברה שיחררה תוצאות מאכזבות לרבעון השלישי.

אבגו (AVGO) נסחרה בירידות של 1.12% לאחר הנעילה. יצרנית שבבי התקשורת האלחוטית דיווחה על תוצאותיה לרבעון האחרון מהם עולה כי החברה הרוויחה 89 סנט למניה על הכנסות של 738 מיליון דולר, ועקפה בכך את תחזית האנליסטים שעמדה על 82 סנט למניה והכנסות של 732 מיליון דולר.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.