הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> אוספים את השברים מאת שלמה קופר 5.2.2014

אוספים את השברים מאת שלמה קופר 5.2.2014

05-02-2014

סקירת וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
הריבאונד למעלה במניות וול-סטריט הגיע ביום שלישי כאשר הוא נתמך ע"י דוחות רווח מעודדים של חלק מפירמות ארה"ב, בעוד השוק מלקק את הפצעים ואוסף את השברים לאחר מה שהותירו אחריהן מכירות החיסול הגדולות ביותר מזה חודשים ששטפו את וול-סטריט יום קודם לכן. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בעליות של 0.76%.
מדד ה-S&P 500 נפל כמעט 3% במהלך 2 ימי המסחר האחרונים, לאחר שביום שני המדד רשם את יום הירידות הגרוע ביותר שלו מאז חודש יוני. מכירות החיסול שלשום הוצתו ע"י נתוני ייצור נמוכים מהצפוי כמו גם חששות הולכים וגדלים מהצמיחה בסין והתחזיות במספר שווקים מתעוררים.
מבין 277 החברות שדיווחו עד כה על תוצאות הרווח שלהן בעונות הדוחות הנוכחית, 69.3% היכו את תחזית האנליסטים, בעוד 65.2% מהן הצליחו לעקוף את תחזית ההכנסות. פיפייזר (PFE) פילסה את דרכה אתמול לרשימת המניות המובילות במדד ה-S&P 500, כאשר היא קופצת עם עליה של 2.8% לאחר שזכתה להמלצת קניה בבית ההשקעות ג'פריס, שהעלה את דירוג המניה מ"אחזקה" ל"קניה".
מייקל קורס (KORS) דיווחה על זינוק של 77% ברווחי הרבעון האחרון, בעוד הקונים חוטפים מהמדפים את תיקי היוקרה ואביזרי האופנה שהרשת מוכרת. בתגובה המניה נסקה ב-17.3% לרמה של 89.91$. עוד בסקטור הקמעונאות, רשת הכלבו ג'יי.סי.פני צנחה ב-10.6% לרמה של 5.08$, והפכה בכך עליות חדות בפרה-מרקט, לאחר שהחברה דיווחה על עליה בינונית במכירות הרשת, אך לא סיפקה נתונים על שולי הרווח, מה שהוביל את האנליסטים בוול-סטריט להסיק כי הרשת נאלצה לנקוט בהנחות חדות כדי למשוך קונים לחנויות במהלך עונת החגים האחרונה. ג'יי.פי.מורגן חתכה את יעד המחירים למניה מ-6$ ל-5$.
מניית יום בראנדס (YUM) חברת האם של מספר רשתות מזון מהיר כמו פיצה האט, KFC וטאקו בל, זינקה ב-8.9% לרמה של 72.06$ לאחר שהחברה אישררה את תחזיתה לעליה מינמלית של 20% ברווחי 2014 .
רביעי: סקר ה-ADP המודד את פעילות התעסוקה במגזר הפרטי ונתונים על פעילות סקטור השירותים צפויים להכתיב את הכיוון של המניות ביום רביעי. למרות שהם תמיד היו חשובים, הנתונים הכלכליים הפכו להיות נקודת ההתלקחות למניות בעוד המשקיעים מנסים להעריך האם רצף הדוחות החלשים האחרונים מאותת כי הכלכלה מאטה או רק מדובר בכתם קטן על הרדאר.
סקר ה-ADP שיתפרסם בשעה 8:15 שעון ניו-יורק, צפוי להראות כי הסקטור הפרטי יצר 189 אלף משרות בחודש ינואר. אך הסוחרים לא הולכים לתת אמון גדול בדו"ח לאחר שהוא הראה גידול של 238 אלף משרות בסקטור הפרטי בחודש דצמבר. מספר ימים לאחר מכן הנתון הזה החוויר כאשר הממשלה פירסמה את דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש דצמבר שהראה כי הכלכלה הוסיפה רק 74 משרות חדשות. דו"ח התעסוקה הרשמי לינואר צפוי להתפרסם ביום שישי וע"פ הקונצנזוס יצביע על יצירה של 185 אלף משרות.
מדד מנהלי הרכש ISM למגזר השירותים יתפרסם בשעה 10:00 וצפוי להראות התרחבות לרמה של 53.5 נק' מרמה קודמת של 53 נק'. יחד עם זאת הצניחה מוקדם יותר השבוע במדד מנהלי הרכש ISM למגזר היצרני, שם את הסוחרים על קוצים לגבי הנתון שיתפרסם היום על מגזר השירותים. הצניחה במדד היצרני שלחה את הדאו ג'ונס לירידה חדה של 300 נק' ביום שני.
מלבד הנתונים הכלכליים, הסוחרים ימשיכו לעקוב אחרי שפע של נתוני רווח שיתפרסמו. לפני צלצול הפעמון לפתיחה צפויות לפרסם דוחות: מרק (MRK), טיים וורנר (TWC), הומנה (HUM), אולרגן (ALGN) ואסתי לאודר (EL). טוויטר (TWTR) תהיה מרכז הפוקוס של הסוחרים כאשר תעביר את הדוחות הראשונים שלה כחברה ציבורית לאחר הנעילה. עוד חברות מעניינות אחרי צלצול הפעמון לסגירה יהיו: גרין מאונטיין קופי (GMCR), ילפ (YELP), דיסני (DIS), פנדורה (P) ואקמאי (AKAM).
אחרי הנעילה: מניית DATA זינקה ב-15.31% במחזורי מסחר ערים לאחר שחברת התוכנה דיווחה על רווח של 20 סנט למניה ועקפה את תחזית האנליסטים שציפו לרווח אפסי.
מייריאד ג'נטיקס (MYGN) זינקה ב-14.5% במחזורי מסחר כבדים, לאחר שחברת הביוטכנולוגיה דיווחה על רווח של 66 סנט למניה ועקפה בגדול את תחזית האנליסטים שציפו לרווח של 41 סנט למניה בלבד. החברה גם העבירה הפתעה בשורת ההכנסות.
מניית XOOM קרסה ב-13.79% לאחר שתחזית החברה לרווחי הרבעון הנוכחי איכזבו את האנליסטים. החברה אומנם הפתיעה כאשר דיווחה על רווח של 3 סנט למניה לעומת צפי האנליסטים להפסד של 1 סנט, אך עבור הרבעון הראשון של 2014 צופה XOOM כי תפסיד 5 עד 8 סנט למניה.
סי.הייץ'. רובינסון וורלדוויד (CHRW)  נפלה 6.22% במחזורי מסחר בינוניים לאחר שחברת המשאיות דיווחה על ירידה ברווחי הרבעון הרביעי על רקע גידול בעליות התפעול.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.