הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> העצבנות תופסת את השוק!

העצבנות תופסת את השוק!

מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

שוק המניות סיים בירידות ביום שלישי, כאשר המדדים ממשיכים את הירידות האחרונות שלהם בעוד המשקיעים מוכרים מניות מוטות צמיחה על רקע ספקולציה כי הפד עשוי להאט את קצב תוכנית התמריצים הכלכלית. התנועה הרחיבה נסיגת מחירים בת 2% במהלך השבועיים האחרונים לאחר ריצת עליות של 7 חודשים, שהונעה בחלקה ע"י תמיכה כלכלית ממושכת מצד הבנק המרכזי של ארה"ב.

נראה כי המשקיעים עייפים מלהחזיק עמדות לונג במניות. השוק לא הצליח להמשיך בהתלהבות בימים האחרונים וזה כמובן מזמין את המשקיעים לממש רווחים. נראה כי מדד ה-S&P 500 נסוג לעבר ממוצע נע ל-50 יום שעומד ברמת 1,602 נק'. ובנתיים מדד הדאו-ג'ונס קטע את הרצף הארוך של 20 שבועות בהם בכל יום שלישי הצליח להשיג עליות. זהו רצף הימים החיובי הארוך ביותר שאי פעם נרשם בהיסטוריה.

כל 3 המדדים הגדולים רשמו ירידות של יותר מ-1% במהלך המסחר. התנודתיות התוך יומית הרימה ראש מאז הפרוטוקולים של הפד פורסמו בשבוע שעבר מישיבתו האחרונה וההערות האחרונות של יו"ר הפד בן ברננקי שהעלה את מפלס החששות כי הבנק עשוי להאט את תוכנית קצב רכישות האג"ח מוקדם יותר מהצפוי.

דולר ג'נרל (DG 48.64$) צללה ביותר מ-9% ותפסה את מקומה כמניה הגרועה ביותר במדד ה-S&P 500, לאחר שרשת החנויות 'הכל בדולר' חתכה את תחזית הרווחים לשנת 2013. החברה גם הזהירה מקצב מכירות מתון וירידה בשולי הרווח כאשר הצרכנים מקשים על הרשת להעלות מחירים. סיילספורס (CRM 37.80$) המשיכה לצנוח הפעם ב-7.89%, לאחר שהמשקיעים הביעו חששות מהדיווח כי החברה תרכוש את אקזקט טרגט (ET 33.69$) בעסקה בשווי של כמעט 2.5 מיליארד דולר. מניית ET זינקה בתגובה ביותר מ-52%! חברות בעלות פרופיל גבוה כמו קוקה-קולה, גאפ, נייקי, משתמשות בשירותי אקסקט טרגט כדי לנהל את השיווק הדיגיטלי שלהן.

בהתחשב בעד כמה תוכנית ה-QE של הפד היתה מוצלחת בשמירה על ריבית אפסים ועידוד המשקיעים מסביב לעולם להגדיל את הסיכון בתיקי ההשקעות בחיפוש אחרי תשואות, זה רק לוגי לחשוב כי האיום של נסיגה בתוכנית התמריצים של הפד תוביל למימושי רווחים. 

אחד הנתונים החשובים ביותר שעומדים למבחן השבוע הוא שוק התעסוקה. ביום שישי יתפרסמו נתוני התעסוקה הרשמיים של המימשל שצפויים להראות על יצירה של 170 אלף מקומות תעסוקה בחודש מאי, קצת יותר טוב מ-165 אלף משרות שנוצרו בחודש אפריל. הדו"ח זוכה למעקב צמוד של הסוחרים והמשקיעים מאחר וידוע הקשר שהפד עושה בין המשך תוכנית התמריצים ועוצמת שוק התעסוקה.

רביעי: לא משנה מה יהיו תוצאות סקר ה-ADP למדידת מצב התעסוקה בשוק הפרטי, זה לבטח עומד לתת לשוק צרבת. המתח נבנה לקראת דו"ח התעסוקה הרשמי ביום שישי, וסקר ה-ADP יבחן בקפידה. עוד באג'נדה הכלכלית העמוסה של יום רביעי, מדד מנהלי הרכש ISM למגזר השירותים שיתפרסם בשעה 10:00, הזמנות המפעלים שיתפרסמו אף הן באותה שעה וספר הבז' של הפד שיתפרסם בצהריים בשעה 14:00. 

 

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.