הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> שנת המניות 20%+

שנת המניות 20%+

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
איך אתם נהנים מחודש אוגוסט עד כה?

זוהי כמובן שאלה רטורית מאחר ושטף של נתונים כלכליים טובים הכשירו את הדרך למניות לפרוץ את רמת 1,700 נק' שעמדה בסימן שאלה בשבוע הקודם. בין הנתונים החיוביים: התביעות בפעם הראשונה לדמי אבטלה ירדו לרמה של 326 אלף, מדד מנהלי הרכש ISM למגזר היצרני הפתיע לטובה עם זינוק לרמה של 55.4 נק' וגם נתונים טובים מהמגזר היצרני באירופה שם המדד עלה לראשונה השנה מעל לרמה של 50 נק'. נזכיר כי כל קריאה מעל 50 נק' מצביעה על התרחבות. כל זאת מבשר טובות על המשך המהלך לפריצה מעל 1,700 נק' במדד ה-S&P 500 בעוד הר המזומנים של המשקיעים מוצא בית חם וטוב במניות. עד כה מדד ה-S&P 500 רושם עליות של 19% בשנת 2013.
ביום שישי המניות נעו מצד לצד קדימה ואחורה בין טריטוריה חיובית לשלילית, לפני שבסופו של דבר סיימו בירוק עם קביעת שיא היסטורי חדש במדד הדאו-ג'ונס וה-S&P 500. המשקיעים ביום שישי ניסו להכריע בין נתונים חלשים מדו"ח התעסוקה החודשי אל מול הסיכוי להפחתה בתוכנית התמריצים של הפדרל ריזרב.
לאחר סימנים של שיפור בשוק התעסוקה בחודשים האחרונים, המשקיעים הימרו בגדול כי ספטמבר יהיה החודש שיציין את התחלת נסיגתו של הפדרל ריזרב מתוכנית התמריצים במסגרתה הוא רוכש מדי חודש 85 מיליארד דולר של אג"ח מגובות משכנתאות. אך לאחר דו"ח התעסוקה החלש ביום שישי שכלל גם מספר תיקונים כלפי מטה לדוחות קודמים, המשקיעים מתחילים לסמן את דצמבר כחודש עם סיכוי גדול יותר לתחילת הנסיגה של הפד. בנתיים, במהלך נאום על הכלכלה בבוסטון ביום שישי, אמר נשיא הפד של סנט לואיס, ג'יימס בולארד, כי הפד עשוי להשהות כל תוכנית לנסיגה עד אשר יתקבלו ראיות חזקות יותר על צמיחה חזקה.
דו"ח התעסוקה לחודש יולי הצביע על תוספת נמוכה מהצפוי של 162 אלף משרות בשוק האמריקאי. הדו"ח שהתקבל מהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הראה בנוסף על ירידה בשיעור האבטלה לרמה של 7.4% מרמה של 7.6%. הירידה החדה מהצפוי איננה מעידה על שיפור אלא להיפך. היא מגיעה על רקע אכזבה וירידה בשיעור המשתתפים במעגל דורשי התעסוקה.
עונת הדוחות הולכת ומתקדמת ועד כה היתה חיובית בגדול כאשר יותר ממחצית הפירמות שדיווחו היכו את תחזיות האנליסטים המוקדמות. אך הנמכת תחזיות בחלק מחברות המפתח לרבות אינטל (INTC) וקאטרפילר (CAT), בייחוד עקב עליה בחששות על הצמיחה בסין, העלו את החששות לגבי תוצאות הרבעון השלישי והרביעי. מבין 391 החברות במדד ה-S&P 500  שדיווחו על תוצאות הרבעון השני, 67.8% מהן היכו את תחזית האנליסטים בשורת הרווח, בשורה אחת עם ממוצע שיעור הבסת האנליסטים ב-4 הרבעונים האחרונים. כ-55% מהחברות שדיווחו היכו את שורת ההכנסות, יותר מהממוצע של 4 הרבעונים האחרונים, אך נמוך מהממוצע ההיסטורי.
מדד ה-S&P 500 חלק על 2 סימנים משמעותיים השנה רמת ה-1,600 נק' ורמת ה-1,700 נק'. הפעם האחרונה שהשוק הצליח לכבוש יותר נקודות ציון של מספרים עגולים היתה בשנת 1998, כאשר השוק חלף בשנה אחת על פני רמת 1,000 נק', 1,100 נק' ו-1,200 נק'.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 מסיים בעליות שערים של 1.1% לשיאים היסטוריים חדשים. גם מדד הדאו-ג'ונס לא נשאר מאחור עם שיא חדש של כל הזמנים לאחר עליה שבועית של 0.6%. מדד הנאסדק סיים בקפיצה של 2.1%.
בשורה התחתונה:  לאחר שהשוק מכה בשיא כל הזמנים, נראה שהוא יכול עדיין להמשיך למעלה. איננו מצפים לעוד 19% למעלה השנה, אך אנחנו מצפים לסיום גבוה יותר בסיום השנה מהנקודה הנוכחית. זהו חודש אוגוסט – רשמית ימי השרב הארוכים. זמן בו התנודתיות קופצת מדרגה והמניות ידועות בחולשה המסורתית שלהן. בתקופות קיץ כאלו בהן חודש יולי הוא חודש חיובי וחזק עבור המניות, השוק סטטיסטית יורד ב-53% מהזמן בחודש אוגוסט. אבל כאשר המניות יושבות בשיא כל הזמנים וללא זרז משמעותי באופק בשבועות הקרובים, אנו מצפים ליותר תנודתיות ומסחר הצידה, מאשר לתנועה חזקה למעלה או למטה, להוציא הודעת מאקרו בלתי צפויה
מבט טכני
השערים נפתחו והשוק חלף גם על פני משוכת 1,700 הנק'. ללא משוכות היסטוריות מלמעלה, כל מספר זוכה. המשקיעים העקשנים שעד עכשיו מצאו את עצמם על הקווים, לאט לאט נוטשים את העקשנות וחוזרים לקנות מניות.  כל תיקון בשוק יוכל לקבל סיוע ראשוני מממוצע נע הקצר ל-20 ימים שנסחר כעת ברמת 167.93 נק' על תעודת הסל SPY. רמת תמיכה שניה עוברת בממוצע נע ל-50 ימים ברמת 165.29 נק'.

 

בשבוע הקרוב
שחקני השוק ימשיכו לבחון בקפידה הערות מצד קובעי המדיניות של הפד בשבוע הקרוב, כדי לקבל עוד רמזים מתי הבנק המרכזי יחל בנסיגה מתוכנית התמריצים. בין החברות שתדווחנה, CVS תפרסם את דוחותיה לרבעון השני ביום שלישי. מקדונלדס (MCD) תדווח על מכירות הרשת של יולי ביום חמישי.
בחדשות הכלכליות, נתוני תביעות האבטלה בפעם הראשונה, יפורסמו ביום חמישי. מדד מנהלי הרכש ISM למגזר השירותים יפורסם ביום שני.

שבוע מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.