הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> דריכות לקראת נתוני התעסוקה! מאת שלמה קופר 6.12.2013

דריכות לקראת נתוני התעסוקה! מאת שלמה קופר 6.12.2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד הדאו-ג'ונס ומדד ה-S&P 500 סבלו מיום חמישי רצוף של ירידות, לאחר רצף של נתונים כלכליים חזקים על ארה"ב שחידשו את החששות של המשקיעים בנוגע לשאלה מתי הפד ימשוך את ידיו מתוכנית התמריצים. מדד ה-S&P 500 רושם כעת את הרצף הארוך ביותר של ירידות מאז ספטמבר, יחד עם זאת הירידות מצומצמות וממותנות. המדד איבד בסה"כ 1.2% מערכו במהלך 5 ימי המסחר האחרונים.
התוצר המקומי הגולמי GDP זינק לקצב שנתי של 3.6% ברבעון השלישי, הקצב הגבוה ביותר מאז הרבעון הראשון של 2012 ומהר יותר מקצב של 3% שצפו האנליטים. דו"ח אחר הראה כי מספר האמריקנים שמילאו תביעה לקצבת אבטלה בפעם הראשונה ירד באופן מפתיע בשבוע שעבר. זהו סימן נוסף להתחזקות שוק התעסוקה בארה"ב, רגע לפני דו"ח התעסוקה הרשמי שיתפרסם היום.
הסוחרים מנסים כל השבוע לנחש כיצד הפד יתפוס את הנתונים הכלכליים החזקים והאם הם ידרבנו אותו ללחוץ על מתג הנסיגה מתוכנית התמריצים כבר בפגישתו הקרובה ב-18 לדצמבר. הפד כבר חשף בעבר כי נתוני התעסוקה הם מדד מפתח עבורו בהחלטה על מועד הנסיגה.
אפל (AAPL) עלתה ב-0.5% לרמה של 567.90$ לאחר שחברת הסלולר הגדולה ביותר בעולם, צ'יינה מובייל, הודיעה על הסכם הפצה של מכשירי האייפון בקרב מנוייה. המשקיעים במניה ציפו כבר זמן ארוך לסיום המשא ומתן בין השתיים. מוקדם יותר במסחר אפל נגעה בשיא 52 שבועות חדש כאשר נסחרה מעל 575$. המניה רושמת עליות של יותר מ-40% מאז הגיעה לשפל בחודש יוני האחרון.
מיקרוסופט ירדה ב-2.4% לרמה של 38$ במחזורי מסחר כבדים. זוהי היתה היורדת השניה בעוצמתה במדד הנאסדק 100 וקיזזה את ההשפעה של אפל על המדד. עוד בין מניות הטכנולוגיה, יצרנית משחקי הוידאו אלקטרוניק ארטס (EA) צללה ב-5.95% לרמה של 21.01$ לאחר שהחברה הודיעה כי היא משהה את כל העבודה על פרוייקטים חדשים כדי להתמקד בתיקון משחק "Battlefield 4", ששוחרר ב-29 לאוקטובר, ומתאפיין בקריסות רבות של המשחק ובעיות אחרות שהצריכו את החברה לשחרר מספר תיקונים אליו.
מניית ג'יי.סי.פני (JCP) צנחה ב-8.4% לרמה של 8.85$ לאחר שמורגן סטנלי חזר ונקב בהמלצה שלילית על המניה. במורגן טוענים כי למרות הצמיחה של 10% במכירות הרשת, אין בכך די כדי לשנות את התחזית על החברה. מניות קמעונאות אחרות העבירו נתוני מכירות מאכזבים לחודש נובמבר, כאשר נראה כי הצרכנים בארה"ב מקמצים בכסף שהם משאירים בחנויות בתחילת עונת הקניות לחגים. מניית קוסטקו (COST) שאף נסחרה בחדר המסחר האינטרנטי של מגמות, נפלה ב-1.6% לרמה של 120.95$, לאחר שרשת המזון אמרה כי המכירות גדלו ב-2% בלבד, מתחת לתחזית שעמדה על 3.3%.
בין מניות הקמעונאות בלטה רשת הכל בדולר, דולר ג'נרל (DG) שזינקה ב-6.1% לרמה של 59.81$ וסומנה כמניה החזקה ביותר במדד ה-S&P 500, לאחר שרשת הקמעונאות המוזלת דיווחה על דוחותיה לרבעון השלישי ואמרה כי מכירות הרשת עלו ב-4.4%.
שישי: הזהירות נדרשת! נתוני תעסוקה חזקים היום עלולים להיות טובים לכלכלה אך גרועים למניות שסובלות מירידה ממושכת ב-5 ימי המסחר האחרונים. הכלכלנים מצפים כי דו"ח התעסוקה לחודש נובמבר שיתפרסם בשעה 8:30 שעון ניו-יורק, יצביע על 180 אלף משרות חדשות שנוצרו בחודש שעבר, נמוך מרמה של 204 אלף משרות שנוצרו בשוק התעסוקה בארה"ב בחודש אוקטובר. שיעור האבטלה צפוי לרדת בעשירית האחוז לרמה של 7.2%.
עוד ביומן הכלכלי נתוני ההכנסה וההוצאה הפרטית יפורסמו בשעה 8:30 ומדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן יפורסם בשעה 9:55.
אחרי הנעילה: אולטה (ULTA) קרסה ב-18.3% בשעות המאוחרות במחזורי מסחר כבדים, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 70 סנט למניה, מתחת לתחזית האנליסטים שעמדה על 74 סנט. החברה גם פיספסה את תחזית המכירות. המשקיעים הביעו את מורת רוחם לאחר שההחברה הנמיכה את תחזית הרווחים לרבעון הרביעי ושלחו אותה לירידות חדשות לאחר הנעילה.
פיסינאר (FNSR) זינקה ב-6.3% במחזורי מסחר כבדים לאחר שיצרנית הרכיבים הפייבר אופטיים דיווחה על רווח של 43 סנט למניה ועקפה את תחזית האנליסטים ב-4 סנט. החברה גם הקדימה את תחזית המכירות.
ביגלוטס (BIG) קרסה ב-10.4% לאחר הנעילה במחזורי מסחר בינוניים, לאחר שהקמעונאית דיווחה כי הפסידה 17 סנט למניה, לעומת קונצנזוס האנליסטים שציפה להפסד מתון יותר של 8 סנט.
מניית זומיז (ZUMS) צללה ב-5.7% אחרי הנעילה, לאחר תחזית רווח חלשה שהוציאה החברה.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.