הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> טוויטר קורסת אחרי הנעילה מאת שלמה קופר 6.2.2014

טוויטר קורסת אחרי הנעילה מאת שלמה קופר 6.2.2014

06-02-2014 

DJX
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט סיימו בירידות קלות ביום רביעי, לאחר שתמיכה טכנית שנשברה במדד ה-S&P 500 האפילה על רצף הנתונים הכלכליים המעורבים שיצאו, אשר נכשלו להרים את סנטימנט המשקיעים לאחר שורה של אינדיקטורים כלכליים חלשים מוקדם יותר השבוע. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בירידה של 0.20%.
ביום מסחר תנודתי, מדד ה-S&P 500 הגיע לשפל של 1,737.92 נק', כאשר הוא מבקר ברמה הנמוכה ביותר מאז ה-18 לאוקטובר. אך הקונים הצליחו לצאת מהמחבוא ולחזור לאושש את המדד שהצליח אף לטפס לקראת סיום המסחר לרגע קט לטריטוריה חיובית.
הנתונים הכלכליים מקבלים תשומת לב בימים האחרונים לאחר קריאה חלשה ביום שני על נתוני הייצור ששלחו את וול-סטריט לצלילה והציתו מכירות חיסול בשווקים הגלובליים. בנתונים הכלכליים של יום רביעי, הצמיחה בסקטור השירותים עלתה בחודש ינואר, ובמקביל המגזר הפרטי הפגין עוצמה בגיוס עובדים למשרות חדשות בינואר. 2 הנתונים החשובים ביום רביעי הוכיחו כי מזג האוויר הקשה שפקד את ארה"ב בשבועות האחרונים הוא בעל השפעה מוגבלת בלבד על הכלכלה.
מבין 298 החברות שדיווחו עד כה על תוצאות הרווח שלהן בעונות הדוחות הנוכחית, 69.5% היכו את תחזית האנליסטים, מעבר לשיעור ההפתעה שעומד על 64% מאז שנת 1994.
הסוחרים ימשיכו לבחון מקרוב את התנועה ב-2 סקטורים חמים: הביוטק והדפסת התלת-מימד. מניות ההדפסה בתלת מימד קרסו ביום רביעי, לאחר שחברת 3d Systems (DDD) חתכה את התחזית לשנת 2014. בתגובה מניית DDD צללה ב-15.39% והמשיכה במסחר המאוחר לרדת בעוד 2.65%. הנפילה השפיעה על מניות אחרות בסקטור ההדפסה בתלת מימד. כך מניית SSYS נפלה ב-6.17% ו-XONE צללה ב-11.23%. נוסף לסקטור זה, תעודת הסל על הביוטק (IBB) נפלה אתמול 1.7% בעוד 2 הנפקות בסקטור GNCA, ו-QURE רושמות ירידות ביום המסחר הראשון שלהן בוול-סטריט.
בין התנועות המרכזיות בוול-סטריט, גיליד (GILD) צנחה ב-4.7% וסגרה ברמה של 78.15$. המניה היתה המשקולת הכבדה ביותר על מדד ה-S&P 500, יום לאחר שהחברה דיווחה על נתוני הרבעון האחרון. קוגניזנט טכנולוג'יס (CTSH) נפלה 4.3% לרמה של 92.85$. ספקית שירותי ה-IT חתכה את תחזית הצמיחה להכנסות החברה.
חמישי:  שוק המניות האמריקאי נסחר אתמול במצב של לחכות ולראות, לפני דו"ח התעסוקה הרשמי של המימשל לחודש ינואר שיתפרסם ביום שישי לפני הפתיחה. הסוחרים מתסכלים עליו מקרוב מאחר והוא קשור קשר הדוק לפעולה העתידית שהפדרל ריזרב ינקוט עם תוכנית התמריצים הכלכלית. עד כה הפדרל ריזרב צמצם 20 מיליארד דולר מתוך תוכנית התמריצים הכלכלית שעומדת כעת על רכישות אג"ח חודשיות בסך 65 מיליארד דולר.
מספר אירועים ביום חמישי עשויים להכתיב את קצב המסחר. ראשית תהיה זו פגישת המדיניות של הבנק המרכזי של אירופה בבוקר יום חמישי. הסוחרים מצפים לראות שווקים תנודתיים סביב אירוע זה. שטף של דוחות רווח צפויים להגיע לוול-סטריט בינהם: ג'נרל מוטורס (GM), כאשר תהיה השפעה מהותית למניות שדיווחו אמש לאחר הנעילה ובעיקר דוחות מאכזבים של בטוויטר (TWTR) שהיכו במניה במסחר המאוחר.
הנתונים הכלכליים החשובים יכללו היום את נתוני תביעות האבטלה השבועיות בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. נתוני תביעות האבטלה הינם נתוני מפתח, מאחר ולאחרונה הצביעו על מגמה קלה של עליה, מה שמהווה חשש עבור הכלכלנים.
אחרי הנעילה: מניית שירות המיני בלוגים טוויטר (TWTR) קרסה ב-17.90% לאחר הנעילה. החברה העבירה את דוחות הרווח הראשונים שלה מאז הונפקה בבורסת ניו-יורק בנובמבר שנה שעברה. הדו"ח הצביע על קצב הצמיחה הנמוך ביותר בגיוס משתמשים חדשים וסגר את הדלת על הציפיות כי טוויטר תוכל להמשיך בקצב ההתרחבות המהיר שלה. בנוסף החברה דיווחה על הפסד של 2 סנט למניה על הכנסות של 242.7 מיליון דולר.
הירידות בתעשיית המדיה החברתית במסחר המאוחר לא הוגבלו רק ל-TWTR. מניית פנדורה (P) צללה ב-9.9% לאחר שהחברה דיווחה על תוצאות רווח חלשים אך הפחידה את המשקיעים עם תחזית חלשה.
מניית GMCR זינקה ב-45.07% במסחר המאוחר, לאחר ידיעה כי חברת קוקה-קולה (KO) רכשה 10% מיצרנית מכשירי הקפה תמורת 1.25 מיליארד דולר. מחזורי המסחר ב-GMCR היו כבדים מאוד כאשר יותר מ-6 מיליון מניות החליפו ידיים בשעות המאוחרות, לא לפני שהמסחר במניה נעצר למשך כמעט שעה. העליה החדה במניה מביא את החברה לשווי של 20.4 מיליארד דולר מחברה שהיתה שווה 12.3 מיליארד דולר תוך שעתיים בלבד. במקביל חברת קוקה-קולה כבר הספיקה להרוויח 769 מיליון דולר על ההשקעה שלה. במקביל לתנועה החדה ב-GMCR, מניית סודה סטרים (SODA) הגיבה בירידה של  3.60%
ענקית המדיה ומפעילת פארקי השעשועים דיסני (DIS) זינקה ב-3.40% במסחר המאוחר לאחר שהחברה סיפקה את הסחורה ועקפה את תחזיות האנליסטים ברווחי הרבעון האחרון.
אקמאי (AKAM) זינקה ב-17.84% במחזורי מסחר כבדים לאחר דוחות רווח טובים. הצטרפה אליה ילפ (YELP) שנסקה ב-6.9% גם היא אחרי תוצאות טובות במספרי הרווח האחרונים.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.