הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> רף המתיחות עולה !

רף המתיחות עולה !

מדדים

 

מאת: שלמה קופר אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

הסוחרים מבולבלים: האם שוק התעסוקה מתחזק או לא? השווקים היו תנודתיים פעם נוספת ביום רביעי, על רקע סימנים כי שוק התעסוקה עלול להיות לא כה חזק כפי שחלק קיוו. המניות נפלו ביותר מ-1% ביום רביעי, כאשר הן מרחיבות את מכירות החיסול האחרונות, בעוד המשקיעים נאבקים בחששות כי תוכנית התמריצים של הפדרל ריזרב עשויה להגיע לקיצה בעוד הכלכלה עדיין איטית. מדד הדאו ג'ונס סיים את היום מתחת ל-15,000 הנק.

המכירות היו רחבות, כאשר כל הסקטורים מלבד שניים רשמו ירידות של יותר מ-1%. סקטור הסחורות נפל ב-2.1% והיה הסקטור הגרוע ביותר. האנליסטים בשוק אומרים כי המכירות האחרונות עשויות לרמוז כי השוק עשוי לסטות מראלי 7 החודשים הרצופים ממנו נהנה. מדד ה-S&P 500 רושם כעת ירידות של 3.6% מאז שיא כל הזמנים על בסיס סגירה ב-21 למאי, יום לפני שבן ברננקי, יו"ר הפד, הודיע כי הבנק המרכזי של ארה"ב עשוי להחליט למתן את קצב רכישות האג"ח במהלך פגישות המדיניות הקרובות, במידה והנתונים יראו כי הכלכלה צוברת מומנטום. 

במרבית השנה עד כה, הדבר הטוב ביותר שיכל לקרות לשוק הוא לקבל נתונים שהם לא יותר מדי חמים ולא יותר מדי קרים. זה ימשיך לדחוף את הפד לשמור על תוכנית התמריצים ולהמשיך לספק לשוק נזילות. יחד עם זאת, בנקודת הזמן הנוכחית, אם הנתונים הכלכליים יתחילו להתערער, אזי במקום שחדשות רעות יהפכו לחדשות טובות, הרי שחדשות רעות פשוט יהיו חדשות רעות. במילים אחרות, אם הנתונים הכלכליים יתחילו להיות חלשים יותר, המשקיעים עשויים להתחיל ולתהות האם לפד באמת  נשאר איזשהו כוח כדי לסובב את הכלכלה. 

בנתונים הכלכליים, סקטור התעסוקה הפרטי הוסיף רק 135 אלף משרות בחודש מאי, כך ע"פ סקר ה-ADP שפורסם לפני הפתיחה, שהיה גרוע מצפי הכלכלנים לגידול של 165 אלף משרות. במקביל, קצב הפעילות בסקטור השירותים עלתה מעט למעלה בחודש מאי, כך ע"פ מדד מנהלי הרכש ISM למגזר השירותים. הקריאה עמדה על 53.7 נק' ועקפה את תחזית הכלכלנים שעמדה על 53.50 נק'. כל קריאה מעל 50 נק' מציינת התרחבות.

חמישי: נתון נוסף על שוק התעסוקה יצא היום בשעה 8:30 שעון ניו-יורק לפני פתיחת המסחר והפעם על מספר האמריקאיים שמילאו בקשה לקצבת אבטלה בפעם הראשונה. נתון זה יצטרף לנתוני ה-ADP ויתן למשקיעים תבונה כדי להחליט כדי להתכונן לדו"ח התעסוקה הרשמי שיצא מחר. נוסף על-כך הסוחרים יבחנו את נתוני מכירות הרשתות שיתפרסמו היום. 

אחרי הנעילה: וריפון (PAY), חברת פתרונות שירותי התשלומים האלקטרונית דיווחה על רווח של 42 סנט למניה על מכירות של 430 מיליון דולר ופיספסה את תחזית האנליסטים לרווח של 47 סנט למניה והכנסות של 440 מיליון דולר. נוסף על כך החברה העבירה את התחזית לרבעון הנוכחי שאיכזבה. המשקיעים לא התבלבלו ומיד שלחו את המניה לירידה חדה של 16.81% בשעות המאוחרות. פרנצ'סקה הולדינגס (FRAN)– יצרנית תיקי היד ואביזרי הנסיעות דיוחה על רווח גבוה ב-2 סנט מהציפיות. יחד עם זאת החברה פיספסה את תחזית האנליסטים בצפי שמסרה לשנה הכולה. כמו-כן החברה הודיעה על פרישת המנכ"ל המכהן, מייקל ריי. בתגובה המשקיעים ברחו מהמניה שצללה ביותר מ-8% בשעות המאוחרות. 

 

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.