הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> יום 3 של ירידות מאת שלמה קופר 7.1.2013

יום 3 של ירידות מאת שלמה קופר 7.1.2013

מדדי וול סטריט


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט החליקו למטה ביום שני לאחר שטף של דוחות כלכליים מעורבים, שהצביעו על האטה בצמיחה בסקטור השירותים בארה"ב וריבאונד בהזמנות חדשות של סחורות עבור המפעלים.
מדד ה-S&P 500 סגר את שנת 2013 עם עליה של 2.4% בחודש דצמבר, חודש רביעי רצוף של עליות, אך המדד מעד ב-3 ימי המסחר הראשונים בתוך השנה החדשה, כאשר הוא יורד עד כה ביותר מ-1% בינואר.
אלו אינם הנתונים הכלכליים, שם לא היתה הפתעה גדולה, כמו הראלי החזק של סוף השנה שעברה שדורש מהשוק לפתור את מצב קניות היתר אליו הגיע. המשקיעים הססניים ויחכו למאורעות חשובים בהמשך השבוע כדי לפעול כמו עונת הרווחים לרבעון ה-4, הפרוטוקולים של הפד ביום רביעי ודו"ח התעסוקה הרשמי ביום שישי.
מחזורי המסחר היו אתמול מתונים, חלק מכך הודות למזג האוויר הקשה שסיבך נסיעות במערב התיכון של ארה"ב. אלפי טיסות בוטלו או עוכבו במהלך סוף השבוע, והחזאים מזהירים כי מזג האוויר הקר במיוחד פונה מזרחה. מניית חברת התעופה ג'ט בלו (JBLU) נפלה ב-4.31% לרמה של 8.66$, לאחר שהחברה הודיעה כי ביטלה זמנית את השירות שלה בבוסטון וב-3 נמלי תעופה אזוריים בניו-יורק, בעוד היא מתמודדת עם שיבושי מזג האוויר. כ-5.44 מיליארד מניות נסחרו בבורסות ארה"ב, מתחת לממוצע של 5.71 מיליארד מניות שנרשם החודש.
בין התנועות הבולטות בשוק אתמול, טוויטר (TWTR) נפלה 3.9% לרמה של 66.29$, לאחר שספגה הורדת המלצה ע"י מורגן סטנלי. המניה נסקה בכמעט 70% במהלך 6 השבועות האחרונים. מורגן סטנלי גם חתכה את המלצתה למניית איביי (EBAY) ושלחה אותה לירידה של 2.8% לרמה של 51.78$.
תעשיית הפאנלים הסולאריים משכו אתמול עניין. רנסולה (SOL) התקדמה ב-3.9% לרמה של 4.23$ לאחר שהחברה הבטיחה את זכייתה בחוזה אספקה של פאנלים סולאריים למפתחת פרוייקט סולארי ביפן. סולארסיטי (SCTY) זינקה ב-7.3% לרמה של 63.61$ לאחר שגולדמן זאקס הוסיף את המניה לרשימת "המניות המומלצות" שלו.
שלישי: ירידות השערים שאיפיינו את המסחר בימים הראשונים של 2014, עשויים להמשיך השבוע, בעוד המשקיעים יושבים על הידיים בהמתנה לדו"ח התעסוקה הרשמי לחודש דצמבר שיאשר את השקפת הפד על מגמה חיובית בשוק העבודה. אחת מהסיבות הראשיות לכך שהפד החליט על צמצום תוכנית התמריצים היא שוק העבודה שנראה כי מפגין שיפור. כך שמספרי התעסוקה ישארו בחזית.
הפרוטוקולים של הפד מישיבתו האחרונה בדצמבר שיפורסמו ביום רביעי בצהריים עשויים להיות חדשות מניעות שוק לפני האירוע הגדול של השבוע ביום שישי.
היומן הכלכלי יציג היום את נתוני המאזן המסחרי של ארה"ב בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. בין החברות שצפויות לדווח על תוצאותיהן הרבעוניות לאחר הנעילה מיקרון (MU) ואפולו (APOL).
אחרי הנעילה: מניית פאלו אלטו (PANW) זינקה ב-7.11% במסחר המאוחר במחזורי מסחר בינוניים לאחר שחברת אבטחת התוכנה הודיעה כי תרכוש את מורטה סקיוריטי. ההודעה מגיעה לאחר הודעת רכישה בשבוע שעבר במסגרתה פייראיי (FEYE) רכשה את חברת אבטחת התוכנה מנדיאנט תמורת 1 מיליארד דולר. מניית FEYE זינקה ביותר מ-30% לאחר ההודעה.
מניית הביוטכנולוגיה נאורוקרין (NBIX) זינקה ב-63.83% לאחר שהחברה אמרה כי תוצאות מחקר אמצע הדרך לטיפול בהפרעת תנועה מאוחרת, הראו שיפור סטטיסטי משמעותי בקרב הפציינטים.
סוניק (SONC) זינקה ב-3.95% במחזורי מסחר בינוניים, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 13 סנט והכנסות של 126.7 מיליון דולר. חברת המזון המהיר העבירה למשקיעים נתונים אופטימיים להמשך השנה במסגרתה היא צופה עליה של 14%-15% ברווח.

 

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.