הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 7.10.2016 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 7.10.2016 - מערכת Best Trader

ממתינים בסבלנות...

השבועות האחרונים מתאפיינים בהמתנה דרוכה ובדשדוש ברוב המדדים המרכזיים. המתנה לתוצאות הבחירות בארה"ב, המתנה לעידכון הריבית וכו'. נראה כאילו הסוחרים עדיין לא חזרו מחופשת הקיץ.

מדד המעו"ף

מדד המעו"ף הוא דוגמא מצוינת לדשדוש בבורסה. המדד כלוא בתוך מלבן כבר מחודש ינואר (עשרה חודשים תמימים) ולא נראה כרגע שיש כוח שהולך להוציא אותו מהמלבן בטווח הזמן הנראה לעין. עד שסוף סוף יש סקטור חיובי (כמו למשל הגז) מגיעות חדשות שליליות מסקטור הפארמה (ראה טבע, מיילן, פריגו) שמכביד על המדד. שוב נזכיר כאן שמי שמחפש מדד מעניין יותר בת"א ימצא אותו דווקא בת"א 75 שתיקן את מגמת העליה שלו ונראה מצוין להמשך.
גרף מדד תא 25 7-10-2016 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,435 נקודות. קרדיט: FXGraph
ואם כבר נגענו במדדים המקומיים כדאי לציין את מדד ת"א נפט וגז שתיקן את מגמת העליה שלו ונראה גם הוא מצוין להמשך עליות.
גרף מדד נפט וגז 7-10-2016 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי 1,077 נקודות. קרדיט: FXGraph
וכן לציין שמדד ת"א תקשורת שומר עד כה היטב על רמת התמיכה באזור 920 הנקודות. אזור ששימש בעבר כהתנגדות והחליף תפקיד. כל עוד ישמור המדד על רמת תמיכה זו והיא לא תשבר מטה ניתן יהיה לצאת מנקודת הנחה שהמשך עליות הן רק עיניין של זמן.
גרף מדד התקשורת 7-10-2016 
מדד ת"א תקשורת – גרף שבועי 950 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד הדאקס הגרמני  

עוד אחד מהמדדים שמדשדשים בשבועות האחרונים בטווח צר הוא מדד הדאקס הגרמני. אמנם  הוא המדד שבחודש יולי דווקא פרץ מעלה ושבר רצף יורד אולם מאז אותה פריצה נעצר. כעת ממתינים כולם לראות יקבל את התמיכה המיוחלת וייצור תחתית חדשה מעל התחתית הקודמת (שהיתה מעל 9,500 נקודות) וימשיך את מגמת העליה שבה החל בחודש יולי. אין ספק שמדד הדאקס מושפע מהמתרחש בארה"ב. המשקיעים נשארים קשובים כל הזמן לכל אמירה בארה"ב הקשורה לריבית ולמערכת הבחירות. אווירה טובה בארה"ב תסייע למדד לטפס ואנו סבורים שכך גם יהיה.
גרף מדד הדאקס 7-10-2016 
מדד הדאקס – גרף שבועי 10,568 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד S&P500  - נעצר במקום הנכון

הבשורות הרעות בקשר למדד ה-S&P500 הן שהוא נעצר ומדשדש מאז חודש יולי. הבשורות הטובות הן שהוא נעצר במקום הנכון, מעל קו התמיכה שבו ציפינו לפגוש בביקושים ערים – מה שמעיד על כך שככל הנראה לאחר שיצבור מספיק עוצמות ימשיך במסעו צפונה לכיבוש שיאים חדשים. משקיעים בכל העולם שונאים חוסר ודאות וכשיש כזאת הם נמנעים מנטילת סיכונים. תקופת טרום בחירות בארה"ב ובמיוחד במערכת בחירות צמודה מלווה בהרבה חוסר ודאות ועל כן המשקיעים נוקטים בגישה שמרנית. אנו בישראל מודעים ורגישים במיוחד למתרחש בסקטור הפארמה לאחר כל אמירה של הילרי קלינטון בקשר לכך, אך האמריקאים מקבלים מספיק רמזים גם על סקטורים אחרים. על כן, סביר להניח שעד שתברר תמונת המצב - המדדים בארה"ב לא ירוצו לשום מקום. כמובן שאם חלילה יפול המדד מתחת ל-2,100 נקודות נבצע הערכה מחודשת של הדברים.
גרף מדד ה S&P 500 7-10-2016 
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,160 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בסקירה/כתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.