הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> טוויטר מצייצת! מאת שלמה קופר 7.11.2013

טוויטר מצייצת! מאת שלמה קופר 7.11.2013

07-11-2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
הדאו-ג'ונס סגר בשיא היסטורי חדש ביום רביעי, כאשר מיקרוסופט (MSFT) מובילה את העליות במדד יחד עם נתונים כלכליים מעודדים מאירופה. מדד ה-S&P 500 גם סיים בעליות במרחק זריקת אבן משיא היסטורי חדש משלו. במקביל מדד הנאסדק ירד, כאשר הוא נפגע מירידות חדות במניית טסלה (TSLA). כל המשקיעים דרוכים לקראת הנפקת טוויטר (TWTR) המעניינת שנסגרה אתמול. מניית טוויטר החדשה תחל להיסחר בבורסת ניו-יורק היום. מדד הדאו סיים בעליות של 0.82% בעוד מדד ה-S&P 500 סיים בעליות של 0.43%. מדד הנאסדק איבד 0.20%.
מיקרוסופט היתה העולה הגדולה במדד הדאו-ג'ונס לאחר שרויטרס דיווחה כי החברה צימצמה את החיפוש אחרי מנכ"ל חדש לקבוצה ספורה בלבד של שמות.  המניה זינקה ב-4.2% לרמה של 38.18$ לאחר שכבר טיפסה במהלך היום לרמה של 38.22$, הרמה הגבוהה ביותר של המניה מאז יולי 2000.
יחד עם זאת, מניות טכנולוגיה גדולות אחרות החליקו למטה. זה היה המצב עם אפל (AAPL) שירדה 0.3% לרמה של 520.92$, פייסבוק (FB) שירדהה כמעט 2% לרמה של 49.12$ וגוגל (GOOG) שסיימה בירידה קלה של 0.1% ברמת 1,022.75$. מעניין שדווקא 3 מניות אלו שנהנו עד עכשיו ממומנטום חזק ופונדמנטלס נהדר ברקע, ירדו אתמול למטה. יתכן וחלק מהמשקיעים מוכרים מניות על-מנת להיות מוכנים להנפקת טוויטר היום.
הכבידה על הנאסדק היתה מניית טסלה (TSLA) שצנחה ב-14% לרמה של 151.16$ לאחר שיצרנית הרכב החשמלי חוזה רווח נמוך מהציפיות עבור הרבעון הרביעי והעבירה מספרים מאכזבים בנוגע למספר כלי הרכב ממודל S שמסרה ללקוחות במהלך הרבעון השלישי. המניה רושמת עליה של 350% השנה, לאחר שסוחרי שורט רבים שמו להם בשנים האחרונות את המניה כמטרה, ונאלצו לסגור פוזיציות עקב העליות.
עוד ביורדות רשת האופנה אברקרומבי אנד פיץ' (ANF) צללה ב-13.5% לרמה של 33.13$, לאחר שהחברה דיווחה על ירידה שביעית רצופה במכירות הרשת והזהירה על עונת חגים קשה.
מניית רלף לורן (RL) התקדמה ב-5.5% לרמה של 180.52$ לאחר שחברת האופנה העלתה את יעד המכירות השנתי על רקע ציפייה לעונת מכירות חזקה בתקופת החגים הקרובה. החברה אף העלתה את הדיבידנד למשקיעים.
חמישי: טוויטר (TWTR) ההנפקה החמה והמעניינת ביותר של השנה, תחל להיסחר היום בבורסת ניו-יורק. רשת המיקרובלוגים, שעדיין לא הפכה לחברה רווחית, מחזיקה במסה של 230 משתמשים ב-7 השנים בהן היא פועלת. אחד הברומטרים למצב העניינים בשוק יהיה לבחון כיצד השוק מצליח לספוג את כמות ההנפקות הגדולה בוול-סטריט. עם 13 הנפקות שונות השבוע, זהו השבוע העמוס ביותר של הנפקות מאז ספטמבר 2007. מחיר הנפקת טוויטר נקבע אמש על רמה של 26$. תמחור המניה, שנותן ערך של 14.2 מיליארד דולר לחברה, ישפיע על המסחר ביום חמישי.
טוויטר הנפיקה באמצעות החתמים שלה 70 מיליון מניות. המחיר נקבע על 26$ אתמול בשעה 18:40 לאחר המסחר, 1$ גבוה מטווח המחירים שהחברה ציפתה ביום שני שעמד על $23-$25. יחד עם זאת ה'וול-סטריט ג'ורנל' מדווח כי ביום רביעי הבנקאים שמובילים את ההנפקה ובינהם גולדמן זאקס, קיוו להשיג מחיר של 27$ למניה, מה שהיה נותן ערך של 15.2 מיליארד דולר לחברה. הערך של 14.16 מיליארד דולר לחברה נותן מכפיל של 14 על הכנסות החברה הצפויות לשנת 2014 שיעמדו על כ-1 מיליאד דולר. זהו מכפיל יקר למדי, בייחוד לחברה שעדיין לא הפכה לרווחית.
עוד לפני שוול-סטריט תיפתח היום, הבנק המרכזי של אירופה יערוך את פגישת המדיניות שלו, מה שעשוי לקבוע את טון המסחר המרכזי למהלך היום. ישנן ספקולציות כי הבנק המרכזי של אירופה יחתוך את רמת הריבית, מהלך שיכביד על האירו וצפוי לשלוח את המניות האירופאיות למעלה.
מלבד ההתרגשות מטוויטר, הסוחרים יבחנו בקפידה שטף של דוחות רווח מפירמות אמריקה לפני צלצול הפעמון לפתיחה. בין החברה שתדווחנה: APA, FWLT, BZH, CPB. אחרי הנעילה תדווחנה: DIS, PCLN ו- GRPN.
בין הדוחות הכלכליים שצפויים ביום חמישי יגיעו נתוני דרישות האבטלה בפעם הראשונה בשעה 8:30 שעון ניו-יורק, כשעה לפני הפתיחה. עוד באותה שעה יתפרסם נתון הצמיחה GDP למשק האמריקני עבור הרבעון השלישי שצפוי לעמוד על 1.6%.
אחרי הנעילה: מניית הול פודס (WFM) נפלה ב-8.9% אחרי הסגירה במחזורי מסחר כבדים לאחר שרשת מזון הבריאות דיוחה על תוצאות הרבעון האחרון שהיו נמוכים מההערכות המוקדמות של וול-סטריט.
מניית קוואלקום (QCOM) צללה ב-4.07% לאחר שיצרנית שבבי התקשורת פיספסה את תחזית האנליסטים בתוצאות הרבעון השלישי.
טמפור סילי (TPX) זינקה ב-15% לאחר שיצרנית המזרונים היכתה את תחזית האנליסטים בדוחות הרבעון השלישי. החברה דיווחה על רווח של 73 סנט למניה במחזור הכנסות של 735.5 מיליון דולר, כאשר הקונצנזוס עמד על רווח של 69 סנט למניה ומחזור הכנסות של 710 מיליון דולר.
סולארסיטי (SCTY) צללה ב-8.3% במחזור כבד לאחר שיצרנית האנרגיה הנקייה הוציאה אזהרת רווח לתוצאות הרבעון הרביעי שם היא צופה הפסד.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.