הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> וול-סטריט מזנקת: יום המסחר הטוב ביותר ב-2014! מאת שלמה קופר 7.2.2014

וול-סטריט מזנקת: יום המסחר הטוב ביותר ב-2014! מאת שלמה קופר 7.2.2014

07-02-2014

וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
המניות בוול-סטריט רשמו את יום העליות הטוב ביותר של השנה ביום חמישי לאחר שירידה בכמות הדרישות השבועיות לדמי אבטלה העלתה את הביטחון של המשקיעים בכלכלה. הוסיפה לאופטימיות דיסני (DIS) שהעבירה דוחות שהיו לא פחות ממצוינים. מדד ה-S&P 500 סיים את היום בעליה של 1.24% בעוד הדאו רושם עליה דומה של 1.22%.
הראלי הגיע רגע לפני דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש ינואר שיתפרסם היום לפני הפתיחה וחלק צופים כי יושפע ע"י מזג אוויר קיצוני שפגע בחלק נרחב מארה"ב. נתוני התעסוקה לחודש דצמבר היו נמוכים משמעותית מהתחזיות כאשר עמדו על תוספת של 74 אלף משרות בלבד.
הדרישות הראשונות לדמי אבטלה ירדו בשבוע האחרון ב-20 אלף לקצב שנתי מתואם של 331 אלף. בעוד נתונים אלו לא משליכים ישירות על דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש ינואר, הוא מאותת על עוצמת שוק התעסוקה כמכלול ועל הכלכלה. המשקיעים לאחרונה בחרו להסתכל על חצי הכוס הריקה ולא להסתכל על הדברים החיוביים. יתכן ואתמול התחלנו לראות את השינוי.
דיסני (DIS) ענקית המדיה ומפעילת פארקי השעשועים ניפצה את תחזיות האנליסטים לאחר שפרסמה נתוני רווח טובים מהצפוי לפני פתיחת המסחר של יום חמישי. המשקיעים מיהרו להצטייד במניה שזינקה ב-5.3% לרמה של 75.56$. DIS הובילה את העליות גם במדד הדאו-ג'ונס וגם במדד ה-S&P 500.
מניית אתר המיקרו בלוגים טוויטר (TWTR) קרסה ב-24% לרמה של 50.03$. לאחר שהחברה נכשלה להרשים את המשקיעים ואף הסגירה כי קצב הצמיחה בגיוס לקוחות חדשים הולך וקטן, המניה ספגה מספר הורדות דירוג מאנליסטים המסקרים את המניה. כך האנליסטים ב-UBS הוציאו המלצת 'מכירה' למניה עם יעד מחירים של 42$ מעניין לציין כי כאשר פייסבוק הייתה באותה גודל של טוויטר היא השכילה לצמוח בקצב של 63 מיליון מנויים חדשים ברבעון. מבחינת התמחור של מניית טוויטר, זו עדיין יקרה משמעותית לעומת פייסבוק. מכפיל הרווח של טוויטר גם אחרי הצניחה אתמול עומד על 30 לעומת מכפיל של 13 עבור פייסבוק.
זה היה יום המסחר הטוב ביותר עבור מדד ה-S&P 500 ועבור מדד הדאו-ג'ונס מאז אמצע דצמבר. יחד עם זאת מדד ה-S&P 500 נמצא על המסלול לרשום שבוע שלילי בפעם הרביעית ברציפות. זהו רצף שלילי שלא נראה מאז יולי-אוגוסט 2011.
גרין מאונטיין קופי (GMCR) ללא ספק סיפקה מופע מרהיב של זיקוקי דינור בוול-סטריט. GMCR היא אחת המניות בעלת כמות השורטים הגדולה ביותר במדד ה-S&P 500. המניה זינקה ב-26.2% ביום חמישי לרמה של 102.10$, לאחר החדשות כי חברת קוקה-קולה רכשה 10% מהבעלות בחברה תמורת 1.25 מיליארד דולר וכי האחרונה תעזור ל-GMCR להשיק מכונת משקאות קלים חדשה.
מדד הנאסדק קיבל עידוד מחברת אקמאי (AKAM) שזינקה ב-20.6% לרמה של 57.18$ לאחר שהעלתה את תחזית הרווח.
שישי:  לאחר שבחודש שעבר נכוו מהמספרים של דו"ח התעסוקה לדצמבר, הסוחרים יותר ממוכנים להשליך כל חולשה במספרים של ינואר על מזג האוויר. הכלכלנים מצפים כי הכלכלה יצרה במהלך חודש ינואר 185 אלף משרות חדשות ורמה האבטלה נותרה ללא שינוי ברמה של 6.7%.
אחרי הנעילה: מניית לינקדאין (LNKD) צנחה במסחר המאוחר ב-8.43% במחזורי מסחר כבדים, לאחר שהרשת החברתית לחיפוש עבודה הוציאה תחזית חלשה שפגעה בסנטימנט המשקיעים ולמרות שפרסמה תוצאות רווח טובים מהצפוי לרבעון הרביעי.
בצד השני של המתרס מניית אקספדיה (EXPE) זינקה ב-13.14% במחזורי מסחר כבדים לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 92 סנט למניה על הכנסות של 1.15 מיליארד דולר. וול-סטריט ציפתה לרווח נמוך יותר של 85 סנט למניה.
אאוטוול (OUTR) זינקה ב-9.99% במחזורי מסחר כבדים לאחר שמפעילת קיוסק הסרטים Redbox ומכונות המרת הכסף Coinstar, דיווחה על תוכנית לרכישה בחזרה של מניותיה בשוק הפתוח בשווי של 350 מיליון דולר. נראה שהיה בכך מספיק כדי להדוף את תחזית החברה להמשך השנה שהייתה נמוכה מתחזיות וול-סטריט. אאוטוול הצליחה לעקוף את תחזיות האנליסטים לרווחי הרבעון הרביעי.
אקטיויז'ן (ATVI) זינקה ב-7.86% במחזורי מסחר כבדים לאחר שדוחות הרווח לרבעון הרביעי היו משמעותית מעל התחזיות.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.