הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> עוצרים נשימה לקראת נתוני התעסוקה!

עוצרים נשימה לקראת נתוני התעסוקה!

07-06-2013

מדדים

 

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

המניות רצו למעלה ביום חמישי תוך תנודתיות רבה, כאשר מדד הדאו נסחר בטווח של 200 נק' מהשפל היומי לגבוה היומי ומדד ה-S&P 500 מצליח להתאושש לאחר שבירת רמת תמיכה, יום לפני דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש מאי.

התנודתיות בשוק הרימה ראש לאחרונה ומדד ה-S&P 500 איבד 3% מאז יו"ר הפד, בן ברננקי, הכריז לפני כשבועיים כי הבנק המרכזי עשוי להחליט להפחית את קצב תוכנית התמריצים בפגישותיו הבאות, אם הנתונים יראו כי הכלכלה משתפרת. התנועה האחרונה מתקנת את ראלי העליות ששלט במרבית השנה עד כה, אשר רובו מיוחס לפעולותיו של הפד. בזירה הכלכלית פורסם לפני הפתיחה על ירידה של 11 אלף דרישות אבטלה בפעם הראשונה בשבוע האחרון לרמה של 346 אלף. המשקיעים נותנים תשומת לב גבוהה לקראת  דו"ח התעסוקה שיפורסם היום. הכלכלנים מעריכים כי 170 אלף משרות נוצרו במשק האמריקני בחודש שעבר, עליה מספירה של 165 אלף בחודש אפריל. שיעור האבטלה צפוי לשמור על רמתו בשפל של 4.5 שנים ברמה של 7.5%. נתוני התעסוקה הינם אינדיקטור מפתח עבור בן ברננקי בהחלטתו האם להמשיך בקצב רכישת האג"ח בגובה של 85 מיליארד דולר מדי חודש.

3 המדדים סיימו את יום חמישי התנודתי בסמוך לגבוה היומי. סביב אמצע היום, מדד ה-S&P 500 שבר את הממוצע נע ל-50 יום ברמת 161 נק' על תעודת הסל SPY ואת המספר העגול 1,600 נק' על המדד עצמו. זוהי הפעם הראשונה בה המדד בוחן רמה זו מאז ה-18 לאפריל. אך שבירה זו החזיקה זמן מועט בלבד.  באמצע היום הקונים יצאו מהמארב בממוצע נע 50 והחלו לקנות מניות בצורה אגרסיבית. כתוצאה מכך מדד ה-S&P 500 סיים את היום בעליות  של 0.9%.

בין המניות הבולטות, רג'נרון (REGN) זינקה ב-9.8% לרמה של 252.17$. המניה תפסה את הדירוג הראשון במניות העולות גם במדד ה-S&P 500 וגם במדד הנאסדק 100. הזינוק במניה הגיע לאחר חדשות כי ניסוי מתקדם בתרופה לטיפול בעיניים אותה מפתחת החברה ביחד עם באייר הניב תוצאות חיוביות.

סודה סטרים (SODA 71.24$) סיימה יום סוער בעליות של 2.73%, לאחר שפפסיקו הכחישה את השמועות כי היא עומדת לרכוש את יצרנית המשקאות התוססים הישראלית. מניית SODA זינקה ב-58% מאז תחילת השנה.

וריפון (PAY 17.37$) צנחה ביותר מ-20% לאחר שיצרנית המערכות לגביית תשלומים בצורה אלקטרונית, העבירה תחזית רווחים והכנסות מאכזבת לרבעון הנוכחי שפספסה את התחזיות של וול-סטריט.

שישי: דו"ח התעסוקה לחודש מאי צפוי להיות אחד החשובים בשנים האחרונות, עם הכוח לעצב את ציפיות השוק לשבועות אם לא לחודשים הקרובים. חלק מהסוחרים מצפים כי מספרים חלשים יהיו חיוביים עבור המניות, מאחר והמשמעות היא שהפד ייאלץ להמשיך בתוכנית ההקלה הכמותית במלוא העוצמה, כאשר תוכנית התמריצים נחשבת למנוע העיקרי לתנועת המניות כלפי מעלה בשנים האחרונות. 

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.