הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> חוזרים מתחת לרמת 1,700 הנק'

חוזרים מתחת לרמת 1,700 הנק'

07-08-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות סגרו בסמוך לנמוך היומי ביום שלישי, בעוד המדדים הגדולים רושמים את הירידה החדה ביותר שלהם מאז חודש יוני, לאחר ששני נשיאים של הפדרל ריזרב אמרו כי הבנק המרכזי עשוי להחל את הנסיגה מתוכנית התמריצים כבר בחודש ספטמבר. השבוע היה עד כה איטי, אך בכל פעם שמושמעת המילה 'נסיגה', די בה כדי להרתיע את השוק. מדד ה-S&P 500 סיים בירידה של 0.6%.
דניס לוקהארט, נשיא הפדרל רזרב באטלנטה, אמר בראיון כי הפד עשוי לקצץ בתוכנית התמריצים כבר בספטמבר, אך עשוי לחכות מעט במידה והצמיחה הצפויה בכלכלה במחצית השניה של השנה לא תתממש. מאוחר יותר בתוך המסחר היה זה נשיא הפדרל ריזרב בשיקגו, צ'ארלס איוואנס, אשר השמיע את אותו סנטימנט כאשר אמר כי הבנק המרכזי ככל הנראה יקח רגל ראשונה החוצה מתוכנית התמריצים כבר בחודש הבא, בתלות בנתונים הכלכליים.
נראה כי כל הבכירים בפד נמנעים מלתת תשובה ישירה. זוהי הסיבה מדוע השוק ממשיך להיות מבולבל ומדוע הוא נסוג לאחור. אין לו אף סיבה אמיתית נכון לעכשיו ללכת למעלה בגלל חוסר הוודאות.
הירידה ביום שלישי היתה הגדולה ביותר מאז 24 ליוני. המשקיעים לוקחים בנקודה הזו רווחים מהראלי האחרון שדחף את הדאו ג'ונס ואת ה-S&P 500 לסגירה בשיא כל הזמנים בשבוע שעבר. מדד ה-S&P 500 עלה ב-5 מתוך 6 השבועות האחרונים, כאשר הוא משיג עליה של 7% במהלך תקופה זו וכמעט 20% מתחילת השנה. מחזורי המסחר היו חלשים זה היום השני ברציפות, כאשר 5.5 מיליארד מניות נסחרו בבורסת ניו-יורק ובנאסדק, מתחת לממוצע היומי שעומד על 6.36 מיליארד מניות. מחזורי מסחר נמוכים נוטים להגביר את התנודתיות בשוק. מחזור המסחר ביום שני סימן את מחזור המסחר הנמוך ביותר ליום מסחר מלא מתחילת השנה. כעת, כאשר דוחות כלכליים כמו דו"ח התעסוקה ומרבית דוחות הרווח מחברות המפתח בארה"ב, כבר חצו את הדרך, מחזור המסחר צפוי להמשיך להיות נמוך במהלך כל השבוע.
בין מניות הדאו-ג'ונס, י.ב.מ (IBM) היתה המשקולת הכבדה ביותר. המניה נפלה ב-2.3% לרמה של 190.99$, לאחר שקרדיט סוויס חתכה את דירוג המניה ל'ביצועי חסר' מדירוג 'נייטרלי', כאשר היא מציינת כי הצמיחה עשויה להיות מאתגרת בעתיד הנראה לעין של IBM. קרדיט סוויס חתכה גם את יעד המחיר למניה ב-25$ והציבה אותו ברמה של 175$ למניה.
מניות הקמעונאות, היו המפסידות הגדולות של היום. אמריקן איגל אאוטפיטרס (AEO) צללה ב-12% לרמה של 17.57$, יום לאחר שהקמעונאית אמרה כי רווחי הרבעון השני יפגעו ע"י מכירות חלשות. מספר אנליסטים מיהרו לחתוך את דירוג המניה. בין המניות שבלמו ירידה חדה יותר בסקטור היו מייקל קורס (KORS) ופוסיל (FOSL). KORS רצה 3.7% למעלה לאחר שקמעונאית היוקרה דיווחה על רווחים שכמעט והכפילו את עצמן, הודות לעליה במכירות באירופה והקמת חנויות נוספות בבתי כלבו. FOSL נסקה ב-17% והובילה את מדד ה-S&P 500, לאחר שיצרנית אביזרי האופנה דיווחה על דוחות רווח גבוהים מהצפוי והעלתה את תחזית הרווחים לכל השנה. סקטור הקמעונאות סגר בסוף היום בירידה של 0.4%.
אחרי הנעילה:  וולט דיסני (DIS) ענקית המדיה והבידור נפלה בקרוב ל-2% במחזורי מסחר בינוניים לאחר הנעילה, לאחר שפירסמה רווח של 1.03$ למניה על הכנסות של 11.58 מיליארד דולר. האנליסטים ציפו כי החברה תדווח על רווח של 1.01$ למניה והכנסות של 11.64 מיליארד דולר.
ענקית המדיה 21st Century Fox (FOXA), פיספסה את תחזית האנליסטים ב-3 סנט כאשר דיווחה על רווח של 31 סנט למניה. המשקיעים יחד עם זאת מיהרו לקנות את המניה לאחר הנעילה ולדחוף אותה ב-3.5% למעלה לאחר שהחברה פירסמה את שורת המכירות שהיתה חזקה מהצפוי.
פירסט סולאר (FSLR) צללה ביותר מ-9% במחזורי מסחר כברים אחרי הנעילה, לאחר שחברת הפאנלים הסולאריים פיספסה בגדול את שורת המכירות והרווח. החברה דיווחה על רווח של 39 סנט למניה או 519.8 מיליון דולר, רחוק מתחזית האנליסטים שעמדה על 56 סנט למניה או 728.7 מיליון דולר. החברה המשיכה ואיכזבה את המשקיעים כאשר חתכה את התחזית לשנה הקרובה.

אוויס באג'ט (CAR), חברת השכרת הרכב, איבדה גובה במסחר המאוחר, כאשר היא צונחת ביותר מ-3%, לאחר תוצאות רבעוניות שישבו בכפיפה אחת עם התחזיות המוקדמות של וול-סטריט, אך החברה הוציאה תחזית מאכזבת להמשך השנה. נוסף על כך החברה הודיעה על תוכנית לרכישה בחזרה של המניה בשווי של 200 מיליון דולר.

חברת שירותי ה-IT, קומפיוטר סיינס (CSC) קפצה ביותר מ-4% לאחר שהחברה ניפצה בגדול את תחזית האנליסטים. החברה דיווחה על רווח נהדר של 91 סנט למניה ברבעון האחרון, לעומת צפי האנליסטים לרווח של 66 סנט למניה.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.