הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הנצחון הראשון ב-2014 מאת שלמה קופר 8.1.2014

הנצחון הראשון ב-2014 מאת שלמה קופר 8.1.2014

08-01-2014

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מניות וול-סטריט סגרו גבוה ביום שלישי, כאשר הם קוטעים רצף הפסדים של 3 ימים במדד ה-S&P 500 ונותנים למדד את יום הנצחון הראשון שלו ב-2014. מדד ה-S&P 500 סיים בעליה של 0.61%. מדד הנאסדק נעל את היום בקפיצה של 0.96%.
ירידה חדה בגרעון המסחרי של ארה"ב עזרה לשפר את הסנטימנט בשוק. הנתונים אתמול הצביעו על התחזקות בפונדמנטלס הכלכלי גם בארה"ב וגם באירופה. בצורה כזו או אחרת, כל הנתונים מצביעים כי הסיפור של ההתאוששות הכלכלי הוא סיפור שעדיין עשוי להיות מאתגר, אך כרגע נראה שימים טובים נמצאים לפנינו. בסה"כ כאשר בוחנים את התמונה הגדולה, זה מרגיש כי הכלכלה נעה בכיוון הנכון.
מדד הבריאות עלה ב-1% והיה המדד החזק ביותר מבין 10 המדדים המרכיבים את מדד ה-S&P. מניית יונייטד הלת' (UNH) זכתה להמלצת קניה מדויטשה בנק. UNH הנסחרת במדד הדאו-ג'ונס זינקה ב-3.1% וסגרה במחיר של 76.51$.
העליות במדד ה-S&P 500 מגיעות לאחר רצף הפסדים של 3 ימים, שלחצו את המדד למטה ביותר מ-1% מאז תחילת השנה, בעוד הסוחרים נועלים רווחים שמנים על העליות בשנת 2013 שדחפו את המדד לזינוק של כמעט 30%.
מניית גוגל (GOOG) רשמה שיא כל הזמנים כאשר הגיעה למחיר של 1,139.69$ וסגרה את היום בקפיצה של 1.9%. ג'יי.פי.מורגן העלתה את דירוג המניה ל"משקל יתר" והרים את יעד המחירים לרמה של 1,3,05$ מרמה קודמת שעמדה על 1,100$.
מניית ג'יי.פי.מורגן נפלה ב-1.2% לרמה של 58.32$ לאחר שהבנק הגדול ביותר בארה"ב אמר כי יאלץ לשלם יותר מ-2 מיליארד דולר בקנסות כדי ליישב תביעות של הרשויות הפדרליות בארה"ב בנוגע למחדלו לדווח על פעילויות חשודות הקשורות לתרמית הפונזי של ברנרד מיידוף.
גייםסטופ (GME) נפלה ב-8.4% לרמה של 44.14$, הירידה הגדולה ביותר של המניה מאז מאי 2013. הנפילה החדה שמה מיידית את המניה כגרועה ביותר בכל מדד ה-S&P 500, זאת לאחר שחברת סוני דיוחה כי הית תתחיל בניסוי של שירות הזרמת תכנים חדש למערכת מבוססת פלייסטיישן. הצלחה של סוני בניסוי עשויה לחתוך במכירות המשחקים המשומשים בהם מתמחה GME. מניית סוני (SNE) הנסחרת ביפן ובארה"ב עלתה ב-0.1% לרמה של 17.32$.
רביעי: החימום לקראת דו"ח התעסוקה הרשמי של יום שישי יחל היום עם פרסום סקר ה-ADP המודד את מספר המשרות שנוצרו במשק האמריקני במגזר הפרטי בחודש דצמבר. נתונים אלו עשויים לתת את הכיוון היומי לשוק ביום רביעי. מבחינה של נתוני ה-ADP האחרונים עולה שסקר התעסוקה למגזר הפרטי שימש כברומטר טוב לנתוני התעסוקה הרשמיים. מרכז המחקר של מכללת מגמות צופה כי ה-ADP יעמוד על 200 אלף משרות בחודש דצמבר. נתוני התעסוקה צפויים להצביע ביום שישי על יצירה של 215 אלף משרות ושיעור האבטלה צפוי להישאר במקומו ברמה של 7%. נתוני התעסוקה הינם מדדי מפתח בהם משתמש הפדרל ריזרב בהחלטתו על המדיניות המוניטרית.
נתוני התעסוקה של יום שישי צפויים לתת אישור להחלטתו האחרונה של הפד להתחיל ולצמצם את קצב הרכישות החודשי במסגרת תוכנית ההקלה הכמותית. רמזים נוספים למחשבות של הפד על תוכנית ההקלה הכמותית יתקבלו היום בשעה 14:00, עת הפרוטוקולים של הפד יתפרסמו. הסוחרים מצפים לתנועה משמעותית לאחר פרסומם.
בין החברות שתדווחנה על הדוחות הכספיים האחרונים נמצא את: STZ, FDO, RT ו-MON.
אחרי הנעילה: מניית מיקרון (MU) זינקה ב-7.36% במחזורי מסחר כבדים לאחר שחברת השבבים דיווחה על רווח של 77 סנט למניה על מחזור הכנסות של 4.04 מיליארד דולר. קונצנזוס האנליסטים ציפה לרווח של 44 סנט למניה על הכנסות של 3.72 מיליארד דולר. המניה היתה הפעילה ביותר במסחר שאחרי הנעילה כאשר 8.4 מיליון מניות החליפו ידיים. MU דורגה כמניה מס. 2 בביצועיה בשנת 2013 עם זינוק של יותר מ-240% במחירה בשנה שעברה.
מניית אפולו (APOL) זינקה ב-9.71%, לאחר שהחברה המפעילה את אוניברסיטת פיניקס דיווחה על רווח של 1.04$ ברבעון האחרון על הכנסות של 856.3 מיליון דולר. APOL היתה אמורה לדווח ע"פ הקונצנזוס על רווח של 90 סנט למניה והכנסות של 861.6 מיליון דולר.
קונטיינר סטור (TCS) נפלה ב-8.39% לאחר שהחברה פירסמה את דוחותיה הראשונים לציבור לאחר הנפקתה האחרונה בחודש נובמבר. החברה דיווחה על רווח של 11 סנט למניה ועקפה את תחזית האנליסטים שעמדה על 8 סנט למניה.
מיקרוסופט (MSFT) ירדה ב-1.29% במחזורי מסחר בינוניים, לאחר דיווח כי מנכ"ל חברת פורד (F) לא יעזוב את יצרנית הרכב כדי לעמוד בראש חברת התוכנה. מניית F עלתה ב-1.3%

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.