הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מחיר השיתוק!

מחיר השיתוק!

08-10-2013  

מדדים


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
המניות נפלו ביום שני, כאשר הן מרחיבות את הירידות של השבועיים האחרונים, בעוד היעדר התקדמות בסיום ההשבתה הממשלתית או בהסכמה על העלאת תקרת האשראי, הותירו את המשקיעים בדריכות.
מדד ה-S&P 500 סיים סביב הנמוך היומי ביום תנודתי, כאשר הוא רושם ירידות בפעם ה-10 מתוך 13 ימי המסחר האחרונים. מדד ה-VIX שנחשב למדד הפחד הטוב ביותר, זינק ב-16% לרמה של 19 נק' - רמתו הגבוהה ביותר מאז יוני. ה-VIX עלה ב-3 השבועות האחרונים כאשר הוא צובר עליות של 48% בתקופה זו. השוק פגיע לירידות נוספות כל עוד הסיטואציה נותרת לא ברורה. עם כל יום שעובר, השוק נעשה יותר ויותר חסר מנוחה.
מרבית הממשלה בארה"ב סגורה מאז תחילת החודש ומובילה למיליוני עובדים שנמצאים בחופשה. המשקיעים גם מצפים לדיון המתקרב על תקרת האשראי, שעשויה להוביל להכרזה על פשיטת רגל במידה ולא תיפטר. בסוף השבוע, לא הרפובליקנים ולא הדמוקרטים הראו איזה סימן של התקדמות, כאשר שתי המפלגות מאשימות אחת את השניה במבוי הסתום. המועד הסופי להעלאת תקרת האשראי הוא ה-17 באוקטובר.
9 מתוך 10 הסקטורים שמרכיבים את מדד ה-S&P 500 רשמו ירידות, כאשר הסקטורים שקשורים לצמיחה כלכלית לרבות הפיננסים וחומרי הגלם, היו בין החלשים ביותר של היום. הסקטור היחיד שעלה היה הטלקום, שנחשב לסקטור דפנסיבי. כ-70% ממניות הנאסדק סגרו את היום בירידות כאשר יותר מ-75% ממניות בורסת ניו-יורק סיימו את היום באדום. בין המפסידות הגדולות בסקטור הפיננסים, קפיטל וואן (COF) איבדה 2% לרמה של 68.88$ בעוד אמריקן אקספרס (AXP) נפלה 1.8% לרמה של 72.94$.
מדד ה-S&P 500 נסחר בירידות במהלך השבועיים האחרונים ואיבד כמעט 3% מאז פגע בשיא כל הזמנים ב-18 לספטמבר, על רקע התפקוד הלקוי בוושינגטון. המדד סגר אתמול מתחת לממוצע נע ל-50 יום, סימן כי המומנטום בטווח הבינוני עובר לצד השלילי.
מניית אפל (AAPL) עלתה ב-1% לרמה של 487.75$ לאחר שבית ההשקעות ג'פריס העלה את דירוג המניה, כאשר הוא תומך זאת בשיפור בשולי הרווח של החברה.
שלישי
עם המשך השיתוק בוושינגטון, נתוני הסחר הבינלאומי ביום שלישי ומכירות הקמעונאיות ביום שישי צפויים להיות בין הדוחות הכלכליים החשובים ביותר שלא יתפרסמו במידה והשיתוק בממשלה יימשך. בשבוע שעבר, נתוני האבטלה לספטמבר, הוצאות הבניה והזמנות המפעלים לא פורסמו.
עם המשך השיתוק בוושינגטון, נתוני הסחר הבינלאומי ביום שלישי ומכירות הקמעונאיות ביום שישי צפויים להיות בין הדוחות הכלכליים החשובים ביותר שלא יתפרסמו במידה והשיתוק בממשלה יימשך. בשבוע שעבר, נתוני האבטלה לספטמבר, הוצאות הבניה והזמנות המפעלים לא פורסמו.
עונת הרווחים לרבעון השלישי מתחילה השבוע. אלקואה (AA) כמיטב המסורת תפתח את בעיטת הפתיחה היום אחרי הנעילה, אך חשוב יותר הבנקים הגדולים ג'יי.פי.מורגן (JPM) ו-וולס פארגו (WFC) ידווחו ביום שישי. בין החברות שתדווחנה היום, יום בראנדס (YUM) המפעילה בין השאר את רשתות המזון המהיר KFC ופיצה האט תדווח אחרי הנעילה.
אחרי הנעילה
ג'מבה ג'וס (JMBA) נפלה ביותר מ-8% אחרי הנעילה, לאחר שחברת המשקאות הורידה את תחזית המכירות לשנת 2013, בעודה מפנה אצבע מאשימה למזג האוויר בשווקי מפתח וצמצום בהוצאות המשקיעים.
טאליסמן אנרג'י (TLM) זינקה בכמעט 9% בשעות המאוחרות, לאחר שהמשקיע האגדי קארל אייקן הודיע דרך חשבון הטוויטר שלו כי הוא מחזיק כ-61 מיליון מניות בחברה והודיע כי הוא מתכנן שיחות עם הנהלת החברה בנוגע לסוגיות הכוללות אלטרנטיבות אסטרטגיות ומושבים במועצת המנהלים. הפוזיציה של אייקן שוות ערך לכ-6% מהון המניות של החברה.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.