הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מעוף הציפור ! מאת שלמה קופר 8.11.2013

מעוף הציפור ! מאת שלמה קופר 8.11.2013

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
קניות מטורפות במניית טוויטר (TWTR) שיצאה להנפקה אתמול שאבה את כל האוויר מהחדר בוול-סטריט ביום חמישי וריכזה את כל תשומת הלב של הסוחרים. מניית המדיה החברתית נסקה אלעל הרבה מעבר לציפיות, בעוד המדדים הרחבים נופלים, כאשר ה-S&P500 סובל מהירידה היומי החדה ביותר שלו מאז אוגוסט. בסיכום יומי מדד הדאו ג'ונס איבד 0.97% מערכו בעוד ה-S&P 500 נועל את היום בירידה חדה של 1.32%
השוק הרחב נפגע מדוחות רווח מאכזבים של הול פודס מרקטס (WFM) וקוואלקום (QCOM). מדד הנאסדק מוטה הטכנולוגיות רשם את הירידה היומית החדה ביותר זה יותר מחודש. טוויטר אומנם חגגה, אך הדבר האמיתי להביט עליו הוא הנאסדק ומדד הסמולקאפס של המניות הקטנות שסבלו כל היום, כאשר במקביל המניות הדפנסיביות החזיקו מעמד. זה אומר כי ישנם סדקים מתחת לפני השטח.
טוויטר נסקה בשיא היומי ב-92% ביום הראשון שלה במסחר בבורסת ניו-יורק, בעוד המשקיעים חוטפים מניות של אתר המיקרובלוגים הפופולארי. הטירוף הזכיר את הימים של בועת הדוט קום לפני עשור. המניה פתחה ב-45.10$, הרבה מעבר למחיר החיתום שננעל ביום רביעי בערב ברמה של 26$. לאחר מכן המניה התרוממה כאשר היא חוצה למספר שניות את רמת ה-50$. המניה סגרה את היום בזינוק של 73$ ברמת 44.90$ עם מחזור מסחר ענק של 117 מיליון מניות, יותר מהכמות המונפקת בה שעמדה על 70 מיליון מניות, תופעה שרומזת שעיקר המסחר בה נעשה ע"י סוחרי יום.
טוויטר היא ככל הנראה ההנפקה היקרה ביותר במונחים של ערכים כלכליים מאז ומעולם. עם מכפילים איתם היא יצאה לאוויר העולם, יהיה קשה למשקיעים לעשות שם משהו נכון.
שאר השוק החסיר פעימה לנוכח פתיחת ההנפקה בטוויטר. קוואלקום (QCOM) נפלה ב-3.8% לרמה של 67.09$, אחת המשקולות הכבדות ביותר גם על ה-S&P 500 וגם על הנאסדק 100, לאחר שהחברה הנמיכה את תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי ולשנה כולה. הנאסדק הובל למטה ע"י צלילה של 11% במניית WFM, לאחר תוצאותיה ששוחררו ביום רביעי בערב. טסלה מוטורס (TSLA) המשיכה לצלול כאשר היא מוסיפה לצניחה שלה בת ה-18% מיום רביעי עוד 7.5% במהלך המסחר אתמול, לאחר שיצרנית הרכב החשמלי המפואר שיחררה דוחות רווח אפרוריים, סירבה להעביר תחזית מכירות לשנת 2014, וסבלה פעם נוספת מידיעות על שריפה שלישית באחד הרכבים שלה.
המשקיעים ניערו מכתפיהם אתמול מהלך של הבנק המרכזי של אירופה שהחליט לחתוך את הריבית בגוש האירו ב-0.25%, לאחר שצניחה באינפלציה הציתה חששות כי ההתאוששות הכלכלית בגוש האירו עשויה להיעצר. המהלך חיזק את הציפיות כי הבנקים המרכזיים מסביב לגלובוס ימשיכו לתמוך בכלכלות הנאבקות.
במקביל, דו"ח שפורסם לפני פתיחת המסחר הראה כי כלכלת ארה"ב צמחה בשיעור של 2.8% ברבעון השלישי, אך מספרים אלו הושפעו למעלה ע"י גידול במלאים, שנוטים לחתוך בצמיחה מאוחר יותר. מספר דורשי האבטלה בפעם הראשונה בשבוע שעבר ירד ב-9,000, לרמה מתואמת שנתית של 336 אלף, בהתאם לציפיות המוקדמות.
שישי: ההתרגשות של טוויטר מאחורינו. אחרי החגיגות והרווחים המשמעותיים שהסוחרים הצליחו לנעול במניה שנסקה ביותר מ-72% ביום אחד, הסוחרים יפנו היום את תשומת ליבם לנתוני התעסוקה לחודש אוקטובר. נתונים אלו חשובים במיוחד, מאחר והם משמשים את אחד האינדיקטורים החשובים ביותר עבור הפדרל ריזרב בהחלטתו להמשיך את תוכנית התמריצים לכלכלת ארה"ב שדחפה את שוק המניות למעלה השנה ב-24% ושמה אותו על המסלול לשנת המניות הטובה ביותר מאז לפחות 2003. נתוני התעסוקה ושיעור האבטלה יתפרסמו בשעה 8:30 לפני הפתיחה. עוד בשעה זו הסוחרים יעכלו נתונים על ההכנסה וההוצאה הפרטית. מאוחר יותר בתוך המסחר בשעה 9:55 יתקבל נתון חשוב נוסף על מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן שנוטה להשפיע בצורה חדה על המסחר בשוק.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.