הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> עין אחת על עונת הדוחות ועין אחת על הפד

עין אחת על עונת הדוחות ועין אחת על הפד

 

08-07-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


וול-סטריט לא שונאת חדשות טובות אחרי הכל! הנתונים של דו"ח התעסוקה של חודש יוני היו חזקים מהצפוי והובילו למכירות חיסול בשוק האג"ח. הציפייה כעת היא כי הפדרל ריזרב יחל מהר יותר להאט בקצב תוכנית התמריצים הכלכלית כבר בחודש ספטמבר הקרוב. בעבר חששות כאלו גרמו לשוק המניות לצאת מן הכלים. אך ביום שישי המדדים טיפסו בכ-1%, ואולי הצביעו על כך כי עליות נוספות נמצאות בהמשך הדרך.
שוק המניות נמצא בעמדה מוזרה מזה זמן מה. החששות כי הפדרל ריזרב יקצץ בתוכנית התמריצים הכלכלית, שנועדה להגביר את הביקושים להלוואות ולעזור לכלכלת ארה"ב, מביאים את המשקיעים לעודד נתונים כלכליים סבירים בלבד, נתונים כאלו שישמרו את הברז פתוח, אך בד בבד יאותתו על צמיחה הגונה.
דו"ח התעסוקה האחרון בהחלט עשוי לשנות את התחזית בחודש יוני, נוספו 195 אלף משרות למשק האמריקני, נתונים חזקים משמעותית מהתחזית לתוספת של 165 אלף משרות. הנתונים של משרד העבודה הצביעו כי כוח העבודה גדל בשלושת החודשים האחרונים ברצף. בתגובה לכך, התשואה על אג"ח ממשלתי ל-10 שנים זינקה לשיא של שנתיים לרמה של 2.70%, כאשר זו נסחרה בתשואה של 1.60% רק לפני מספר שבועות.
במקביל, שוק המניות בקושי זז. בוודאי, מדד ה S&P 500 נסוג משיא כל הזמנים ברמת 1,669.16 נק', אותו השיג ב-21 למאי. המדד עדיין נסחר 3% מתחת לרמה זו, למרות הנסיקה החדה בשיעורי הריבית על האג"ח. יחד עם זאת, מחזורי המסחר הצרים מצביעים על כך כי התנועה האחרונה למעלה צריכה להילקח עם קורטוב של חשדנות. כך שהימים הקרובים בוול-סטריט עשויים להיות אף יותר משמעותיים מהרגיל.
חדשות טובות במובן של נתונים כלכליים חיוביים, זכו עד כה לתגובה שלילית ע"י הסוחרים עד כה בוול-סטריט והובילו למכירות חיסול על רקע התיאוריה כי המשמעות היא שהפדרל ריזרב יאט את תוכנית התמריצים. בעוד שמספר הצהרות של בכירים בפד בשבוע שעבר עזרו להרגיע את מפלס החששות, דו"ח התעסוקה החזק של יוני צפוי לגרום לתשומת הלב של המשקיעים להתמקד פעם נוספת בחוסר הוודאות.
אם זה לא מספיק עונת הדוחות לרבעון השני נפתחת בשבוע הקרוב, והסוחרים להוטים לראות כיצד הפירמות התמודדו עם האתגרים של הרבעון השני. ענקית האלומיניום אלקואה (AA), תדווח ביום שני, כאשר ג'יי.פי.מורגן (JPM) ו-וולס פארגו (WFC) צפויות להיות הראשונות מהסקטור הפיננסי לדווח ביום שישי.
עד כה, כמות אזהרות הרווח לרבעון הקרוב היתה שלילית באופן קיצוני. עד ליום שישי, יחס אזהרות הרווח השליליות לחיוביות עמד על 6.5 ל-1. יותר מפי 2.5 מהקצב הנורמלי והקריאה השלילית ביותר מאז 2001! אנחנו קצת יותר אופטימיים מהקונצנזוס, אך בכל דרך שלא תחתכו את זה, זו לא הולכת להיות עונת דוחות טובה. ההנחיות שיוציאו החברות יהיו חשובות במיוחד, מאחר שהפירמות מתחילות להתרגל לכך שהפד הולך לצאת מן המשחק.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 מסיים בעליות שערים של 1.6%. מדד הדאו ג'ונס עלה 1.50% ומדד הנאסדק קפץ 2.2%.
בשורה התחתונה: יש הרבה בלבול בשוק עם מספר קולות מבכירים בפד. הנאום של ברננקי בשבוע הקרוב, בייחוד לאחר דו"ח התעסוקה חשוב מאין כמוהו. להערכתנו השוק ימשיך למעלה בתקופה הקרובה. לקראת חודש ספטמבר יתכן והשוק יבהל מעט, כאשר העליה בתשואות האג"ח יחזרו חזרה למשחק.
מבט טכני
מדד ה-S&P 500 סיים את השבוע מעל לממוצע נע ל-50 יום החשוב, כאשר תעודת הסל SPY אשר עוקבת אחרי מדד ה-S&P 500 מסיימת ברמה של 163 נק'. כעת השוק מנסה לסגור את הגאפ הפתוח מאמצע יוני ברמת 163.45 נק'. הצלחה כזו תסמן לשוק אתגר נוסף לחזור חזרה לפסגות הגבוהות של יוני באזור 166 נק'. על הקונים בשבוע הקרוב להגן בכל זמן של חולשה על אזור 160 נק' – רמת מפתח פסיכולוגית. איבוד עשתונות של הקונים ברמה זו, עשוי לדרדר מהר את המדד עד לשפל האחרון בחודש שעבר ברמת 156 נק'.

 

בשבוע הקרוב

עונת הדוחות נפתחת ביום שני עם אלקואה. ביום רביעי תדווח ענקית הנפט שברון (CVX), בעלת מותגי המזון המהיר - יום בראנדס (YUM) ורשת הכל בדולר – פמילי דולר (FDO). המשקיעים יתרכזו ביום זה בפרוטוקולים של הפד מישיבתו האחרונה שיפורסמו בשעה 14:00. בן ברננקי ינאם לאחר נעילת המסחר. יום חמישי יביא איתו את נתוני תביעות האבטלה בפעם הראשונה. ויום שישי יסיים שבוע משמעותי בזירה הכלכלית עם הדוחות הראשונים של הבנקים הגדולים ומדד המחירים ליצרן – PPI וקריאה ראשונית על מדד בטחון הצרכנים.

 

s&p 500

 

שבוע מסחר מוצלח!

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.