הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> יום שלישי של ירידות, השוק נתמך בממוצע נע 20

יום שלישי של ירידות, השוק נתמך בממוצע נע 20

08-08-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
בהתחשב ברמות הנוכחיות ובכמה מהר ה-S&P 500 השיג את 100 הנק' האחרונות, נראה כי סוחרים מחפשים הזדמנות לקחת רווחים. אך בסה"כ הסימנים הכלכליים עדיין בריאים ורווחי הפירמות מחזיקים מעמד.  ה-S&P 500 סגר בירידה של 0.4% ורשם את יום הירידות השלישי ברציפות.  המדד ירד לרמות הנמוכה ביותר בשעה הראשונה לפעילות, לפני שבילה את שארית יום המסחר בטיפוס ארוך ואיטי. כאשר המומנטום חזק, מדדים ומניות נוטים לברוח לממוצעים הנעים למעלה. במקרים אלו חזרה לממוצעים הוא התהליך הבריא והנכון לפני שהנכסים יכולים להמשיך למעלה. אתמול מדד ה-S&P 500 חזר לממוצע נע ל-20 יום, הקונים ארבו למדד ברמות אלו ומיד שיחררו את פקודות הקניה שסיפקו תמיכה והחזירו אותו חזרה למסלול לסיום בגבוה היומי.  אנחנו מצפים כי המדד יצליח להיתמך מעל 1,650 נק' (165 נק' על תעודת הסל SPY), בכל חולשה מהותית שיפגין.
מחזורי המסחר פעם נוספת היו חלשים עם 5.49 מיליארד מניות שנסחרות בבורסת ניו-יורק ובורסת הנאסדק, רחוק מתחת לממוצע היומי שעומד על 6.35 מיליארד מניות. מחזור המסחר ביום שני רשם את הפעילות הנמוכה ביותר מאז תחילת השנה עבור יום מסחר מלא.
המניות פתחו את היום בגאפ דאון לאחר שהמדדים באסיה רשמו יום מסחר חלש כאשר הניקיי היפני צולל ב-4% בעוד הדולר-יין ממשיך להפגין את חולשתו האחרונה. זוג המטבעות נפל מתחת ל-97 יין לדולר לקראת סיום הסשן באסיה והמשיך להיחלש במהלך המסחר של ארה"ב תוך כדי כך שהצמד נחלש לאזור 96.50.
למרות שה-S&P הצליח לקזז את מרבית הירידות של היום, המדד לא הצליח לחזור לקו האפס. סקטור הפיננסים וצריכת המותרות רשמו את הירידות החדות ביותר כאשר הם מאבדים כמעט 0.8% מערכן. סקטור התעשייה רשם ביצועי יתר עם ירידה קלה של 0.2%.
מדד התחבורה רשם ירידה של 0.7%, בעוד חברות המשאיות מובילות את הירידות. CHRW נפלה 5.5% לרמה של 56.31$ לאחר שפיספסה את תחזית הרווחים וההכנסות. מתחרתה YRCW סבלה מירידות ניכרות, כאשר היא מסיימת את המסחר בצלילה של 17.7% לרמה של 23.52$ לאחר דוחות מאכזבים.
וולט דיסני (DIS) רשמה את הביצועים הגרועים ביותר במדד הדאו כאשר המניה יורדת ב-1.7% לרמה של 65.91$, יום לאחר שהחברה דיווחה על הפסד משמעותי עם הסרט 'הפרש הבודד', למרות שבשורה התחתונה הציגה רווחים שהיו טובים מהצפוי.
פירסט סולאר (FSLR) צללה ב-13.4% לרמה של 40.47$ יום לאחר שיצרנית הפאנלים הסולאריים דיווחה על תוצאות שפיספסו את התחזיות וחתכה את תחזית הרווחים לשנה כולה. רלף לורן (RL) נפלה ב-8.6% לרמה של 173.13$ לאחר שקמעונאית האופנה דיוחה על מספרים נמוכים בשורת הרווח ומכירות מאכזבות ברשת. 2 המניות היו החלשות ביותר במדד ה-S&P 500
חמישי: המסחר ביום חמישי יושפע מהדו"ח השבועי על דרישות האבטלה בפעם הראשונה, כאשר מספר התביעות צפוי לריבאונד משפל של 5 שנים.
אחרי הנעילה:  ענקית הבנקאות ג'יי.פי.מורגן (JPM) הודיעה לאחר הנעילה שהיא נחקרת ע"י המחלקה למשפט אזרחי במשרד המשפטים בנוגע למכירת אג"ח מגובות משכנתאות. המניה ירדה ב-0.85% לאחר הנעילה וצפויה לרכז היום עניין.
גרין מאונטיין קופי (GMCR), חברת הקפה דיווחה על רווח של 82 סנט למניה ועקפה את תחזיות וול-סטריט בסנט בודד. יחד עם זאת החברה פיספסה בשורת הרווח ושלחה את המשקיעים לדלתות היציאה בעודם מוכרים מניות באגרסיביות. המניה נפלה ביותר מ-6% במסחר המאוחר
חברת הרכב החשמלי טסלה (TSLA) זינקה ב-14% לאחר סיום המסחר. החברה דיווחה על רווח של 5 סנט למניה וניפצה בקלות את התחזיות המוקדמות של וול-סטריט שעמדו על הפסד של 17 סנט למניה. החברה דיווחה גם על מכירות בסך 405 מיליון דולר ברבעון האחרון. TSLA זינקה ב-300% מתחילת השנה!

גרופון (GRPN), המפעילה את אתר הדילים היומיים, דיווחה על רווח של 2 סנט למניה על הכנסות של 609 מיליון דולר. המשקיעים מיהרו ללחוץ על כפתורי הקניה בעוד המניה מזנקת ב-21%, לאחר שהחברה פירסמה את תחזיתה לשנה הקרובה ונקבה ביעד מכירות שעמד בקצה העליון של הציפיות. החברה גם מינתה את אריק לפטקובסקי כמנכ"ל החדש של החברה ואת טד לאונסיס כיו"ר החברה. נוסף על כך החברה הודיעה על תוכנית לרכישה בחזרה של המניה בסך 300 מיליון דולר.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.