הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> חשש מהשפעת אפקט ינואר על השנה כולה מאת שלמה קופר 9.1.2014

חשש מהשפעת אפקט ינואר על השנה כולה מאת שלמה קופר 9.1.2014

09-01-2014

מדדי וול סטריט
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 סיים בקירבת קו האפס ביום רביעי, בעוד המדדים הגיבו בצורה מאופקת לפרוטוקולים מישיבת הפד האחרונה. תוצאות רווח חזקות במיוחד של מיקרון (MU) עזרו לתמוך במדד הנאסדק. מדד ה-S&P 500 סיים בירידה זעומה של 0.02% בעוד מד הנאסדק סגר בעליה קלה של 0.3%.
הפרוטוקולים מישיבת הפד שהתקיימה ב-17-18 לדצמבר, אחריהם הפד הודיע על החלטתו להתחיל בצמצום רכישות האג"ח החודשיות, הראו כי בנקאי הפד היו זהירים וצעדו בזהירות כאשר הם פתחו בתהליך הנסיגה מהתוכנית.  מדיניות הפד המקלה היתה המנוע הראשי לראלי עליות ב-S&P 500 של כמעט 30% בשנת 2013. התוכנית צפוייה להמשיך ולתת רשת הגנה למחירי המניות כל עוד היא תמשיך גם אם בקצב נמוך יותר.
מוקדם יותר במסחר, סקר ה-ADP הראה כי הסקטור הפרטי הוסיף 238 אלף משרות חדשות בדצמבר, יותר מהצפוי והקריאה הטובה ביותר מאז נובמבר 2012. נתוני ה-ADP נתפסים אצל סוחרי השוק כחיישן מקדים עבור דו"ח התעסוקה של יום שישי. הנתונים החזקים אתמול עשו שירות רע לשוק בכך שהעלו את מפלס הציפיות של המשקיעים מדו"ח התעסוקה לרמות גבוהות.
מדד ה-S&P 500 השיל 0.6% מערכו במהלך 5 ימי המסחר הראשונים של השנה. ע"פ אפקט ינואר עליו מתבוננים לא מעט שחקני שוק, החודש הראשון של השנה מכתיב את גורל השנה כולה ו-5 ימי המסחר הראשונים חשובים בנסיון לקבוע את התוצאה של חודש ינואר.
בין המניות הבולטות במסחר מיקרוסופט (MSFT) ירדה 1.8% לרמה של 35.76$ כאשר היא מכבידה על מדד הדאו-ג'ונס שירד אתמול ב-0.41%. מיקרוסופט יותר ויותר קרובה לנקוב בשם של המנכ"ל החדש, אך זו איבדה מתחרה רציני ביום שלישי, כאשר מנכ"ל חברת פורד, אלאן מולאלי אמר כי הוא לא מתכוון ללכת לענקית התוכנה.
מניית ג'יי.סי.פני (JCP) צללה ב-10% לרמה של 7.37$ לאחר שרשת הכלבו הגדולה אמרה ביותר רביעי כי היא "מרוצה" ממכירות עונת החגים, מבלי שתספק מספרים ממשיים. חוסר הבהירות דחף שחקני שוק רבים בוול-סטריט לטעון כי יתכן ומכירות הקמעונאית ירדו בחודש שעבר.
מניית אפולו (APOL) זינקה ב-14.2% לרמה של 30.76$ לאחר שמפעילת אוניברסיטת פיניקס דיוחה על תוצאות רווח רבעוניות שעקפו את קונצנזוס הציפיות בוול-סטריט
חמישי: נתוני דרישות האבטלה ביום חמישי עשויים לתפוס את תשומת הלב של שחקני השוק היום, בניסיון להעריך מנתונים אלו את התוצאות של דו"ח התעסוקה הרשמי של המימשל שיתפרסם ביום שישי לפני הפתיחה, הנתון הכלכלי החשוב ביותר של כל החודש. הנתונים יתפרסמו בשעה 8:30 שעון ניו-יורק משמשים לא אחת כברומטר עבור הבריאות של שוק התעסוקה כולו.
רשתות הקמעונאות הגדולות צפויות להודיע היום על נתוני המכירות החודשיות שלהן. מספרים אלו יבחנו בקפידה ע"י הסוחרים כדי להעריך את ההשפעה על מכירות עונת החגים בדצמבר. ע"פ רויטרס מכירות הרשתות צפויות להראות צמיחה של 2.7% בחודש האחרון.
דוחות הרווח ימשיכו לזרום לשוק היום עם נתונים מפמילי דולר (FDO) שתפרסם אותם לפני הפתיחה. שברון (CVX) צפויה לשחרר את דוחות האמצע שלה לאחר הנעילה. ענקית האלומיניום אלקואה (AA) גם תהיה במרכז עם פרסום הנתונים שלה.
אחרי הנעילה: מניית בד בת' אנד ביונד (BBBY) נפלה ב-8.45% במחזורי מסחר ערים לאחרר שהחברה דיווחה על תוצאותיה לרבעון האחרון שהסתכמו ב-1.12$ למניה על הכנסות של 2.87 מיליארד דולר. האנליסטים בשוק ציפו לרווח של 1.15$  והכנסות של 2.88 מיליארד דולר. המניה צללה לאחר שהחברה חתכה את תחזית הרווח שלהה לרבעון הנוכחי.
רשת הכלבו מייסיס (M) זינקה ב-5.2% במחזורי מסחר כבדים, לאחר שהקמעונאית הודיעה כי תפטר 2,500 מכוח העבודה שלה ותסגור 5 סניפים עם ביצועים כושלים.
מניית גלובל פיימנטס (GPN) זינקה ב-5.11% במחזורי מסחר בינוניים לאחר שהחברה הרימה את תחזית הרווחים שלה מעבר לציפיות האנליסטים.

 

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.