הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> עונת הדוחות מתחילה!

עונת הדוחות מתחילה!

09-07-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


וול-סטריט המשיכה לעלות זה היום ה-3 ברציפות ביום שני, כאשר היא מפנה את תשומת ליבה לעבר עונת הדוחות שבפתח. מדד ה-S&P 500 סיים בעליות של 0.53% בעוד הנאסדק נשרך מאחור עם עליות של 0.16% בלבד לאחר שאינטל (INTC) צנחה ביותר מ-3% לרמה של 23.19$ והכבידה על תנועת המדד. העליות בשוק נבנו על הניצוץ שהוצת בשבוע שעבר ע"י דו"ח תעסוקה מצויין. המשקיעים התמקדו בחודשים האחרונים על מתי ובאיזו דרגה הפדרל ריזרב יאט את תוכנית רכישות האג"ח החודשית בסך של 85 מיליארד דולר, מה שהיה אחד המנועים החשובים ביותר בריצת המניות השנה.
השווקים טולטלו ע"י יו"ר הפד, בן ברננקי, לאחר שאמר בחודש שעבר כי הכלכלה מתרחבת בצורה מהירה דיה כדי שהבנק המרכזי יחל לסגת מקצב הרכישות מאוחר יותר השנה. ועדיין, המשקיעים זכו לזריקת עידוד מדו"ח התעסוקה של חודש יוני שפורסם ביום שישי, שהצביע כי הכלכלה עומדת על 2 רגליים, אפילו אם המספרים מעלים את הסבירות כי התמריצים של הפד יחתכו בטווח הנראה לעין.
הראות הטובה ביותר על הכלכלה, בשילוב עם המשקיעים שמפנים את תשומת ליבם לעונת הרווחים, עזר לשלוח את המניות למעלה. אין באמת סיבה למכור מניות היום. ישנה רמה גבוהה של נוחות עם עונת הרווחים ועם שוק העבודה החזק. מדד ה-S&P 500 עלה ב-4 מתוך 5 ימי המסחר האחרונים וכעת נסחר במרחק קצר מ-2% משיא כל הזמנים על בסיס סגירה שנקבע ב-21 במאי ברמת 1,669.16 נק'. בחודש יוני המדד נפל ונסחר עד 5.8% מתחת לשיא זה.
אחרי הנעילה, ענקית האלומיניום אלקואה (AA) דיווחה על תוצאותיה ובעטה את בעיטת הפתיחה לעונת הדוחות שתלווה את וול-סטריט ב-5 השבועות הקרובים. אלקואה דיווחה על רווח גדול מהצפוי לרבעון שהסתיים. יחד עם זאת המניה החליקה ב-0.6% למטה בשעות שלאחר המסחר, לאחר שהיא מוחקת עליות מוקדמות יותר בתחילת המסחר של השעות המאוחרות. במהלך המסחר הרציף המניה עלתה ב-1.4% וסגרה ברמה של 7.92$.
האנליסטים מצפים כי הרווחים של חברות ה-S&P 500 יעלו ב-2.9% ברבעון השני בהשוואה לרווחים אשתקד, למרות שמדובר בירידה של 5.4% בצמיחה ברווחים בהשוואה לרבעון הראשון. ההכנסות לרבעון צפויות לעלות ב-1.5% בהשוואה לנתונים המקבילים בשנה שעברה. האנליסט דייוויד קוסטין מגולדמן זאקס כתב במכתב ללקוחות ביום ראשון בלילה, כי עלייה ברווחים, יחד עם שולי רווח יציבים, עשויה לדחוף את מדד ה-S&P 500 ב-8% למעלה עד ליעד השנתי למדד של גולדמן זאקס ברמת 1,750 נק'. המדד סיים ברמה של 1,631.89 נק' ביום שישי.
שלישי: בין האירועים שימשכו את הפוקוס של הסוחרים היום, בלאקברי (BBRY) תקיים את אסיפת המשקיעים השנתית שלה בשעה 10:00 שעון ניו-יורק. WWW תפרסם את דוחותיה לפני הפתיחה. סקר העסקים הקטנים NFIB יפורסם בשעה 7:30.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.