הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> האם הביצועים במחצית השניה של השנה ישחזרו את המחצית הראשונה?

האם הביצועים במחצית השניה של השנה ישחזרו את המחצית הראשונה?

01-07-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מסחר ללא תנועות משמעותיות אך הפכפך צפוי להיות שם המשחק בשבוע הקרוב, בעוד הסוחרים מחכים לדו"ח התעסוקה החשוב לחודש יוני שיפורסם ביום שישי. מחזורי המסחר בשבוע הקרוב צפויים להיות צרים עם חצי יום מסחר בלבד ביום רביעי ומנוחה מלאה בבורסה ביום חמישי לרגל יום העצמאות שנחגג בארה"ב. דו"ח התעסוקה הרשמי הוא קריטי למסחר בשבוע הקרוב, מאחר והוא מדד מפתח עבור קביעת המדיניות של הפד. הקונצנזוס צופה 170 אלף משרות שנוצרו במשק האמריקני ביוני, כאשר שיעור האבטלה צפוי לרדת בעשירית לרמה של 7.5%.
המניות החלו את המחצית השניה של השנה בטון זהיר. העליות בנות 12.6% במחצית הראשונה של השנה הובילו את השוק לרשום את מחצית השנה הטובה ביותר במדד S&P 500 מאז 1998, אך במקביל המדד איבד 1.5% במהלך חודש יוני על רקע התנודתיות בשוק אגרות החוב והעליה בתשואות. ההמלצה הטובה ביותר למשקיעים היום היא לחגור את חגורות הבטיחות. השוקים במחצית השניה עשויים להיות חשופים לתנודתיות רבה, למרות שמרבית האסטרטגים מצפים כי המניות בסוף השנה יסחרו ברמות גבוהות יותר מהרמות הנוכחיות.
"התנודתיות האחרונה במניות ובאג"ח צפויה להיות איתנו בעתיד הנראה לעין", כתב האסטרטג סטיוארט פרימן, מוולס פארגו שנותן יעד מחירים של 1,650-1,700 נק' למדד ה-S&P 500 עד לסוף השנה. "אך אנחנו מאמינים כי כל תיקון בשוק הוא הזדמנות לאסוף מניות בסקטורים שרגישים להתאוששות כלכלית. ההמלצה שלנו היא לשים כסף לעבודה", הוסיף.
האסטרטגים מצפים כי השווקים ימשיכו לזגזג בטווח הקצר, בעוד המשקיעים מתרגלים לסביבה חדשה של ריבית בעליה ונאבקים במציאות בה הפדרל ריזרב עלול להתחיל ולסגת מקצב רכישות חודשי של 85 מיליארד דולר בשוק האג"ח עוד לפני 2014.
בשנה הקרובה אנו מצפים כי מכפיל הרווחים של מדד ה-S&P 500 יגדל, בעוד המשקיעים נעשים יותר משוכנעים בצמיחה היציבה בכלכלה יחד עם עליה ברווחי החברות לשיאים חדשים. בד בבד המשקיעים יסתגלו להפחתה הדרגתית בתוכנית התמריצים של הפד. ההיסטוריה מראה כי מומנטום חזק בתחילת השנה מבשרת טובות לביצועים שנתיים נהדרים. יש לנו מומנטום חזק מתחילת השנה. מאז מלחמת העולם השניה היו 26 מקרים בהם השוק רשם עליות גם בינואר וגם בפברואר, ובממוצע השוק רשם תשואה שנתית ממוצעת של 24%.
בסיכום שבועי: מדד S&P 500 מסיים בעליות שערים של 0.87%. מדד הדאו ג'ונס עלה 0.74% ומדד הנאסדק קפץ 1.37%.
בשורה התחתונה: נתוני האבטלה החודשיים גורמים בדר"כ ליותר תנודתיות בשווקים, אך כמה פעמים אנחנו רואים את נתוני דרישות האבטלה השבועיים יוצאים יחד עם דו"ח התעסוקה החודשי בשבוע אחד של מסחר מקוצר? זה בהחלט יגרום להרבה תנודתיות השבוע.
מבט טכני
השוק עשה את המצופה ממנו בשבוע שעבר עם ריבאונד שהחזיר את המדד חזרה לאזור הממוצעים הנעים ל-20 יום ו-50 יום. בדר"כ זהו חוק טבע שמניות או מדדים אינם נסחרים לאורך זמן רחוק מהממוצעים הנעים לטווח הקצר והבינוני. כאשר מקרה כזה מתרחש, הסוחרים המתוחכמים מנצלים את הסטייה כדי לסחור את התנועה חזרה לממוצע. רמת ההתנגדות הראשונה מסומנת ב- 162.10 נק' – טווח הכניסה לגאפ המחירים מה-20/6. ביום שישי האחרון השוק נתמך על רמת 160 נק' שחופפת את רמת המפתח הפסיכולוגית 1,600 נק' על המדד. חוסר יכולת של הקונים בשבוע הקרוב להגיע ולתמוך במדד, בכל נסיגה, ברמת 160 נק' בשוק, תסמן לנו שיא שלישי נמוך יותר במגמת הירידה בטווח הקצר שהחלה ב-22 למאי ותאותת על חולשה נוספת בשוק וחזרה לירידות עד לאזור 156 נק' לפחות.

 

גרף

 

שבוע מסחר מוצלח!

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.