הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הפרוטוקולים של הפד יכריעו על שיאים היסטוריים בשוק! מאת שלמה קופר 19.2.2014

הפרוטוקולים של הפד יכריעו על שיאים היסטוריים בשוק! מאת שלמה קופר 19.2.2014

19-02-2014

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
מדד ה-S&P 500 ומדד הנאסדק עלו ביום שלישי והמשיכו את שבוע העליות החזק ביותר בכל השנה, בעוד פעילות המיזוגים והרכישות העלתה את הביטחון כי עדיין אפשר למצוא ערך בשוק המניות, למרות שהשוק נמצא סמוך לשיא כל הזמנים. מדד הנאסדק עלה ומתח את רצף העליות שלו ל-8 ימים ברציפות, רצף שלא נראה מאז יולי שנה שעברה. מדד ה-S&P 500 נעל את היום בעליה קלה של 0.12% וכעת נסחר במרחק קצר של 0.4% בלבד משיא כל הזמנים.
הנתונים הכלכליים המשיכו לאכזב, אך המשקיעים המשיכו לפעול באותו דפוס פעולה לפיו כל נתון חלש אוטומטי מבוטל ומיוחס למזג האוויר הקשה בארה"ב. מדד בטחון הקבלנים רשם את הירידה החודשית הגדולה ביותר אי פעם בחודש פברואר. במקביל מדד האמפייר סטייט שמודד את פעילות הייצור במדינת ניו-יורק רשם קריאה חלשה מהציפיות.
פורסט לבורטוריס (FRX) הייתה המניה החזקה ביותר במדד ה-S&P 500 לאחר שחברת אקטביס הודיעה כי תרכוש את חברת הביוטכנולוגיה בעסקה בשווי 25 מיליארד דולר. מניית FRX זינקה בתגובה ב-27.5% לרמה של 91.04$. יצרניות התרופות הגנריות כמו טבע (TEVA) ומילאן (MYL) הגיבו בעליות לחדשות. TEVA קפצה ב-3.3% לרמה של 45.67$.
קוקה-קולה (KO) טעם החיים? לא במסחר אתמול! המניה דיווחה כי נפחי המכירות שלה מסביב לגלובוס היו נמוכים מהתחזיות. בתגובה המניה נפלה ב-3.8% לרמה של 37.47$ והכבידה על מדד הדאו-ג'ונס שם היא חברה.
עם מעט צידוקים מובנים מאליהם לעליה נוספת במחירי המניות, המשקיעים נותרו במקום בו הם היו בתחילת השנה: חוסר וודאות בנוגע לכלכלה ולדוחות הרווח וההפסד של פירמות אמריקה מצד אחד, ומצד שני סביבה בה מעט נכסים יכולים להציע את פוטנציאל התשואות שמציע שוק המניות.
מניית הרכב החשמלי טסלה (TSLA) השיגה שיא של כל הזמנים לאחר דוחות כי ראש חטיבת המיזוגים והרכישות בחברה, אדריאן פרסיה, נפגש עם מנכ"ל חברת טסלה אלון מוסק בשנה שעברה. הידיעה הציתה ספקולציה כי אפל עשויה להתעניין ברכישת חברת הרכב החשמלי. TSLA עלתה ב-2.8% והגיעה לשיא כל הזמנים ברמת 203.70$. מניית אפל (AAPL) עלתה ב-0.4% לרמה של 545.99$.

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.