הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> המשקיעים מחכים לריבאונד!

המשקיעים מחכים לריבאונד!

SPY19-08-2013

מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
לאחר שבוע הירידות החזק ביותר בוול-סטריט מאז יוני והשבוע הגרוע ביותר עבור מדד הדאו-ג'ונס בכל השנה, המשקיעים יחפשו את הריבאונד במניות. אך יתכן כי העליות לא ימצאו במניות ארה"ב, כאשר על ליבם של המשקיעים מתחרות מניות אירופה שמתחילות להנות משיפור בתחזיות.
מנהלי הקרנות החלו להעביר את תשומת הלב שלהם למניות גוש האירו לאחר רצף של אינדיקטורים כלכליים שמצביעים על כך שסוף סוף האזור מתחיל לצאת מהמיתון. אירופה הצליחה לרשום ביצועי יתר על מניות ארה"ב בשבועות האחרונים, כאשר היא מסיימת בעליות קלות של 0.2% בשבוע שעבר בעוד וול-סטריט חווה ירידה חדה של 2%. בסיכום חודשי עד כה, התשואה הכוללת של מניות גוש האירו עומדת על סביב 1.9% בהשוואה לירידה של 1.8% במדד ה-S&P 500.
זוהי תמונה שונה מהמחצית הראשונה של השנה, אז ה-S&P 500 רשם עליה של 12.6%, בעוד מדד מניות גוש האירו רשם עליה מזערית של 1.6% בלבד.
"העליה בתנודתיות ובחוסר הוודאות שאנו רואים בכל גוש האירו, מגיע סוף סוף לסיומו", אמרה דיאנה גרניק, מנכ"לית חברת השקעות בניו-יורק.  אנחנו מרגישים הרבה יותר נוח במבט על חברות אמריקאיות שיש להן חשיפה לאירופה, בהתחשב ביציבות שיש שם עכשיו". עוד הוסיפה.כי היא מעדיפה מניה בינלאומית כמו ג'ונסון אנד ג'ונסון (JNJ) על פני מניות אחרות עם חשיפה גדולה למשק האמריקני כמו וולגרין (WAG).
קצב הגיוסים לקרנות המתמחות באירופה על חשבון קרנות המתמחות במניות ארה"ב, השיג שיא של חודשיים בשבוע שהסתיים ב-14 לאוגוסט וציין בכך את התאבון העקבי של המשקיעים למניות מטבע האירו. סקר של בנק אוף אמריקה-מריל-לינץ בקרב מנהלי הקרנות בחודש אוגוסט הראה כי 20% השיבו כי יתנו משקל יתר למניות אירופה במהלך 12 החודשים הקרובים. זוהי הקריאה הגבוהה ביותר מזה יותר מ-6 שנים. עם התחזיות לשיפור במצב המאקרו באירופה, המשקיעים מכינים את עצמם לעליות במניות האזור.
אך לא הכל ורוד סביב אירופה. ולמרות שמנהלי הקרנות מדברים על ערכי החסר בהן נסחרות המניות שם, הקשיים של גוש האירו לא נעלמו. בשבוע שעבר התפרסמה הצמיחה ברבעון האחרון בגרמניה שעמדה על 0.7% בלבד.
המניות בארה"ב נפגעו בשבוע שעבר ע"י דוחות חלשים ממספר חברות מפתח כמו וול-מארט (WMT) וסיסקו (CSCO) וע"י חששות כי הפדרל ריזרב עלול להתחיל ולסגת בהדרגתיות מתוכנית ההרחבה הכמותית כבר בחודש הבא. מניית אפל (AAPL) הצליחה לבלום במקצת את ההשפעה של הירידות הללו וללא ספק היתה מניית השבוע בוול-סטריט. אפל זינקה בלא פחות מ-11% בשבוע האחרון והצליחה להכות את תשואת הנאסדק שסיים בירידה של 1.6%. מחזורי המסחר במניה ובאופציות על המניה נסקו לאחר שהמיליארדר, קארל איצ'ן חשף כי פתח פוזיציה גדולה בסך מיליארד דולר במניה, לאחר שהגיע למסקנה כי המניה מתומחרת בחסר. זה כמעט כמו למכור את השוק ולקנות את אפל. היעד הבא למניית אפל נמצא באזור $520-$525, אזור בו ניכרת פעילות רבה בשוק האופציות. מעל רמות אלו יש לאפל פוטנציאל להפוך פעם נוספת ליקירת וול-סטריט. המניה סיימה ביום שישי בעליות של 0.9% וננעלה ברמה של 502.33$.

בסיכום שבועי: מדד S&P 500 מסיים בירידה שבועית של 2.10%. מדד הדאו-ג'ונס התדרדר ב- 2.23% ומדד הנאסדק נסוג 1.57%.
בשורה התחתונה:  השוק חווה תיקון של 3%-5%  מאז השיאים האהחרונים, אך אנו חושדים כי השוק ימשיך להיות הפכפך ויסחר הצידה מכאן ועד לפגישתו הבאה של הפד בספטמבר.
מבט טכני
לאחר כשלון פריצת ה-1,700 נק', השוק חוזר לאחור לבחון את איכות הפריצה של תצורת המסחר המשמעותית האחרונה – תבנית הקאפ, שנבנתה במהלך חודשים יוני-יולי ודחפה את השוק לשיאים היסטוריים חדשים. אזור 166 נק' הוא אזור הבדיקה. רמה זו חופפת את ממוצע נע ל-50 יום לטווח הבינוני. עצירה ברמות אלו, תבטא את רצון הקונים להמשיך ולהצטייד במניות עם תאבון לשיאים חדשים נוספים בשנת 2013. הגידול במחזורי המסחר בימים האחרונים שליוו את הירידות, יהפכו משימה זו לקשה יותר וחזרה למעלה איננה צפויה להיות נסיעה חלקה. חוסר היכולת של הקונים בתחילת השבוע לבלום את המומנטום השלילי, עשוי לדרדר את המדד לרמת התמיכה הבאה באזור 162 נק'.

  

s&p 500 


בשבוע הקרוב
המשקיעים יקבלו הבנה טובה יותר של התוכניות של הפד השבוע עם פרסום הפרוטוקולים של הפד מישיבתו האחרונה שיפורסמו ביום רביעי בשעה 14:00. האינדיקטורים הכלכליים לשבוע יכללו את מכירות הבתים הקיימים, אף הן ביום רביעי, את הדרישות הראשונות לקצבאות אבטלה ביום חמישי ואת מכירות הבתים החדשים ביום שישי.

בין החברות הגדולות שיפרסמו דוחות רווח נמצא מספר חברות מתחום הקמעונאות בינהן: ג'יי.סי.פני ביום שלישי, טרגט (TGT) ביום רביעי וגיים סטופ (GME) ביום חמישי. חברות "עשה זאת בעצמך" כמו הום דיפו (HD) ולוא'ס (LOW) גם צפויות לדווח במהלך השבוע. נתונים מיום שישי הראו כי התחלות הבניה ואישורי הבניה להתחלות בניה עתידיים, עלו בצורה נמוכה מהצפוי בחודש יולי, ורומזים כי שיעורי הריבית העולים על המשכנתא עשויים להאט את המומנטום בשוק הדיור. מניית הום דיפו עלתה בכמעט 22% השנה בעוד מניית לוא'ס רושמת עליה יותר מכפולה של 45% עד כה בשנת 2013.
שבוע מסחר מוצלח!

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.