הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השוק מחפש כיוון לאחר הודעת הפד

השוק מחפש כיוון לאחר הודעת הפד

 מדדים

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


השוק ריחף סביב הקו הנייטרלי עד להודעת הפד על החלטת הריבית בשעה 14:00 שעון ניו-יורק ואז מיד החל להימכר בצורה חדה למרות שלא הגיעה אף הפתעה מצידו. המכירות הואצו בשעה האחרונה למסחר כאשר השוק מסיים סמוך לנמוך. גם מדד ה-S&P וגם מדד הדאו סיימו בירידות של כ-1.4%, בעוד הנאסדק הצליח לשמור על עצמו טוב יותר וירד ב- 1.1%.
בימים שהובילו להודעת הריבית, שוק המניות נראה חסר חששות. הציפיות היו כי הפד עשוי להיות נחוש בדעתו, אך אולי לספק קצת יותר רמזים ברורים לגבי הכוונות שלו להאט את קצב הרכישות כבר בחודש ספטמבר, בשפת ההתבטאות של בן ברננקי במהלך מסיבת העיתונאים שלאחר ההודעה. התוצאה תאמה למדי את מה שנראה כקונצנזוס של השוק, אך השוק ללא קשר נראה מופתע והלך למכירות חיסול.
הודעת הפד לא היתה שונה בהרבה מההודעה הקודמת שפורסמה ב-1 למאי. יחד עם זאת, היא ציינה כי האינפלציה רצה מתחת ליעד ארוך הטווח בעוד הציפיות לאינפלציה בטווח הארוך נותרו יציבות. במהלך נאומו, אמר ברננקי כי אם התנאים ימשיכו להשתפר, הפד עשוי להפחית את קצב רכישות האג"ח מאוחר יותר השנה, עם פוטנציאל לסיים את תוכנית הרכישות באמצע שנת 2014. הוא גם ציין כי הסיכונים לכלכלה פחתו מאז הסתיו, אך הפד לא ימכור את ני"ע שקנהה כל עוד השוק נמצא במסלול החזרה לנורמליזציה. לבסוף ברננקי אמר כי ירידה בקצב האינפלציה ל-6.5% לא אוטומטית תאותת על העלאת הריבית. במקום זאת הגעה ליעד תסלול את הדרך לתחילת הדיונים.
מדד הדולר חווה את התנועה החדה ביותר לאחר הודעת הפד, כאשר המשקיעים זרקו מטבעות אחרים לטובת המטבע הירוק. הביקושים אחה"צ שלחו את מדד הדולר לנסיקה של 0.9% ואיפשרו לו להשיג מחדש את טריטוריית המסחר שמעל לממוצע נע ל-200 יום. תעודת הסל GLD שעוקבת אחרי החוזה העתידי על הזהב נפלה ביותר מ-1% לרמתה הנמוכה ביותר מאז פברואר 2011.
בחדשות החברות, פדקס (FDX 100.54$) דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפיות, הודות לעסקי משלוחי הקרקעה של החברה ועל רקע מחירי דלק סילוני נמוכים יותר. אך החברה, שנחשבת לברומטר לפעילות הכלכלה כולה, הוציאה תחזית מאכזבת. מניית FDX שהחלה את היום בעליות חדות החזירה את מרביתן יחד עם מכירות החיסול בשוק וסיימה את היום בעליות של 1.07%.
אדובי (ADBE 45.78$) שנסחרה בחדר המסחר הוירטואלי הובילה את המניות העולות במדד ה-S&P 500 כאשר היא מסיימת את היום בעליה של 5.58%. חברת התוכנה הצליחה להפתיע את ציפיות השוק ואמרה כי היא צופה כי מספר המנויים החדשים שלה לשירותי הענן ברבעון הנוכחי יעבור את רמת 221 אלף מנויים ויביא את סך המנויים ל-700 אלף.
חמישי: המסחר צפוי להישאר תנודתי ביום חמישי, כאשר המשקיעים יחפשו לעכל את הודעת הפד. נתוני דרישות האבטלה השבועיים יפורסמו לפני הפתיחה בשעה 8:30, כאשר שעה 10:00 תהיה עמוסה עם מכירות הבתים הקיימים לחודש מאי, מדד האינדיקטורים המובילים והפילדלפיה פד שכולם יפורסמו ביחד. קרוגר (KR) תפרסם את דוחותיה לפני פתיחת המסחר בעוד אורקל (ORCL) תדווח לאחר הנעילה.

 

מבצע

 

אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.