הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> השטיח נשמט מתחת לרגליים של השוק מאת שלמה קופר 4.2.2014

השטיח נשמט מתחת לרגליים של השוק מאת שלמה קופר 4.2.2014

 סקירת וול סטריט


מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
לא היה מקום להתחבא בו אתמול. ברגע שהפקק השתחרר המכירות שטפו את וול-סטריט כמו סכר נהר שנפרץ. המניות בוול-סטריט צנחו ביום שני, בעוד מדד ה-S&P 500 רושם את הירידה החדה ביותר שלו מאז יוני, לאחר נתונים חלשים מהצפוי מהיצרניות בכלכלה הגדולה ביותר בעולם שסיפקו למשקיעים את התירוץ האחרון להתרחק מהנכסים המסוכנים. מדד ה-S&P 500 סיים בנפילה של 2.28% בעוד מדד הנאסדק רושם צניחה של 2.61%. מדד הדאו-ג'ונס ירד ב-2.08% או ב-326 נק'.  זוהי הפעם ה-7 השנה בה מדד הדאו-ג'ונס רושם ירידה תלת ספרתית. הדאו סגר מתחת לממוצע נע ל-200 יום בפעם הראשונה מאז 28 לדצמבר 2012, אירוע טכני מהותי.
המכירות היו נרחבות, כאשר 9 מניות בלבד במדד ה-S&P 500 נסחרו בטריטוריה חיובית. מניות הטלקום ספגו את הירידה החדה ביותר עם נפילה של 3.7% בסקטור. מחזורי המסחר היו כבדים, כאשר כ-9.46 מיליארד מניות נסחרו בבורסות ארה"ב, משמעותית מעל ממוצע של 6.94 מיליארד מניות שנסחרו בממוצע בחודש ינואר.
בוידאו השבועי של מכללת מגמות שניתן לצפייה כאן, ניתח שלמה קופר את המדדים ובחר כנקודת מפתח לשבוע הנוכחי את רמת 177 נק' בתעודת הסל SPY. רמה זו נבדקה מספר פעמים במהלך שבוע שעבר וחופפת תמיכת מחירים מיום הפד ב-18 לדצמבר. שבירה של רמה שלחה אוטומטית את השוק לעבר התמיכה הבאה באזור 174.3 נק', כאשר המשך המכירות עלולים לשלוח את השוק לנפילה נוספת עד למפגש עם ממוצע נע 200 לטווח הארוך שעובר נכון להיום ברמת 170.91 נק'.
הייצור בארה"ב צמח בקצב איטי מהצפוי בחודש ינואר על רקע הצניחה החדה ביותר ב-33 השנים האחרונות בהזמנות חדשות. סנטימנט המשקיעים הפך לחמוץ אתמול ודחף את עלויות ההגנה בפני נפילה במדד ה-S&P 500 לרמתו הגבוהה ביותר מאז דצמבר 2012. מדד ה-VIX זינק ב-16.5% לרמה של 21.44 נק',
תנועת המכירות האכזרית למטה שדחפה את ה-S&P 500 ב-2.3% למטה הגיעה על רקע להבות בשווקים אחרים. מדד הניקיי היפני נפל 2% ושלח את המדד לתוך תיקון מחירים רשמי, המוגדר כירידה מינימלית של 10% מהשיא האחרון.
המניות נלחצות למטה מאז הפדרל ריזרב אישר את המדיניות החדשה שלו למשוך את תוכנית התמריצים הידידותית למשקיע. חברו לכך חששות הולכים וגדלים על הצמיחה בסין. המשקיעים גם הפכו לחשדנים באשר לשווקים המתעוררים, שם מהומה במטבעות דחפה מספר בנקים מרכזיים להזדרז ולהרים ריביות או להתערב בשווקי המטבע. גורמים אלו לוחצים על המניות ומכריחים את המשקיעים לצאת החוצה לטובת נכסים הנתפסים בימים אלו כבטוחים יחסית.
המהלך האחרון בשוק המניות נותן לנו עדות נוספת כי המשקיעים ידעו שהמדיניות המונטירית של הפד בשנים האחרונות וכן בשנת 2013, מספקת רצפה קשיחה מתחת למחירי המניות. ברגע שהפד מתחיל לסמן שהוא זז מהדרך ומתחיל למשוך את התוכנית המוניטרית יוצאת הדופן משוק ההון, אנחנו רואים את התוצאה הבלתי נמנעת.
שלישי: המשקיעים יגיבו היום למכירות החיסול החדות שתפסו את השווקים בתחילת השבוע, כאשר המוקד ינדוד לעבר מבול דוחות הרווח.נתוני הרווח לרבעון האחרון צפויים היום מטויוטה (TM), בריטיש פטרוליום (BP), ג'אנט (GCI), קלורוקס (CLX), מייקל קורס (KORS) ובוסטון סיינטיפיק (BSX) לפני הפתיחה.
אחרי הנעילה: יום בראנדס (YUM) חברת האם של מותגי רשתות מזון מהיר כמו פיצה האט ו-KFC, זינקה במסחר המאוחר ב-4.2% לאחר שדיווחה על רווח של 86 סנט למניה ועקפה את קונצנזוס האנליסטים שעמד על 79 סנטל למניה. החברה גם עמדה מאחורי תחזיתה לצמיחה של 20% ברווחים לפחות  בשנת 2014.
יצרנית משחקי הוידאו טייק טו (TTWO) נפלה ב-3.39% בשעות המאוחרות, לאחר שהחברה דיווחה על רווח של 1.70$ למניה והכנסות של 767.7 מיליון דולר.

 

שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.