הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> שיתוק משתק!

שיתוק משתק!

09-10-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
וושינגטון ממשיכה לשלוט בתנועת המניות. המניות בוול-סטריט המשיכו בירידות חדות ביום שלישי, בעוד הסוחרים נועלים רווחים בחלק מהמניות החזקות ביותר של השנה, על רקע התקדמות מועטת במשבר הפוליטי בוושינגטון שעלול להמיט אסון על מצבה הפיננסי של ארה"ב ועל התאוששותה הכלכלית.
מדד הפחד של וול-סטריט ה-VIX, רשם שיא חדש של יותר מ-3 חודשים, בעוד  שוק המניות מראה עליה בחששות המשקיעים בנוגע לשיתוק הממשלה, כאשר נותרו רק 9 ימים לקונגרס להעלות את תקרת האשראי. ה-VIX הוסיף 5% אתמול וסגר ברמתו הגבוהה ביותר מאז ה-20 ביוני. במהלך השבועיים האחרונים ה-VIX  זינק ב-21%. מדד ה-S&P 500 איבד 1.23% לרמה של 1,655 נק' בעוד הנאסדק נופל ב-2% לרמה של 3,695 נק'. מדד ה-S&P 500 כבר רושם ירידה של 4% מאז שיא כל הזמנים שקבע לפני 3 שבועות.
פייסבוק (FB) היתה בין המשקולות השליליות הגדולות ביותר על מדד הנאסדק 100, כאשר היא צונחת ב-6.7% לרמה של 47.14$ ביום המסחר הגרוע ביותר עבורה זה יותר משנה. מניית לינקדאין (LNKD) צללה ב-6.1% לרמה של 222.73$ ונטפליקס (NFLX) נפלה ב-5% לרמה של 302.32$. NFLX היא מניית הביצועים הטובה ביותר בכל השנה במדד ה-S&P 500 בעוד פייסבוק היא מניית הביצועים הטובה ביותר במדד הנאסדק 100 השנה.
הנשיא אובאמה הגדיל אתמול את הלחץ שהוא מפעיל על הרפובליקנים, כאשר אמר כי הוא מוכן למשא ומתן על נושאי התקציב, רק לאחר שהם יסכימו לפתוח מחדש את הממשלה הפדרלית ולהעלות את תקרת האשראי ללא תנאים מוקדמים. הסיכוי כי הממשלה תכריז על שמיטת חובות, מעלה את החששות למכה כלכלית חובקת עולם, כאשר הכלכלן הראשי של קרן המטבע הבינלאומית הזהיר אתמול ל ההשלכות האפשריות: "אני חושב שניתן לומר כי אם תהיה בעיה להעלות את תקרת האשראי, מה שבהחלט יכול להיות הוא שההתאוששות של עכשיו תהפוך למיתון או אפילו לגרוע מכך", אמר אוליבר בלאנצ'ארד. עוד הוסיף, כי אירוע כזה איננו סביר.
רביעי
ההתפתחויות בוושינגטון צפויות להמשיך להיות בפוקוס ביום רביעי. הסוחרים היום צפויים לשמור עין פקוחה על פרסום הפרוטוקולים של הפד מישיבתו האחרונה שצפויים להשתחרר בשעה 14:00 שעון ניו-יורק.
המסחר עשוי להיות מושפע בתגובה לדוחות של אלקואה (AA) ששיחררה את דוחותיה לרבעון השלישי אתמול אחרי הנעילה. ענקית האלומיניום אלקואה איננה חלק יותר ממניות הדאו-ג'ונס, אך עדיין התוצאות הרבעוניות שלה צפויות להיתפס ע"י רבים כבעיטת הפתיחה לעונת הדוחות לרבעון השלישי. אלקואה עלתה ב-3.02% אחרי הנעילה לרמה של 8.18$ לאחר שדיווחה על רווח של 11 סנט למניה והיכתה את התחזיות המוקדמות שציפו לרווח של 5 סנט בלבד.
אחרי הנעילה
יום בראנדס (YUM) חברת האם של מספר רשתות מזון מהיר מובילות כמו KFC, פיצה האט וטאקו בל, צללה אחרי הנעילה ב-6.6%. המשקיעים המאוכזבים מיהרו למכור מניות לאחר ששהחברה דיווחה על רווח של 85 סנט למניה בלבד לעומת צפי האנליסטים לרווח של 93 סנט. כמו-כן  החברה הורידה את תחזית הרווחים לשנה כולה. האווירה השלילית במניה צפויה להשפיע בצורה שלילית היום על מתחרות כמו מקדונלדס (MCD) ו-וונדיס (WEN).
אפל (AAPL) מתכננת לחשוף מספר מוצרים חדשים באירוע למוזמנים בלבד שייערך ב-22 לאוקטובר. מניית אפל עלתה ב-0.55% אחרי הנעילה בתגובה לידיעה.
מניית קאלידוס (CALD) זינקה ביותר מ-14% בשעות המאוחרות לרמה של 9.81$ במחזורי מסחר בינוניים, לאחר שיצרנית התוכנה העלתה את תחזית ההכנסות לרבעון השלישי.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.