הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> הודעות בורסה >> מנכ"לית הבורסה אסתר לבנון: אגף שוק ההון באוצר מפלה את השוק הישראלי ומעודד מוסדיים להשקיע את כספי החוסכים בחו"ל

מנכ"לית הבורסה אסתר לבנון: אגף שוק ההון באוצר מפלה את השוק הישראלי ומעודד מוסדיים להשקיע את כספי החוסכים בחו"ל

לבנון דיברה בכנס "ביזפורטל" וקראה ליו"ר ועדת הכספים שנכח באולם לשמור על הרגולטורים, שמוציאים הון ישראלי החוצה ופוגעים בצמיחה


מנכ"לית הבורסה לניירות ערך, אסתר לבנון פתחה הבוקר (ב') את כנס ביזפורטל שעסק בהשקעות זרים בת"א והשקעות ישראלים בחו"ל. להלן עיקרי דבריה מהכנס.
"אני יכולה לספר על הפעילות שלנו להבאת משקיעים זרים, כמו כנס למשיכת משקיעים שאנחנו עושים בחודש הבא בלונדון, או פעילויות שיווקיות רבות נוספות, אבל אין הרבה היגיון לספר על זה, כאשר שוק ההון שלנו בורח מהידיים. אנחנו נמצאים במצב של להיות או לחדול.
"חשוב שנראה את תמונת המצב, ונבין היכן המשקיעים המוסדיים משקיעים את כספם. איך מביאים את המשקיעים הישראלים להשקיע בארץ? המשקיעים באים אחרי שיש עומק בשוק הישראלי, כאשר יש שוק ויש נזילות.
"המשקיעים המוסדיים הם נשמת אפו של שוק ההון. היא ש-60 אחוז מהמרכיב המנייתי הולך לחו"ל, ו-80% מהמרכיב השולי.
"ברור שיש סיבות הגיוניות להוצאת הכסף של המוסדיים, כמו פיזור התיק. אבל, אגף שוק ההון באוצר דואג לעשות אפליה, כך שלמוסדיים כדאי להשקיע בחו"ל. הם מקבלים עדיפות ברורה להשקעה בחו"ל על פני השקעה בארץ. לדוגמה, כדי להשקיע בתיקים בארץ, נדרשים המוסדיים לעשות אנליזה, בעוד בהשקעות בחו"ל הם אינם נדרשים, ואם הם עושים אנליזה הם מורשים להשית את העלויות על העמיתים.
"זה נכון שהמחזורים בבורסה יורדים, וזהו כדור שלג שאם לא נעצור אותו, נגיע למצב שאין שוק הון. ואז אולי גם לא יהיה מקום לאגף שוק ההון.
"אז מדוע זה בכלל חשוב לכולנו? מה קורה כשאין שוק הון? בעצם אין נזילות, כי המשקיעים המוסדיים לא נמצאים. חברה שרוצה לגיס כספים לא יכולה לגייס אותם. מאיפה תגיע הצמיחה שכולם מדברים עליה?! מישהו צריך לדאוג לה. אבל הם דואגים רק לצמיחה בחו"ל ולא לצמיחה בארץ. אנחנו מפתחים את הכלכלה העולמית, אבל מי יפתח את הכלכלה שלנו.
"אני מבינה שלא 100 אחוז מכספי המוסדיים צריכים ללכת למניות בארץ, אבל לא ייתכן מצב שרק 20% הולך לארץ! והמצב הזה רק הולך ומחמיר. החברות לא תיעלמנה, אבל הן לא יוכלו לגדול ולהתפתח, לא תהיה תעסוקה, וההכנסות יקטנו.
"יש רגולטורים, ויש לאגף שוק ההון תפקידים חשובים. הרגולטורים הם השומרים שלנו. אבל אני שואלת - מי ישמור על השומרים? ומכאן אני קוראת ליו"ר ועדת הכספים – עליכם מוטל התפקיד לשמור על השומרים. אני חוששת שכשנתעשת ונרצה להחזיר את ההשקעות לארץ, כבר לא יהיה לנו שוק להחזירם".

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.