הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> הודעות בורסה >> הודעה בורסה לעיתונות 20.5.2013

הודעה בורסה לעיתונות 20.5.2013

מנכ"לית הבורסה אסתר לבנון: חוק ההסדרים לשנת 2013 מעודד הפחתת רגולציה – אבל כשמסתכלים באותיות הקטנות מגלים שהחריגו את הרגולטורים של שוק ההון

מנכ"לית הבורסה לניירות ערך, אסתר לבנון דיברה הבוקר (ב') בועידת שוק ההון של גלובס בת"א, לגבי מצבה של הבורסה הישראלית. אסתר לבנון פתחה את נאומה בכך ששוק ההון הישראלי נמצא במצב של "להיות או לחדול".
היא אמרה כי היא דווקא הייתה מעודדת מכך שבחוק ההסדרים לשנת 2013 ישנו סעיף שלם שנקרא רגולציה, ויש בו הצהרה נפלאה – "בכל פעולה של רגולטור עליו לשקול, בנוסף לשיקולים המדריכים אותו על פי החקיקה המסמיכה, גם שיקולים של קידום הצמיחה והתחרותיות במשק, צמצום ככל הניתן של הכבדה רגולטורית על האזרחים והעסקים, וכן צמצום פערים חברתיים וכלכליים". וזה ממשיך בפרקים נוספים אודות הקטנת הרגולציה.
"כמעט והתעודדתי, אבל כמו כל חוק במדינת ישראל יש גם את האותיות הקטנות מיד אחרי, ושם נכתב כי החוק אינו חלק על בנק ישראל, רשות ני"ע ואגף שוק ההון. ישנה רק הצעה לפנות אליהם, שישקלו לאמץ באופן וולונטרי את הכללים. אני קטונתי מלהבין מדוע לא לעשות משהו שהוא מתבקש מאוד. לשמחתי, הרשות לני"ע כבר עושה חלק מהדברים באופן וולונטרי, אבל אולי כדאי שמישהו יתעשת ויכניס את כל הרגולטורים לתוך הסעיף".
לבנון סיפרה על הדברים שהבורסה לני"ע עושה כדי לעודד השקעות. "אנחנו צריכים לעשות פה פעולת החייאה רצינית, אבל עד שנעשה אותה – מישהו צריך להנשים את החולה ולדאוג שהוא לא ימות כשיבוא התיקון הגדול. אנחנו מנסים לעשות דברים, שעל כל אחד מהם יש ביקורת, ולא כל אחד מהם הוא ה-פתרון. אנחנו עושים פעולות רבות על מנת שלא נגיע לקו האדום שמתחתיו המשקיעים הזרים כבר לא יוכלו באמת לפעול פה.
"אנחנו פועלים להוספת מוצרים חדשים כמו מדדים, אופציות שבועיות על תא 25, פעולות לקרב את עצמנו לאירופה - כמו צירוף ישראל למדד MSCI אירופה, הארכת שעות המסחר כדי לחפוף לשעות המסחר בבורסות האירופאיות. שיתוף פעולה עם ה-EUREX, בורסת נגזרים מובילה שתאפשר מסחר בחוזים על תא 25. זה יוכל להגביר מודעות וחשיפה בחו"ל לנכסים הישראלים, ולא פחות חשוב – החוזה יהיה נקוב במטבע דולר ולא בשקל".

 

 

 

מבצע

 

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.