הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> הודעות בורסה >> הבורסה משפרת את שיטת המסחר במק"מ - 9.4.2014

הבורסה משפרת את שיטת המסחר במק"מ - 9.4.2014

9 באפריל, 2014

 

הבורסה משפרת את שיטת המסחר במק"מ

 

דירקטוריון הבורסה אישר מעבר ליחידות מסחר של 100 ₪ ערך נקוב מק"מ, במקום 1 ₪ ערך נקוב, כיום.

 

המדרגה להגשת פקודות (Tick Size) במק"מ עומדת כיום על 0.01 אגורה. מדרגה זו גדולה מדי בסדרות מק"מ קרובות לפדיון, וגורמת להפרשי תשואה גבוהים מדי בין שני מחירים עוקבים (למשל, מחיר של 99.94 מגלם תשואה לפדיון גבוהה יחסית שאינה כדאית למוכר, ומחיר של 99.95 מגלם תשואה לפדיון נמוכה שאינה כדאית לקונה). כתוצאה מכך נמנעים משקיעים מלסחור בסדרות קצרות ובשל כך נפגעת הסחירות בבורסה בסדרות אלה.

 

הגדלת יחידת המסחר במק"מ ל-100 ₪ ערך נקוב והותרת מדרגת המחיר כפי שהיא כיום, יאפשרו למשקיעים לצטט מחירים מדויקים יותר ולבצע עסקאות בתשואה לפדיון המשקפת את תשואת השוק, זאת גם בסדרות הקרובות לפדיון.

 

 

לדברי רובי גולדנברג – סמנכ"ל בכיר, מנהל מחלקת מסחר ונגזרים: הבורסה מסירה חסם שהעיב על המסחר במק"מ והפך למשמעותי ככל שרמת הריביות במשק הלכה וירדה. בקרוב יוכלו הסוחרים להגיש לבורסה פקודות במחירים המבטאים תשואה לפדיון "נכונה", גם בסדרות הקרובות לפדיון, וממילא יתרום השינוי לשיפור הנזילות והסחירות במק"מ. 

 

 

החלטת הדירקטוריון כפופה לאישור רשות ניירות ערך ותכנס לתוקף כחודשיים אחר קבלת אישור הרשות.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.