הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> הודעות בורסה >> הודעת בורסה לעיתונות 26.5.2013

הודעת בורסה לעיתונות 26.5.2013

‏26 מאי, 2013


הודעה לעיתונות
הבורסה מיישרת קו עם בורסות נגזרים בעולם:
החל מה-3 ביולי: אופציות שבועיות וחוזים עתידיים שבועיים על מדד ת"א-25

- הרחבת אפשרויות הפעולה באופציות על מדד ת"א-25 באמצעות הוספת מועד מימוש
- כלי נוסף לגידור סיכונים של הטווח הקצר
- לעידוד הנזילות באופציות השבועיות תינתן למחוללי הציטוטים מכסת פקודות יומית  עליה לא יחול יחס פקודות-מחזורים
דירקטוריון הבורסה אישר בישיבתו מיום חמישי (23.5.2013) השקת אופציות שבועיות וחוזים עתידיים שבועיים על מדד ת"א-25. הנגזרים החדשים יחלו להיסחר ב-3 ביולי. על מנת לעודד אספקת נזילות למסחר באופציות החדשות מיד עם השקתן, החליט הדירקטוריון להקצות מכסה יומית של 10,000 פקודות לכל מחולל ציטוטים שיפעל באופציות אלו. על המכסה היומית לא יחול יחס פקודות-מחזורים.

אופציות שבועיות הן מוצר שהושק בשנים האחרונות בבורסות נגזרים בעולם, ביניהן: CBOE, EUREX, ISE, CME ו-TAIFEX. היקפי המסחר בו נמצאים במגמת צמיחה. האופציות החדשות מתאימות למגוון רחב של משקיעים המחפשים נגזרים קצרי טווח, עם דרישת בטחונות נמוכה יחסית. השקת האופציות השבועיות צפויה לתרום לשיפור הנזילות, הן בנגזרים והן במניות ת"א-25.

האופציות השבועיות דומות במאפייניהן לאופציות החודשיות: "אירופאיות" בסליקה כספית, מכפיל נכס בסיס 100, המחיר הקובע למימושן יהיה מדד הפתיחה של מדד ת"א-25, כפי שיקבע מדי יום חמישי. סדרה חדשה של אופציות שבועיות תחל להיסחר מידי יום רביעי שיהיה גם יום המסחר האחרון בסדרה השבועית הקודמת.

במקביל לאופציות, יושקו גם חוזים עתידיים שבועיים על מדד ת"א-25.
"השקת האופציות השבועיות הינה נדבך נוסף להרחבת סל המוצרים והשירותים שהבורסה מציעה לכלל המשקיעים בשוק, ישראליים ובינלאומיים" מסרה אסתר לבנון, מנכ"ל הבורסה "השקתן מציבה את הבורסה בתל אביב בקו אחד עם בורסות נגזרים בעולם והיא צפויה לתרום לשכלול המסחר ולגידול  המחזורים."

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.