הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> הודעות בורסה >> הודעות בורסה 6.4.2014 - השקת מדד ת"א טק-עילית

הודעות בורסה 6.4.2014 - השקת מדד ת"א טק-עילית

06-04-2014

הבורסה לניירות ערך מיישמת את מסקנות ועדת המו"פ:

 

דירקטוריון הבורסה לניירות ערך אישר ביום 3.4.2014 את השקת מדד ת"א טק-עילית, אשר יכלול את המניות של החברות הגדולות בענפי הביומד והטכנולוגיה. במדד החדש תכללנה חברות בעלות שיעור החזקות ציבור מינימלי של 25% ושווי שוק מינימלי של 400 מיליון ₪. שווי השוק הנדרש מחברות אשר תבצענה הנפקה ראשונה (IPO)  ותכנסנה למדד במסלול המהיר, יהיה 200 מיליון ₪ לפחות.  מספר המניות במדד לא יוגבל ומגבלת המשקל של מניה במדד תעמוד על 10%. המדד החדש צפוי להיות גם חלק ממדד "הייטק ישראלי" חדש שיחושב  על ידי מחשב מדדים בינלאומי וצפוי להוות נכס בסיס למוצרים עוקבי מדדים, ובכך יאפשר חשיפה של תעשיית ההייטק הישראלית למשקיעים זרים. כיום רשומות בבורסה 34 מניות העומדות בקריטריונים של מדד ת"א טק-עילית, 23 מהן מניות טכנולוגיה ו-11 מניות ביומד. שווי החזקות הציבור במניות אלה עומד על כ-45 מיליארד ₪.

 

המדד יושק ב-11 במאי 2014.

 

השקת המדד הינה צעד ראשון ביישום החלטות הוועדה לקידום השקעות בחברות ציבוריות הפועלות בתחום המו"פ אשר הגישה את המלצותיה לעידוד רישום למסחר של חברות טכנולוגיה בבורסה.

 

עם השקת המדד החדש הוחלט גם על הרחבת מדד ת"א בלוטק-50 למדד ת"א-בלוטק שיכלול את כל המניות הנכללות במדדי ת"א-טכנולוגיה ות"א-ביומד, ללא הגבלה של מספר המניות במדד, זאת החל מ-15 ביוני, 2014 (מועד העדכון הקרוב של הרכב מדדי המניות). בעקבות השינוי המוצע, צפויות להתווסף למדד ת"א-בלוטק כ- 7 מניות, בשווי שוק של כ-950 מיליון ש"ח.

 

לדברי רובי גולדנברג, סמנכ"ל בכיר, מנהל מחלקת מסחר ונגזרים: "השקת מדד ת"א טק-עילית הינה מהלך נוסף של הבורסה להרחבת סל המוצרים המוצעים על ידיה ולהתאמתו לצרכי השוק. המדד החדש צפוי למקד את תשומת הלב בחברות הטכנולוגיה והביומד הגדולות, לתרום לאטרקטיביות של רישום חברות הייטק למסחר בבורסה בתל-אביב ולשפר את הנזילות והסחירות במניות ענף ההייטק".

 

לדברי חני שטרית בך, סמנכ"לית בכירה מנהלת המחלקה הכלכלית ומי שעמדה בראש הועדה לקידום השקעות בחברות ציבוריות הפועלות בתחום המחקר והפיתוח: "רשות לניירות ערך והבורסה, החלו ביישום המלצות הוועדה ומקדמים בימים אלו את שינויי החקיקה הנדרשים. השקת מדד ת"א טק-עלית, השקת מדד "הייטק ישראלי" וקידום אנליזות על חברות הנסחרות, יביא לשכלול השוק ולחשיפת חברות ההייטק הישראליות למוסדיים, לציבור ולמשקיעים הזרים".

 

מצ"ב רשימת החברות הפוטנציאליות להיכנס למדד

קישור למסקנות וועדת מו"פ

 

תגיות: מדד ת"א טק-עילית , השקת מדד ת"א טק-עילית

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.