הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> הודעות בורסה >> הודעה לעיתונות

הודעה לעיתונות

3 יולי 2012

דירקטוריון הבורסה – הגדלת החזקות הציבור בחברה לאחר הקצאה פרטית


בשנה האחרונה התגברה התופעה של ביצוע הקצאות פרטיות, במסגרתן מוקצות לבעל שליטה מניות המהוות 90% מהון החברה וכן אופציות לא רשומות, כך שבדילול מלא החזקתו עלולה להגיע עד99% ממניות החברה. מדובר בתרחיש לא רצוי, שיפגע בתקינות ובהגינות המסחר במניות.

הקצאות אלה מבוצעות בדרך של הקצאת אופציות ללא תוספת מימוש, לרוב בחברות שנקלעו לקשיים. אחרי ההקצאה, אם בעל השליטה מוכר חלק מהחזקותיו או אם החברה מגייסת הון מניות, הוא עדיין יוכל להחזיק ב-90% מהמניות ללא השקעת כסף נוסף. כתוצאה מכך שיעור החזקות הציבור עלול להישאר נמוך מאד לאורך זמן רב.

דירקטוריון הבורסה דן בישיבתו מיום 28.6.2012 בנושא זה והחליט ששעור החזקות הציבור לאחר הקצאה פרטית (גם בדילול מלא) לא יפחת מ-10%, אלא במקרים של חברות מו"פ וחברות גדולות בהן שעור החזקות הציבור יכול לרדת עד 7.5%, היה ושווי החזקות הציבור עולה על שווי שנקבע בהנחיות.

 

החלטות אלה טעונות אישור רשות ניירות ערך.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.